آخرین اخبارکد مطلب: 27299
تاریخ انتشار : د, 1397/04/25 - 08:55
شهردار اصلاندوز از شهروندان خواست در مصرف آب و برق صرفه جویی کنند تا مشکلی در آبرسانی و برق رسانی ایجاد نشود.

شهروز مهرآوران امروز در گفت و گو با خبرنگار ارس تبار با اشاره به مساله تامین آب در بخش و شهر اصلاندوز تاکید کرد:آب، اولین و حیاتی ترین ماده مورد نیاز موجودات روی زمین است که نقشی اساسی در زندگی آنان ایفا می کند، چنان که خداوند، آن را مهم ترین عامل حیات و زندگی می داند و می فرماید: «همه چیز را از آب زنده ساختیم» یا «خداوند هر جنبنده ای را از آب بیافرید». حتی دانشمندان نیز برای کشف حیات در دیگر کُره ها، پیش از هر چیز به جست وجوی آب می پردازند و بر این عقیده اند که هرجا آب باشد، احتمال حیات نیز ممکن خواهد بود.

وی افزود:این ماده ارزشمند، نه تنها در ایجاد حیات و زندگی، بلکه در بقای آن نیز از هر ماده دیگر مهم تر است. به همین دلیل، چگونگی بهره برداری از این نعمت بزرگ الهی، بسیار مهم و مؤثر و پرهیز از اسراف و اتلاف آن، سرنوشت ساز و حیاتی است.

شهردار اصلاندوز در ادامه با اشاره به اینکه با آنکه بیش از 71 درصد از سطح کره زمین را آب پوشانده است، تنها 5/2 درصد از کل آب های موجود دنیا را آب شیرین تشکیل می دهد و از این میزان، سهم کشور ما از آب شیرین و قابل دسترس بسیار ناچیز است.

مهرآوران خاطرنشان کرد:با توجه به اینکه ایران، از جمله کشورهای پهناور دنیاست و نیاز به آب شیرین در بخش های گوناگون، از جمله کشاورزی بسیار فراوان است، استفاده بهینه از آب، موجب بهره مندی از فعالیت های اقتصادی مناسب و سامان دهی اقتصاد کشور می شود. با مصرف درست و بهینه آب و هدایت آن به بخش کشاورزی، می توان بسیاری از مواد غذایی مورد نیاز کشور را تأمین کرد تا نیازمند بیگانگان نباشیم.

وی تاکید کرد:همه اقشار باید در مدیریت بهینه مصرف آب سهیم باشند و هر بخش باید نسخه ای خاص در دست داشته باشند تا مصرف بهینه اجرایی شود.

شهردار اصلاندوز روش های نوین آبیاری، شبکه مدرن زهکشی، ایجاد شبکه های فرعی آب و غیره را از راهکارهای مدیریت بهینه آب برشمرد و افزود :این مدیریت شامل زنجیره ای است که اگر هر یک از حلقه های آن بدرستی عمل نکند، مدیریت آب در کشور به سر منزل مقصود نمی رسد.

مهرآوران در ادامه افزود:امروز ضروری هست مدیریت مصرف را عملیاتی کنیم و [مردم و دولت] در کنار یکدیگر باید هر یک نقش خود را بدرستی ایفا کنند.

وی گفت:مردم و بخصوص کشاورزان نیازمند آموزش های مداوم و فنی برای  مدیریت مصرف بهینه آب هستند. تا از این طریق فرهنگ مصرف بهینه آب در جامعه نهادینه شود.

شهردار اصلاندوز با اشاره به اینکه شهر اصلاندوز فاقد سیستم فاضلاب شهری است،بر پیگیری این موضوع در شهر تاکید کرد و افزود:همین عدم وجود فاضلاب شهری سبب هدر رفت بخش اعظمی از آب است که می تواند دوباره وارد سیستم مصرف آب شود.

مهرآوران در پایان با توجه به گرمای بی سابقه و شدید فصل تابستان امسال، از شهروندان خواست در مصرف آب و برق صرفه جویی کنند تا مشکلی در آبرسانی و برق رسانی ایجاد نشود.

انتهای پیام/

 

 

 

دیدگاه‌ها

از شهردار ساعی و پرتلاش شهرمان اصلاندوز تشکر میکنیم.واقعا مسله آب امروز از حیاتی ترین مباحث در سطح شهر می باشد.
ارسال نظر