آخرین اخبار


کد مطلب: 28052
تاریخ انتشار : چ, 1398/09/06 - 19:02
فرمانده ناحیه عشایری از ایجاد گردان سایبری بسیج در حوزه فضای مجازی و رسانه ناحیه اصلاندوز خبر داد.

سرهنگ حسین حسین زاده در گفتگو با خبرنگار ارس تبار ضمن تبریک هفته بسیج و گرامیداشت یاد و خاطره شهدای نظام مقدس جمهوری اسلامی اظهار کرد:هفته بسیج فرصت مناسبی برای نمایش عمومی دستاوردهای چهل ساله انقلاب است.

وی با بیان اینکه «بسیج چهل سال خدمت، جهاد و شهادت» شعار هفته بسیج امسال در نظر گرفته شده است،خدمت و شهادت را یکی از مهم‌ترین کارهای بسیج در طول چهل سال پس از انقلاب دانست و گفت:علاوه‌بر آن بسیج در عرصه‌های مختلف فرهنگی، اقتصادی، اجتماعی، رسانه و فضای مجازی، سازندگی و غیره فعالیت و خدمت‌رسانی کرده است.

فرمانده ناحیه عشایری افزود:بسیج به عنوان یکی از تشکیلات مهم انقلاب اسلامی با کارنامه درخشان و تجربیات بسیار بزرگ می تواند نقس اساسی و تعیین کننده در اجرای فرامین رهبری در گام دوم انقلاب داشته باشد تا موفقیت این بیانیه را برای نظام به ارمغان آورد.

حسین زاده با اشاره به کارکرد و فعالیت بسیج عشایری در شهرستان اصلاندوز در طول یکسال گفت:اجرای حلقه های تربیتی صالحین در تمامی پایگاه ها و واحدهای دانش آموزی و اجرای طرح شهید بهنام محمدی به جهت لبیک به فرمان مقام معظم رهبری در بیانیه گام دوم انقلاب که محور تحقق نظام پیشرفته اسلامی را نسل جوان عنوان فرمودند و با اجرای این طرح با هدف جذب و سازماندهی هشت میلیونی جوان مومن،انقلابی پایه کاری که خواسته حضرت آقا از بسیج است جامه عمل بپوشانیم.

