آخرین اخبارکد مطلب: 27935
تاریخ انتشار : ي, 1398/06/03 - 19:46
فرماندار شهرستان اصلاندوز از افتتاح چندین پروژه در هفته دولت شهرستان با اعتبار ۱۰ میلیارد تومانی خبر داد.

به گزارش خبرنگار ارس تبار،سید عباس مینایی ظهر امروز در نشست خبری با خبرنگاران و اصحاب رسانه به مناسبت گرامیداشت هفته دولت اظهار داشت: امسال یکی از بزرگ‌ترین هدایایی دولت به مردم شریف شهرستان اصلاندوز مغان تبدیل بخش اصلاندوز به شهرستان بود که در کنار آن نیز شاهد ایجاد بخش بران هستیم.

وی از عزم دولت برای توسعه شهرستان اصلاندوز خبر داد و افزود:با توجه به اینکه اصلاندوز به شهرستان تبدیل شده است دولت با تمام توان خود برای توسعه و پیشرفت شهرستان اصلاندوز گام بر می‌دارد و امسال در عرصه‌های مختلف گازرسانی، برق‌رسانی، آبرسانی، آبیاری نوین کشاورزی، راه‌های مواصلاتی، مسکن مددجویان کمیته امداد امام خمینی(ره) با اعتباری حدود ۱۰ میلیارد تومانی افتتاح و به بهره‌برداری می‌رسد.

فرماندار شهرستان اصلاندوز تصریح کرد: در هفته دولت امسال در ۶ قشلاق عشایری پروژه گازرسانی احداث می‌شود به طوری که ما تلاش می‌کنیم شهرستان اصلاندوز مغان به شهری سبز تبدیل شود و همچنین در بحث در حوزه برق‌رسانی نیز در چندین روستا پروژه‌های ترانس گذاری و نصب کابل‌های خودنگهدار افتتاح می‌شود.

مینایی با تاکید بر اینکه هم‌اکنون در راستای توسعه منطقه تلاش می‌کنیم بیان کرد: در حال حاضر در بیش از ۵۰ روستای منطقه اصلاندوز طرح‌ها و پروژه‌های مختلف در راستای توسعه و پیشرفت منطقه در حال انجام است و همچنین در هفته دولت در این روستاها چندین پروژه آسفالت و زیرسازی برای آسفالت‌ریزی در جاده‌ها افتتاح و به بهره‌برداری می‌رسد.

وی اظهار کرد: در حوزه آبخیزداری و منابع طبیعی نیز یکی از مهم‌ترین طرح و پروژها‌یی که در شهرستان اصلاندوز و بمناسبت گرامیداشت هفته دولت افتتاح می‌شود طرح آبخیزداری کورلار است که به منظور جلوگیری از سیل احداث شده است و همچنین در عرصه‌ میراث فرهنگی نیز طرح ساماندهی و مطالعه سایت تپه نادری هم‌اکنون در دست پیگیری قرار دارد.

مینایی از اجرای طرح هادی در بیش از ۵۰ روستای شهرستان اصلاندوز خبر داد و گفت: در بحث طرح هادی نیز ما اقدامات خوبی در روستاهای شهرستان اصلاندوز انجام داده‌ایم و پروژه‌های طرح هادی در بیش از ۵۰ روستای شهرستان اصلاندوز به اتمام رسیده است.

فرماندار شهرستان اصلاندوز با تاکید بر اینکه در موضوع خانواده‌های اقشار آسیب‌پذیر نیز کارهای موثری در منطقه انجام می‌شود اظهار داشت: در رابطه با اقشار آسیب پذیری خدمات مختلفی توسط دولت و از طریق کمیته امداد امام خمینی(ره) و بهزیستی، چندین باب واحد مسکونی ساخته و یا خریداری شده و در اختیار مددجویان قرار گرفته است و همچنین در زمینه اشتغال‌زایی مددجویان نیز کارهای خوبی صورت گرفته است.

