آخرین اخبارکد مطلب: 27896
تاریخ انتشار : ج, 1398/04/28 - 19:20
استاندار اردبیل گفت:تا دو ماه آینده ۷۴ روستای شرق و غرب دره رود با جمعیتی حدود ۱۸ هزار نفر از نعمت آب شرب سالم و بهداشتی بهره مند می شوند.

به گزارش خبرنگار ارس تبار،اکبر بهنامجو امروز در گفت و گو با خبرنگاران ضمن تبریک ارتقای بخش اصلاندوز به شهرستان،به اهداف سفر دو روزه به شهرستان اشاره کرد و گفت: مردم شهرستان اصلاندوز باید آثار و برکات ارتقاء بخش به شهرستان را در حوزه های مختلف شاهد باشند.

وی با اشاره به برگزاری اولین جلسه کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید شهرستان اصلاندوز با حضور سرمایه گذاران و کارآفرینان منطقه افزود: ۷ واحد تولیدی و اقتصادی راکد شهرستان اصلاندوز شامل ۵ واحد دامداری ۱۰۰ و ۲۰۰ راسی مجددا" احیاء و وارد چرخه تولید شده اند.

استاندار اردبیل همچنین تپه تاریخی نادری،را ظرفیت مهم گردشگری برای شهرستان نوپای اصلاندوز و استان اردبیل دانست و خواستار پیگیری تملک ، مطالعه و اجرای طرح های  گردشگری تپه نادری شد.

بهنامجو با اشاره به اجرای پروژه های آبرسانی مجتمع امام علی (ع)و تصفیه خانه عمران آباد و هزینه بالغ بر ۲۲ میلیارد تومان به این دو پروژه ، برای تامین ۶/۵ میلیاردتومان  از مجموع ۱۳ میلیارد تومان اعتبار مورد نیاز جهت تکمیل آن قول مساعد داد.

وی با اشاره به مشکلات این پروژه افزود:مشکل تامین برق مورد نیاز این پروژه و برخی هماهنگی های لازم بین دستگاه های دولتی و مسائل پیرامونی آن مرتفع و پیمانکار این پروژه نیز متعهد شد با تزریق این مبلغ اعتبار در بازه زمانی دو ماهه نسبت به تکمیل پروژه تصفیه خانه عمران آباد و انتقال آب به مجتمع امام علی (ع) اقدام کند.

استاندار اردبیل افزود:با تکمیل و بهره برداری از این پروژه به عنوان یکی از بزرگترین پروژه های آبرسانی روستایی استان ، ۷۴ روستای شرق و غرب دره رود با جمعیتی حدود ۱۸ هزار نفر از نعمت آب شرب سالم و بهداشتی بهره مند می شوند.

بهنامجو همچنین با اشاره به جلسه هم اندیشی با دهیاران شهرستان نیز گفت:دهیاران هر سه ماه یکبار بر اساس شاخص های مختلف ارزیابی و عملکردشان مورد بررسی قرار می گیرد.

وی افزود:تنظیف محیط روستایی ، مداخلات اجتماعی برای کاهش آسیب های اجتماعی از قبیل اعتیاد ، طلاق و نزاع  که باعث کاهش ورودی پرونده های دستگاه قضایی می شود ، از شاخص های ارزیابی دهیاران با هدف ارتقاء شاخص های اجتماعی خواهد بود.

استاندار اردبیل با اشاره به بازدید از مرکز درمان بستر در حال احداث اصلاندوز، بر تسریع در تکمیل این پروژه و اصلاح برخی موارد آن تاکید کرد و گفت : سطح خدمات رسانی این مرکز بر اساس آنچه که قبلا تعریف شده بود ارتقاء می یابد.

وی در ادامه با اشاره به حضور در مزار شهدای گمنام  گفت:از محل اعتبارات تملک دارائیها که امسال به شهرستان اصلاندوز اختصاص یافته است یادمان شهدای گمنام تکمیل و گلزار شهدای اصلاندوز نیز مرمت و بازسازی و ایجاد پارک جنگلی تپه نورالشهداء در جوار شهدای گمنام نیز تا پایان امسال آغاز می شود.

بهنامجو از ایجاد اولین ناحیه صنعتی در شهرستان اصلاندوز خبر داد و گفت:با بررسی میدانی محل های پیشنهادی ایجاد بیستمین ناحیه صنعتی استان در شهرستان اصلاندوز مقرر شد با هدف تسهیل ، تسریع و ایجاد بسترهای سرمایه گذاری ، اولین ناحیه صنعتی اصلاندوز در زمینی به مساحت ۳۰ هکتار ایجاد شود که در این راستا اعتبار اولیه گذاشته شده است .

استاندار اردبیل با بیان اینکه با اجرای طرح های آبی در شمال استان و نیز شرایط آب و هوایی شهرستان اصلاندوز ، ایجاد واحدهای صنعتی با تمرکز بر صنایع تبدیلی ، تکمیلی و ایجاد ارزش افزوده محصولات تولیدی کشاورزان و اشتغالزایی مورد تاکید است.

گفتنی است،بازدید از سد و میل و مغان و پایاب سد خداآفرین،دیدار از خانواده شهید یعقوب طهماسبی،حضور در جمع نمازگراران مسجد جامع و دیدار از یک خانواده مددجوی کمیته امداد امام(ره) از دیگر برنامه های سفر دو روزه استاندار اردبیل به شهرستان اصلاندوز بود.

انتهای پیام/

 

 

 

ارسال نظر