آخرین اخبارکد مطلب: 27592
تاریخ انتشار : س, 1397/10/04 - 18:28
«هاوار ضربی‌پور» باغبان معروف، مومن و پیری است که اکثر دانشجویان دانشگاه تبریز او را در حال نماز خواندن بر روی چمن‎ها دیده‌اند و اکنون تبدیل به سوژه سلفی دانشجویان شده است.

به گزارش خبرنگار ارس تبار،اکثر دانشجویان دانشگاه تبریز، او را در حال نماز خواندن بر روی چمن‎ها دیده‌اند، پیرمرد تبدیل به سوژه سلفی دانشجویان شده است،  «هاوار ضربی‌پور» را می‎گویم، باغبان معروف و مومن دانشگاه تبریز که برای راز و نیاز با خدا سر از پا نمی‎شناسد.   

پیرمرد، درد دل با معبود را قبل از اذان شروع می‎کند، دست‎هایش را چنان رو به آسمان بلند کرده است که گویی دست خدا را می‎بیند که برای گرفتن دست‌های او دراز شده است، نیمی از ساعت استراحت و نهار را صرف نماز خواندن و دعا می‎کند، نیم ساعتی منتظر می‎مانم تا نمازش را تمام کند، وقتی برای عکس گرفتن از او اجازه می‎گیرم، می‎گوید: هر روز دختر خانم‎هایی زیادی می‎آیند که با من عکس بگیرند، بفرمائید.    

هاوار ضربی‎پور، باغبان باصفای دانشگاه تبریز اهل «اصلاندوز» مغان استان اردبیل است، خودش می‎گوید «منطقه ما درست روبه‎روی باکوی جمهوری آذربایجان است».

شغلش باغبانی است، اما دو سالی می‎شود که به دانشگاه تبریز آمده است و با رضایت کامل از صاحب کارش می‎گوید «مهندس هر جا که می‎رود، من را هم همراهش می‎برد تا به باغچه‌‎ها رسیدگی کنم». با لهجه شیرین مغان دو دختر و دو پسرش را کنیز و نوکر می‌خواند. 


می‌گوید مسلمانی با نماز شناخته شده است، من و خانمم حین اذان، هر روز سه بار صبح، نهار و شام برای شفای بیمارانی که در خانه‎ها و بیمارستان‎ها هستند، برای حل مشکلات مستاجران و کسانی که مشکلات بزرگی دارند، دعا می‎کنیم، الان هم پیش پای شما داشتم به خدایم التماس می‎کردم.    

نماز اگر اول وقت نباشد، به وصله روی لباس پاره می‎ماند، که صورت خوشی ندارد، اذان برای این است که نماز اول وقت خوانده شود، برای جوانانی مثل شما هم دعا می‎کنم تا هر مشکلی که دارید به دست خدا حل شود.
تمامی تصاویر و فیلم حین نماز، بدون اطلاع آقای ضربی‌پور ثبت و رضایت او برای انتشار فیلم و عکس، پس از مصاحبه جلب شده است.

گفت و گو از نسرین سوار-خبرنگار ایسنا در آذربایجان شرقی

انتهای پیام/

 

 

 

ارسال نظر