آخرین اخبارکد مطلب: 28350
تاریخ انتشار : ج, 1399/03/09 - 11:22
مدیر جهاد کشاورزی شهرستان پارس آباد از تداوم عملیات کانون کوبی و مقابله با ملخ در اراضی و مراتع شهرستان اصلاندوز خبر داد.

حسن نظیفی مدیر جهاد کشاورزی شهرستان پارس آباد در گفتگو با خبرنگار ارس تبار گفت:در عملیات کانون کوبی و مبارزه با آفت ملخ با استفاده از چهار دستگاه خودروی مجهز به سمپاش یو ال وی و عملیات کانون یابی با بکارگیری دو دستگاه خودروی پشتیبانی کانون یاب توسط کارشناسان مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان پارس آباد و اصلاندوز انجام می شود.

وی افزود:در سال گذشته بیش از 33 هزار هکتار از کانون های آلوده به آفت ملخ در مراتع و قشلاقات حوزه عمل سمپاشی شده و امسال نیز تاکنون 24 هزار و 800 هکتار عملیات مبارزه با ملخ انجام شده است.

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان پارس آباد مراتع شهرستان اصلاندوز را یکی از مناطق اصلی تجمع و تخم گذاری ملخ های مراکشی عنوان کرد و گفت:عملیات کانون کوبی این ملخ ها به طور سالیانه در سطح مراتع شهرستان اصلاندوز انجام می شود.

نظیفی افزود: عملیات کانون کوبی و مبارزه با ملخ مراکشی در سطح مراتع قشلاقات بایندور،آقا قلی،خانلار،محبوب کندی،نورمحمد کندی،آلاپاپاق،احمدلو،بودجه و گدایلو حاشیه مزارع اراضی پایاب سدخداآفرین شهرستان اصلاندوز توسط اکیپ مبارزه با ملخ جهاد کشاورزی پارس آباد و اصلاندوز انجام گرفته است.

وی همکاری و مشارکت مردم مناطق هدف را در اجرای عملیات های کانون کوبی بسیار موثر دانست و افزود: همکاری و مشارکت مردم و به ویژه عشایر، کشاورزان و دامداران در خصوص جلوگیری از چرای احشام و خودداری از رهاسازی دام و طیور در مناطق سم پاشی شده می تواند از بروز خسارت جلوگیری کند.

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان پارس آباد با بیان اینکه این آفت ها در صورت عدم مقابله،مزارع این مناطق را مورد تهدید قرار می دهند گفت: عملیات مبارزه و کانون کوبی از 25 فروردین ماه امسال آغاز شده و تا تیرماه ادامه دارد که پیش بینی می شود امسال حدود 35 هزار هکتار از اراضی و مراتع شهرستان اصلاندوز سمپاشی شود.

نظیفی همچنین با اشاره به صعب العبور بودن برخی مناطق و احتمال پرواز و طغیان آفت ملخ گفت: تمامی کارشناسان مراکز جهاد کشاورزی پارس اباد و اصلاندوز در آمادگی کامل بسر ببرند و در شناسایی محل احتمالی هجوم آفت ملخ کوشا باشند.

وی از دهیاران بخش مرکزی و بخش بران خواست با اکیپ مبارزه با آفت ملخ همکاری مجدانه داشته تا از خسارت احتمالی جلوگیری و گام موثری جهت تحقق جهش تولید برداریم.

مدیر جهاد کشاورزی پارس اباد در پایان از فرماندار شهرستان پارس اباد و اصلاندوز،بخشداران مرکزی،بران و اسلام آباد،دهیاران،کشاوزران،عشایر،شوراهای اسلامی و کلیه کارشناسان جهاد کشاورزی پارس آباد و اصلاندوز که در عملیات کانون کوبی مشارکت دارند قدردانی کرد.

ارسال نظر