آخرین اخبارکد مطلب: 28037
تاریخ انتشار : پ, 1398/08/23 - 19:12
حجت الاسلام اکبری در مصاحبه ای به اهمیت و ضرورت توجه و اعتماد مردم به نیروهای جوان و انقلابی از نگاه رهبر معظم انقلاب در بیانیه گام دوم پرداخته است.

به گزارش خبرنگار ارس تبار، با توجه به اهمیت و ضرورت توجه و اعتماد مردم به نیروهای جوان و انقلابی از نگاه رهبر معظم انقلاب در بیانیه گام دوم ،مصاحبه ای با حجت الاسلام اکبری مسئول دفتر نمایندگی ولی فقیه در ناحیه عشایری ترتیب داده شده است که در ادامه می آید.

نظر شما علت سپردن مسئولیت تحقق گام دوم انقلاب از سوی مقام معظم رهبری به جوانان چیست؟
با نگاهی به گام نخست انقلاب که با تدابیر حکیمانه بنیانگذار کبیر انقلاب حضرت امام خمینی (ره) و در ادامه آن با رهبری حکیمانه حضرت امام خامنه ای (مدظله) و با ولایتمداری و نقش آفرینی شگفت انگیز جوانان کشورمان در آن زمان ( بویژه در دوران پیروزی انقلاب وهمچنین در دروران دفاع مقدس) در زیباترین صورت ممکن رقم خورد می‌توان به چرایی تاکید مقام معظم رهبری و نگاه ویژه ایشان به حضور جوانان در تحقق گام دوم انقلاب پی برد.
زیرا با توجه به اینکه در طول چهل سال از گام نخست انقلاب و به رغم دشمنی های دشمنان عنودِ نظام اسلامی و سنگ اندازی های مستکبرن دنیا بر سر راه حرکت ملت مظلوم اما مقتدر ایران، الحمدلله نظام مقدس جمهوری اسلامی توانسته است در سایه فراهم آوردن زیرساخت های لازم و پیشرفت های خیره کننده علمی، جوانانی متخصص، مومن و انقلابی تربیت نماید؛ ضرورت حضور و نقش آفرینی جوانان نیاز به پرسش ندارد. جوانان هر کشور سرمایه گرانبهای آن کشورند که مردمش برای عزت و اعتلای کشور، چاره ای جز اعتماد و اتکای به جوانان ندارند و کشور عزیز ما هم از این قاعده مستثنا نیست. جوانانی مومن و انقلابی، که لیاقت و توانمندی های خود را نه فقط به مردم کشورمان، بلکه به کل دنیا ثابت کرده اند.

به نظر شما بهترین فرصت برای بهره مندی از حضور جوانان و میدان دادن به آنها چیست؟
با توجه به اینکه ملت عزیز ایران امسال نیز یک امتحان بزرگ سیاسی دیگری به نام انتخابات در پیش دارند و با توجه به اینکه این انتخابات اولین انتخابات در گام دوم انقلاب است می تواند در جهت دهی به حرکت سیاسی 40 سال آینده و انتخابات های بعدی تاثیر گذار باشد و از طرفی نیز با توجه به اینکه اصل انتخابات، فرصتی برای تجدید قوای مدیریتی کشور و تکامل شیوه مدیریتی و درمان دردها و آسیب های روز کشور است از این جهت می تواند یکی از بهترین فرصت ها برای بهره مندی ملت ایران از برکات وجودی جوانان مومن و انقلابی باشد .
مردم کشور ما باید فرصت انتخابات را قدر بدانند و برای درمان دردهای کشور فکری اساسی کنند و قدر انتخاب خود را بدانند . و باید بدانند رای ها سرنوشت ساز هستند و عزت و یاذلت کشورمان در گرو انتخاب های ماست. باید بدانیم تنها راه تعالی و عزت کشور همانگونه که تجربه نشان داده سپردن امور به دست نیروهای با نشاط، مومن و انقلاب و مردمی است؛ نیروهایی که به عزت و استقلال کشور و به درمان دردهای کشور و مبارزه با فساد و مفسدان می اندیشند، نه به پست و مقام و منافع شخصی و حزبی خود.
حال این مردم است که باید انتخاب کنند سرنوشت خود و کشورشان را به دست چه کسانی بسپارند نیروهای مومن و جوان انقلابی یا افراد و جریانهایی که ثابت کرده اند توان حفظ عزت، استقلال و درمان دردهای مردم را ندارند.

انتهای پیام/

 

 

 

ارسال نظر