وی با بیان اینکه هم‌اکنون مشکلات فنی ساختمان مرکز درمان بستر اصلاندوز حل شده است افزود: هم‌اکنون مشکلات ساختمانی و فنی مرکز درمان بستر اصلاندوز با اعتباری حدود بیش از دو میلیارد تومان هزینه شده است به صورت کامل حل شده است و امیدواریم به زودی شاهد تجهیز این مرکز نیز باشیم و در بحث بهداشت و درمان نیز در روستاها و قشلاقات پروژه ۳ باب خانه بهداشت در حال اتمام است.

مینایی در ادامه طرح آبرسانی به روستاهای شرق و غرب دره رود را از مهم‌ترین پروژه‌های در دست احداث منطقه دانست و تصریح کرد: با توجه به سفر مکرر استاندار محترم به شهرستان اصلاندوز در خصوص آبرسانی به روستاها و قشلاقات در مجموع در 43 روستا با اعتباری حدود 30 میلیارد تومان با سرعت هرچه تمام در حال اجرا است و همچنین در حوزه مخابرات نیز افزایش سرعت اینترنت 5 روستا و حل مشکل تلفن و اینترنت ثابت در چندین روستا از جمله اقدامات دولت است.

 

فرماندار شهرستان اصلاندوز بیان کرد: تدوین نظام بهره‌برداری به دستورات استاندار محترم اردبیل انجام گرفته است و برای سفر ریاست محترم جمهوری بالای ناحیه عمرانی شرق دره رود با اعتباری بیش از 170 میلیارد تومان و قشلاق فتحعلی با اعتبار 54 میلیارد تومان و در در مجموع با اعتبار 224 میلیارد تومانی توسط آب‌های سطحی انجام شده و اراضی پایاب خدآفرین افتتاح خواهد شد و حدود 2500 هکتار از این اراضی شرق دره رود  به صورت تعاونی به مردم واگذار شده است و امسال در این اراضی کشت برخی محصولات انجام می‌شود.

وی با اشاره به مشکلات کمبود آب شرب در سطح شهرستان گفت: ما می دانیم که مردم در فصول گرم بخاطر کمبود آب شرب در مضیقه هستند از این بابت از مردم عذرخواهی می کنیم و قول می دهیم که در فصول گرم سالهای آتی با این مشکل مواجه نخواهند شد.

مینایی در خصوص ایجاد ادارات جدید در شهرستان خاطرنشان کرد:ادارات اصناف-صنعت و معدن-بنیاد مسکن راه و شهرسازی-منابع طبیعی-امور عشایری بعد از شهرستان شدن به صورت نمایندگی فعالیت می کنند و مکاتبات لازم برای چارت اداری در اصلاندوز و در سطح استان و کشوری انجام گرفته و به تدریج شاهد استقرار ادارات اصلاندوز خواهیم بود.

فرماندار شهرستان اصلاندوز مهمترین عناوین دو سفر استاندار اردبیل را مطالعه و ساماندهی سایت موزه تپه نادر،مطالعه و ایجاد ناحیه صنعتی،آب شرب روستاها و قشلاق ها و ساماندهی کمپ اصلاندوز عنوان کرد.

وی همچنین با اشاره به پروژه آبیاری تحت فشار در شهرستان اصلاندوز گفت:در شرق و غرب دره رود با اعتبار بالغ بر 150 میلیارد تومان پروژه آبیاری تحت فشار و انتقال آب سد عمارت در حال انجام است و بالای 50 درصد پیشرفت فیزیکی دارد.

مینایی با بیان اینکه با تکمیل این طرح جزیره ای بهشت گونه ای در کنار دره رود در حوزه کشاورزی شاهد خواهیم بود افزود: در غرب دره رود اراضی متصل به اراضی آذربایجان شرقی زیر آبیاری تحت فشار قرار گرفته و بزودی واگذار می شود.

فرماندار شهرستان اصلاندوز در پایان گفت:در ساماندهی سدهای پایاب های خدا آفرین و عمارت شهرستان اصلاندوز به عنوان اولین کانون توسعه شکل می گیرد.

تحریریه خبر:سجاد میرزایی- پویا حاجی وند

انتهای پیام/

ارسال نظر