آخرین اخبارپربازدیدترین اخبار


کد مطلب: 27857
تاریخ انتشار : پ, 1398/04/06 - 19:00
رییس حوزه قضایی اصلاندوز گفت:در راستای کاهش موجودی پرونده ها،واحدهای مصالحه در روستاهای پرجمعیت و شعب بیشتر واحد مصالحه در شورای حل اختلاف ایجاد می شود.

"ناصر اسکندری" امروز در گفت و گو با خبرنگار ارس تبار ضمن گرامیداشت هفته قوه قضاییه و تسلیت سالروز شهادت دکتر بهشتی و 72 تن از یارانش اظهار کرد:سیره، گفتار، اخلاق و صبر شهید دکتر بهشتی زبانزد بود و امروز نیازمند آن هستیم که رفتار این شخصیت بزرگوار را الگوی خدمتی خود قرار دهیم.

وی بر ضرورت همکاری و تعامل بین دستگاههای اجرایی شهرستان و مسئولان با حوزه قضایی تاکید کرد و با اشاره به عملکرد دادگاه عمومی شهرستان افزود:ورودی پرونده ها طی یک سال اخیر با افزایش چشمگیری مواجه بوده است و در جهت کاهش موجودی پرونده ها و جلوگیری از ورود پرونده بیشتر به دادگاه، واحدهای مصالحه در روستاهای پرجمعیت و همچنین شعب بیشتر واحد مصالحه در شورای حل اختلاف ایجاد خواهد شد.

رییس حوزه قضایی اصلاندوز بیشترین آمار جرم را در زمینه ضرب و جرح،تصرف عدوانی و تخلفات راهنمایی و رانندگی عنوان کرد و گفت:در طول یکسال گذشته در شورای حل اختلاف میزان ورودی پرونده ۱۷۰۶ فقره و خروجی آن ۱۵۸۲ فقره بوده که نتیجه صلح و سازش بنا به استقبال طرفین پرونده چندان قابل ملاحظه نبوده است.

اسکندری هماهنگی با مسئولین هر یک از ادارات در زمینه های مربوط به جهت پیشگیری از وقوع جرم در حوزه کاری ادارات و همچنین تجهیز معابر و میدانهای پرتردد شهر و جاده‌های پرتردد به دوربین های حفاظتی و انتظامی را لازم و ضروری عنوان کرد.

وی با اشاره به تکریم ارباب رجوع ،دایر نمودن میز خدمات قضایی و دیدارهای مردمی را از برنامه‌های مهم این دادگاه برشمرد و در خصوص حفظ و صیانت از اراضی ملی نیز گفت:تاکنون دهها فقره پرونده تصرف و تخریب اراضی ملی در دادگاه مطرح شده و منجر به صدور حکم محکومیت به اجرای رای صادره مبنی بر رفع تصرف و خلع ید متجاوزین از اراضی ملی شده است.

رییس دادگاه عمومی اصلاندوز بیشترین میزان طلاق را مربوط به طلاق توافقی عنوان کرد و ضرورت تلاش ادارات ذیربط و همچنین ریش سفیدان منطقه در جهت فرهنگ سازی و تقویت بنیان خانواده را از جمله موارد مهم در کاهش آمار طلاق دانست.

اسکندری در پایان به برنامه های هفته قوه قضاییه در سطح شهرستان اشاره کرد و از برپایی میز خدمت در نماز جمعه،دیدار با امام جمعه اصلاندوز و آیین غبارروبی و عطرافشانی مزار شهدا خبر داد.

انتهای پیام/

 

 

 

ارسال نظر