آخرین اخبارکد مطلب: 27990
تاریخ انتشار : د, 1398/07/22 - 11:10

فرماندار شهرستان اصلاندوز از آغاز برداشت پنبه در اصلاندوز مغان خبر داد.

سید عباس مینایی در گفت‌و‌گو با خبرنگار ارس تبار اظهار کرد: برداشت پنبه که از آن به عنوان «طلای سفید» یاد می‌شود از اواسط مهرماه آغاز شده و تا اواخر آذرماه ادامه دارد که پیش‌بینی می‌شود امسال به طور میانگین از هر 2هزار هکتار  از مزارع شهرستان اصلاندوز مغان حدود 10 هزار تن پنبه برداشت شود.

وی از احیای کارخانه پنبه شهرستان خبر داد و افزود: این کارخانه قبلا راکد و امکانات و تجهیزات آن نیز به فروش رفته بود که با حمایت دولت و سرمایه‌گذاری دوباره احیا شد و به چرخه رونق تولید بازگشت.

فرماندار شهرستان اصلاندوز  با بیان اینکه این کارخانه به صورت تمام‌وقت پنبه کشاورزان را خریداری می‌کند، تصریح کرد: نسبت به سال گذشته امسال پنبه دو برابر کشت شده که نویدبخش رشد و توسعه کشاورزی شهرستان است.

وی با بیان اینکه محصول پنبه شهرستان در سطح کشور نمونه بوده و از کیفیت بالایی برخوردار است، اذعان کرد: با توجه به احیای مجدد کارخانه پنبه، این محصول امسال 100 درصد افزایش داشته است و پیش‌بینی می‌شود کشاورزان نسبت به کشت این محصول در سال‌های آینده  رغبت بیشتری داشته باشند.

منصوری با اشاره به مشکلات فراوان تحویل محصول پنبه به کارخانه‌های شهرستان‌های همجوار در سال‌های گذشته بیان کرد:  احیای کارخانه پنبه، رغبت و رضایتمندی کشاورزان را در پی داشته است و بر این اساس، امسال پرباری این محصول را در منطقه  شاهد هستیم.

وی گفت: با توجه به اینکه کارگران کارخانه پنبه اصلاندوز از 8 صبح تا 18 عصر فعالیت می‌کنند، این کارخانه برای اشتغالزایی بیشتر نیز برنامه دارد.

یادآوری می‌شود، شهرستان مرزی اصلاندوز مغان بیش از 13هزار هکتار مزارع آبی دارد که 2هزار هکتار آن به محصول پنبه اختصاص یافته است و امیدواریم با تلاش و پیگیری مستمر مسئولان، شاهد راه‌اندازی سایر کارخانه‌ها و صنایع تبدیلی که باعث رونق اقتصادی و رشد و شکوفایی شهرستان می‌شود، باشیم.

گفتنی است، اصلاندوز در 200 کیلومتری شمال استان اردبیل و در کنار رودخانه ارس واقع شده و هم‌مرز جمهوری آذربایجان است.

انتهای پیام/

 

 

ارسال نظر