آخرین اخبارکد مطلب: 27982
تاریخ انتشار : پ, 1398/07/11 - 09:09

تنها زمین فوتبال شهرستان مرزی اصلاندوز مغان امروزه در وضعیت غمباری به سر می‌برد و وعده مسؤولان برای ایجاد زمین چمن 19ساله شد.

به گزارش خبرنگار ارس تبار،در مقابل جایگاه سی ان جی شهر اصلاندوز و در خروجی شهر به طرف روستای «پلنگلو»  یک زمین خاکی که بیشتر به بیابان شبیه است تا میدان چمن فوتبال، ۱۹ سال است که در بلاتکلیفی تاسف‌باری به سر می‌برد.

این زمین گاها پوشیده از خار و خاشاک و علف‌های هرز است که هر از چند گاهی سگ‌های ولگرد نیز در وسط این زمین پرسه می‌زنند و بهار هرسال نیز با توجه به رویش چمن طبیعی به محل چراگاه و استراحت گوسفندان تبدیل می‌شود.

زمین فوتبال شهرستان اصلاندوز که کلنگ احداث آن در سال ۷۹ به زمین زده شده بود، به استثنای برخی اقدامات جزئی صورت گرفته هنوز هم بلاتکلیف رها شده و در این گزارش برخی از علل این بلا تکلیفی را بررسی می‌کنیم.

تا به حال شاهد احداث زمین چمن فوتبال در سراسر استان بوده‌ایم که نه تنها این زمین‌ها برای بازی در آن مفید هستند بلکه فضای سبز مناسب با حداقل امکانات شامل آب آشامیدنی سالم، نیمکت، رختکن و حتی نورافکن نصب شده است اما شهرستان اصلاندوز که به تازگی از بخش به فرمانداری ارتقا یافته هنوز هم از وجود چنین امکاناتی محروم است.

شهرستان اصلاندوز منطقه‌ای تاریخی و مرزی است که لزوم اقدامات فرهنگی و توجه به جوانان در این منطقه بیش از پیش انتظار می‌رود.

هر ساله فوتبالیست‌های این منطقه جهت برگزاری مسابقات شهرستانی و دهه فجر به ناچار در زمین خاکی این ورزشگاه مسابقه برگزار می‌کنند اما از لحاظ جسمی صدمات مختلفی می‌بینند یا در تنفس دچار مشکل می‌شوند.

مربی تیم مدرسه فوتبال نونهالان اصلاندوز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس اظهار کرد: سال‌ها است که فوتبالیست‌ها در زمین خاکی بازی کنند در حالی‌که امروزه در تمام شهرستان‌ها زمین چمن خوب و امکانات عالی در اختیار ورزشکاران قرار می‌دهند.

وحید مهرآوران با اشاره به عدم توجه به زیرساخت‌های ورزشی در رشته فوتبال افزود: با توجه به اهمیت و جایگاه ورزش و نیز کمبود امکانات شهر اصلاندوز در زمینه زیرساخت‌های ورزشی، انتظار می‌رود تا وضعیت ورزش توسط مسؤولان و متولیان امر ارزیابی و تصمیمات درخور شأن جوانان این دیار اتخاذ شود.

سیاوش نصیری دیگر مربی فوتبال در این شهرستان نیز گفت: در رشته‌های سالنی با وجود سالن‌های بسیج و اداره ورزش و جوانان در قره قباق کمبودی وجود ندارد و امکانات لازم در این سالن‌ها مهیاست اما در رشته فوتبال متاسفانه چندین سال است که در محرومیت کامل به‌سر می‌بریم.

وقتی دست و پاهای فوتبالیست‌ها از بی‌توجهی مسؤولان آسیب می‌بیند

گفتنی است؛ نوجوانان فوتبالیست شهرستان اصلاندوز در سایه بی‌توجهی مسؤولان ورزش، در روزهای اخیر جهت تمرین و بازی، با دستان خود اقدام به کندن علف‌های هرز و خارهای زمین فوتبال کردند.

آرزوی هر جوان فوتبالیست در شهرستان اصلاندوز داشتن یک زمین چمن است که متاسفانه این انتظار ۱۹ساله شده و انتظار می‌رود مسؤولان استانی و شهرستانی اقدامی مناسب در جهت رفع مشکلات ورزشی این شهرستان اتخاذ نمایند.

***** گزارش از: سجاد میرزایی ****

انتهای پیام/

 

 

ارسال نظر