آخرین اخبارکد مطلب: 26918
تاریخ انتشار : پ, 1396/11/26 - 15:57
فرمانده ناحیه عشایری در بازدید از طرحهای اقتصاد مقاومتی مطرح کرد؛
پرداخت بیش از ۲ میلیارد تومان تسهیلات اقتصاد مقاومتی در اصلاندوز

فرمانده ناحیه عشایری اصلاندوز گفت:در دو سال گذشته تاکنون بیش از 2 میلیارد و 350 میلیون تومان تسهیلات از طریق بسیج سازندگی ناحیه به متقاضیان واجد شرایط پرداخت شده است.

به گزارش خبرنگار ارس تبار،شهر مرزی اصلاندوز مغان یکی از شهرهای شمالی استان اردبیل است که زمینه تحقق اقتصاد مقاومتی و شعار سال را دارد که امسال نیز شاهد اقدام عملی بسیاری از جوانان اصلاندوزی در این راستا هستیم.

به همراه فرمانده و مسئول دفتر نمایندگی ولی فقیه در سپاه ناحیه عشایری و مسئول بسیج سازندگی ناحیه راهی شدیم تا از چند طرح اقتصاد مقاومتی دیگری در عرصه قالی بافی،صنایع تبدیلی و پرورش زنبور عسل در روستای عیوضلو پلنگلو و محله قره قباق اصلاندوز بازدید کنیم.

سرهنگ حسین حسین زاده فرمانده سپاه ناحیه عشایری در بازدید از طرحهای اقتصاد مقاومتی به خبرنگار ارس تبارگفت:ناحیه مقاومت بسیج عشایری استان اردبیل در راستای عمل به منویات مقام معظم رهبری در خصوص عملیاتی کردن اقتصاد مقاومتی در شهر اصلاندوز در عرصه های مختلف از جمله قالی بافی،ورنی بافی،پرورش زنبورعسل،پرورش قارچ و صنایع تبدیلی برای بسیجیان تسهیلات اقتصاد مقاومتی ارائه کرده است.

وی هدف از اجرای طرح های اقتصاد مقاومتی را توسعه اقتصادی و کمک به معیشت مردم در قالب کارگاه های کوچک خانگی و اشتغالزایی برای جوانان دانست و افزود:در این زمینه طی سالهای ۹۵ و ۹۶ بیش از ۲ میلیارد تومان تسهیلات از طریق بسیج سازندگی ناحیه به متقاضیان واجد شرایط توسط بانکهای عامل پرداخت شده است.

فرمانده ناحیه عشایری گفت:با توجه به ابلاغ سیاست‌های اقتصاد مقاومتی رهبر معظم انقلاب اسلامی، بسیج سازندگی با محوریت اشتغالزایی و صنایع تبدیلی در راستای کمک به رونق تولید و حمایت از کارآفرینان به افراد واجد شرایط دارای طرح، تسهیلات اقتصاد مقاومتی پرداخت می‌کند.

سرهنگ حسین زاده با بیان اینکه رویکرد بسیج سازندگی در تحقق شعار امسال تولید و اشتغال در جامعه است افزود:در راستای تحقق اقتصاد مقاومتی بسیج سازندگی اصلاندوز با ورود به عرصه‌های اقتصادی اقدامات خوب و مؤثری را در این راستا انجام داده است.

به گزارش ارس تبار،احد پناهی،بهزاد امانی،میرزایی و خانم گلی آراسته از جمله بسیجیان کارآفرین و ستارگان اقتصاد مقاومتی هستند که به ترتیب در عرصه های پرورش زنبور عسل،صنایع تبدیلی(لبنیات)،تولیدات لبنیات و قالی بافی با دریافت تسهیلات 10 تا 15 میلیون تومانی اقتصاد مقاومتی از بسیج سازندگی سپاه ناحیه عشایری علاوه بر خود و خانواده برای چند نفر نیز شغل ایجاد کردند.

 

در گزارش های بعدی به سراغ سایر کارآفرینان اقتصادی منطقه خواهیم رفت تا از نزدیک در جریان اجرای عرصه های اقتصاد مقاومتی آنان آشنا شویم.

انتهای پیام/

 

 

ارسال نظر