وی اجرای برنامه های متنوع قرآنی به جهت آشنایی و معرفی شدن جوانان با فرهنگ قرآنی،اعزام روحانیون و استفاده از ظرفیت این قشر زحمتکش در قشلاقات دوردست و مدارس و راهیان نور و بیان احکام در بین مردم عزیز و عشایر،اجرای جوانه های صالحین در فصول تابستان به جهت پر کردن اوقات فراغت جوانان و نوجوانان،برگزاری میقات صالحین در مصلای شهر و آشنایی و پیوند قشر جوانان با مساجد و لبیک به پیام و فرمایش حضرت امام رحمت الله که فرمودند مسجد سنگر است و بایستی سنگرها را پر کرد را از کارهای تربیتی بسیج در سطح ناحیه عشایری بشمار می روند.
فرمانده بسیج عشایری استان با بیان اینکه تربیت و معنویت افزایی روشنگری،بصیرت افزایی،جهاد سازندگی و اقتصاد مقاومتی و رونق تولید از بندهای مهم بیانیه گام دوم انقلاب هستند گفت: برگزاری و فعال سازی شورای تربیت و تعالی به برگزاری دوره های متنوع تربیت و تعالی و برگزاری جلسات مصون سازی از آسیب‌های اجتماعی از طریق اجرای جلسات پیشگیری و آگاه‌سازی و مشاوره برای بسیجیان از جمله کارکردهای بسیج و تعمیق معنوی و مصون سازی از آسیب های اجتماعی هستند.
حسین زاده با اشاره به بسیج و کارهای سازندگی محرومیت زدایی و خدمات رسانی در قالب کنگره ده هزار شهید عشایر کشور  گفت:در این راستا ساخت غسالخانه روستای محبوب کندی که با مشارکت قرارگاه محرومیت زدایی،بسیج سازندگی،خیّرین و هیئت امنای روستا به ارزش ۲۱ میلیون تومان،تکمیل مسجد امام حسین علیه السلام ساری قویی شاهمار که دورترین قشلاق به شهرستان می باشد به ارزش ۳۱ میلیون تومان،تکمیل طرح آبرسانی به قشلاق امیرخانلو با کمک ادارات به ارزش ریالی ۶۰ میلیون تومان،تکمیل سه خانه محروم با کمک کمیته امداد امام خمینی رحمةالله شهرستان اصلاندوز،تکمیل جاده‌های بین مزارع در قشلاقات شهرستان به تعداد ۳ مورد و رنگ آمیزی و شاداب سازی و مرمت مدارس به تعداد ۶ مدرسه به ارزش ۳۶ میلیون تومان با کمک اداره آموزش و پرورش و گروه‌های جهادی شهرستان از جمله عملکرد بسیج سازندگی ناحیه عشایری هستند.
وی از تهیه و توزیع ۵۷ سری جدید کالای ایرانی به نوعروسان شهرستان در چهار مرحله خبر داد و گفت:این امر مهم با مشارکت بسیج سازندگی استان و قرارگاه محرومیت زدایی سپاه انجام شد.
فرمانده ناحیه عشایری همچنین با اشاره به اعزام دو گروه جهادی شهدای عشایر به منطقه سیل زده بخش معمولان استان لرستان که هر گروه به مدت ۱۵ روز به ایفای وظیفه پرداختند افزود: ارسال ۴ کامیون مواد خوراکی و اقلام ضروری به مناطق سیل زده به ارزش ۲۲۰ میلیون تومان،اعزام اکیپ درمان پزشکی به مناطق عشایر در طول سال تحت عنوان طرح شهید رهنمون و همچنین ویزیت دام عشایر،توزیع پک تحصیلی به دانش آموزان در قالب طرح مشق احسان به تعداد ۱۲۰ عدد و  ارائه تسهیلات و وام های قرض الحسنه از دیگر اقدامات بسیج سازندگی ناحیه عشایری بشمار می روند.
حسین زاده اجرای یادواره های شهدا در سطح پایگاه حوزه نواحی و استانی و یادواره آبروی محله افتخار کوچه ،دیدار با خانواده شهدا،برگزاری نشست های روشنگری بسیج در سطح پایگاه،حوزه،ناحیه با هدف ارتقای بصیرت و بینش،اجرای جشنواره های فرهنگی کوچ عشایر و اردوهای فرهنگی و هنری و دیدار با سران ایلات و طوایف و عشایر و هم اندیشی با آنها را از اقدامات فرهنگی ناحیه عنوان کرد.
وی افزود:به منظور آشنا نمودن نسل جوان با فرهنگ ایثار و شهادت و سیره شهدای عزیزمان اعزام این جوانان به کاروان های راهیان نور در شمال غرب و جنوب کشور و اجرای طرح مهر درخشان رضوی و اعزام ۲۵۰ و زائران بار اولی به مشهد مقدس انجام گرفت.
فرمانده ناحیه عشایری برگزاری گشت های عملیاتی رضویون در سطح پایگاه های مقاومت به منظور برقراری امنیت پایدار مردمی،برگزاری رزمایش در سطح شهرستان با 3 عنوان دفاعی امنیتی امدادی و تسلیح و سازماندهی بسیجیان عشایر جهت حفاظت از احشام از کارهای دفاعی بسیج ناحیه عشایری هستند.
حسین زاده در مورد اقدامات بسیج در حوزه ورزش نیز گفت:با فعال بودن 5 سالن ورزشی صالحین و سالن ورزشی ۹ دی در ناحیه مقاومت بسیج عشایری در سطح شهرستان و بخش های تابعه تا حدود زیادی توانسته نیازهای ورزشی این شهرستان را جوابگو باشد.
وی در پایان از ایجاد گردان سایبری بسیج در حوزه فضای مجازی و رسانه ناحیه عشایری اصلاندوز خبر داد و گفت:یکی از اهداف ایجاد گردان سایبری،حضور منسجم و هدفمند نیروهای بسیج بوده که با برنامه ریزی و تولید محتوای مفید و مورد نیاز در مقابله با تهدیدات نرم دشمنان است.

انتهای پیام/

 

 

 

ارسال نظر