آخرین اخبارکد مطلب: 26307
تاریخ انتشار : س, 1396/08/09 - 16:45
یک جوان و مبتکر بسیجی از روستای ایدر اصلاندوز می خواهد طرحی را بسازد که برای نجات جان مسافران هواپیمای مسافربری در هنگام سقوط کاربرد خواهد داشت.

به گزارش خبرنگار ارس تبار،شناسایی استعدادهای بالقوه دانش آموزان، تلاش برای شکوفایی استعدادها، ارائه الگوهای موفق برای دانش آموزان وتشویق و ترغیب دانش آموزان جهت حضور در مسابقات علمی از ویژگی هایی است که مسئولان باید حمایت خود را از ایده و ابتکارات نوجوانان و جوانان حتی بزرگسالان داشته باشند.

به بهانه هفته بسیج دانش آموزی به سراغ یک مبتکر جوان بسیجی در روستای ایدر اصلاندوز رفتیم تا با ایده و خلاقیت وی آشنا شویم.

سجاد همراهی متولد 1379 در روستای ایدر از توابع اصلاندوز مغان دانش آموز بسیجی که در کلاس یازدهم رشته شبکه و نرم افزار رایانه هنرستان علم و صنعت اصلاندوز مشغول به تحصیل است.

در ادامه گفت‌وگویی با این دانش‌آموز مخترع و با استعداد انجام گرفته که از منظر خوانندگان می‌گذرد؛

وی علاقه زیاد در فعالیتهای فنی و عملی بخصوص در هواپیماسازی را علت روی آوردن به این کار عنوان کرد و گفت:خانواده ام با شوق فراوان هم حمایت مالی کردند و هم در ساخت و تهیه لوازم وسیله یاری رساندند.

همراهی در خصوص اختراع خود می گوید:کاری که انجام دادم هواپیمای مدل تیغه ای است و برای تکمیل آن حدود 5 میلیون تومان هرینه کردم.

 

مخترع اصلاندوزی در خصوص ابتکار دیگر خود افزود:می خواهم در صورت حمایت مالی مسئولان طرحی را بسازم که برای نجات جان مسافران هواپیمای مسافربری در هنگام سقوط کاربرد خواهد داشت.

وی از مسئولین درخواست حمایت به جهت ثبت اختراع خود کرد و گفت:دانش آموزان مخترعی همچون من نیاز به حمایت مسئولین دارند.

همراهی خطاب به دانش آموزان اظهار کرد:از تمام جوانان و نوجوانان می خواهم هیچگاه امید خود را از دست ندهند و به آینده و اهداف خود در زندگی اشان فکر کنند و برای رسیدن به آنها تلاش نمایند و اوقات فراغت خود را با مطالعه، یادگیری، تحقیق و پژوهش پر کنند.

 

این جوان بسیجی علاقه،اعتماد به نفس و امید به خدا را برای موفقیت خود عنوان کرد و افزود:به عنوان یک دانش آموز برنامه ام برای آینده این است که در راستای پیشرفت و آبادانی ایران عزیزمان مفید باشم.

وی که از نظر تحصیلات جزو دانش آموزان بسیار خوب کلاس خود نیز هست گفت:در تعلیم و تربیت بسیج دانش آموزی واحد شهید چمران مسئولیت دارم و در مراسمات ملی،مذهبی،دینی و اخلاقی و در انجام کارهای عمومی از جمله فعالیت در مسجد و بسیج دانش آموزی همواره شرکت می کنم و این جزو افتخارات بنده هست.

 

سجاد همراهی درباره حضور در شبکه های فضای مجازی نیز می گوید:تا حدودی سر و کار دارم اما بیشتر علاقه ای به فضای مجازی ندارم.

وی در پایان از افرادی که از هر لحاظ در ساخت هواپیمای تیغه ای پشتکار بودند قدردانی کرد و گفت:از خبرنگار محترم ارس تبار که زحمات شبانه روزی این عزیز باعث توسعه و آبادانی منطقه شده است و همچنین از دوست عزیزم آقای عیسی ایمانی تقدیر و تشکر را دارم.

 

به گزارش ارس تبار،ایده و ابتکار می تواند در هر سنی بروز پیدا کند اما در این میان کسانی مثل آقای همراهی هستند که نیاز به همدلی و حمایت همه جانبه برای رسیدن به قله پیشرفت باشند که امیدواریم مسئولان و دست اندرکاران حوزه مربوطه بخصوص آموزش و پرورش در این راه گامهای موثری بردارند.

اصلاندوز در 200 کیلومتری شمال غربی استان اردبیل واقع شده و در همسایگی کشور جمهوری آذربایجان است.

این فیلم را ببینید..

انتهای پیام/

 

 

 

دیدگاه‌ها

توروخداازاین جوانان غیوروبااستعدادحمایت کنید
ارسال نظر