آخرین اخبارکد مطلب: 26251
تاریخ انتشار: ي, 1396/07/30 - 11:06
جلسه انتخابات هیات رئیسه شورای اسلامی بخش اصلاندوز برگزار شد.

به گزارش خبرنگار ارس تبار،در این جلسه پس از رای گیری صاحبعلی خانزاده به عنوان رئیس،خان احمد فرجیان نائب رئیس و اروجعلی صدری نیز به عنوان خزانه دار و نماینده شورای بخش اصلاندوز در شورای شهرستان پارس آباد انتخاب شدند.

گفتنی است،انتخابات شورای اسلامی بخش اصلاندوز ششم مهرماه امسال در مجتمع فرهنگی هنری ارشاد برگزار شد که از بین ۲۳ نامزد انتخابات شورای اسلامی بخش به ترتیب قنبرحضورگیگلو از روستای اسمعلی کندی ۲ با۳۶ رأی، احمدفرجیان از روستای گرشادکندی با ۳۵ رأی، صاحبعلی خانزاده از روستای اصبرکندی با ۳۴ رأی، اروجعلی صدری از روستای مقصودلو علیابا۲۶ رأی و احمداقبال از روستای بران علیا با ۲۳ رأی به ترتیب به عنوان اعضای اصلی این شورا انتخاب شدند.

وظایف و اختیارات شورای اسلامی بخش عبارت است از:

  1 - ارائه طرحها و پیشنهادهای اصلاحی به مسؤولین اجرائی منطقه جهت رفع‌کمبودهای اجتماعی، فرهنگی، آموزشی، اقتصادی، عمرانی، بهداشتی و سایر امور رفاهی‌بخش.

  ‌تبصره - مقامات اجرائی ذی‌ربط موظف به بررسی طرحها و پیشنهادهای مذکور و‌ارائه پاسخ حداکثر ظرف مدت دو ماه به شورا هستند. در صورت عدم ارائه پاسخ در‌موعد مقرر مراتب جهت انجام اقدامات قانونی به اطلاع مقامات مافوق خواهد رسید.

  2 - ایجاد هماهنگی لازم بین شوراهای روستاهای واقع در محدوده بخش.

  3 - نظارت بر شوراهای روستاها به منظور رعایت وظایف قانونی.

  4 - حل و فصل مشکلات و اختلافات میان دو یا چند روستا یا شوراهای روستایی‌واقع در محدوده بخش، در مواردی که قابل پیگیری قضائی نیست.

  5 - رسیدگی به امور عمرانی بخش که خارج از حیطه اختیارات و وظایف شورای‌روستا است.

  6 - ایفای وظایف شورای روستا در مزارع مستقل، مکانها و آبادیها و روستاهایی‌که به هر دلیل فاقد شورای روستا می‌باشند.

  7 - تشویق مردم به همکاری و سرمایه‌گذاری در امور و برنامه‌های عمرانی کشاورزی، حمل و نقل، بهداشت، صنایع روستایی و دستی، امور فرهنگی و‌مذهبی بخش.

  8 - بررسی و تأیید طرحهای هادی روستاهای واقع در محدوده بخش و ارسال به‌مراجع ذی‌ربط جهت تصویب نهایی. 

  9- نظارت بر حسن اجراء مصوبات شورای اسلامی بخش 

  10- نظارت و پیگیری اجراء طرحها و پروژه‌های عمرانی بخش.

انتهای پیام/

 

دیدگاه‌ها

امیدوارم در مسئولیت خود موفق و موید باشید

باسلام ضمن تبریک به تمامی اعضای شورای اسلامی بخش اصلاندوزخدمت برادر عزیزم صاحبعلی خانزاده بعنوان رئیس شورای اسلامی بخش تبریک میگویم . امیدوارم در سایه ایزد منان برای خدمت به اهالی بخش تلاش نمایند.خدا یارتان
ارسال نظر