آخرین اخبارکد مطلب: 28372
تاریخ انتشار : س, 1399/04/03 - 21:42
رئیس حوزه قضایی شهرستان اصلاندوز گفت: حمایت از کارگران و منابع انسانی کارگاه‌های تولیدی و رفع موانع از جمله بروکراسی اداری از جمله اقدامات قوه قضاییه در راستای جهش تولید ملی است.

ناصر اسکندری عصر امروز در گفت‌وگو با خبرنگار ارس تبار ضمن تبریک هفته قوه قضاییه و گرامیداشت یاد و خاطره شهید دکتر بهشتی و ۷۲ تن از یاران باوفایش، اظهار کرد: مبارزه با مفاسد و جلب اعتماد عمومی از وظایف مهم قوه قضاییه به عنوان بدنه‌ای از نظام مقدس جمهوری اسلامی است.

وی هفته قوه قضاییه را فرصت مناسبی برای ارائه دستاوردهای دستگاه قضا و آشنایی مردم با عملکرد این قوا دانست و افزود: باید از تمامی فرصت‌ها و امکانات به خصوص فضای مجازی و رسانه‌ها در ارائه برنامه‌ها و سیاست‌های قوه قضاییه خصوصاً اقدامات انجام شده در شهرستان اصلاندوز استفاده کنیم.

رییس دادگاه عمومی اصلاندوز با اشاره به نقش قوه قضاییه در تحقق منویات مقام معظم رهبری مبنی بر جهش تولید گفت: حمایت از کارگران و منابع انسانی کارگاه‌های تولیدی و رفع موانع از جمله بروکراسی اداری از جمله اقدامات قوه قضاییه در راستای جهش تولید ملی است.

اسکندری با قدردانی از تلاش‌ها و خدمات شوراهای حل اختلاف دادگاه عمومی شهرستان اصلاندوز، تأکید کرد: شوراهای حل اختلاف نقش بارزی در جلوگیری از افزایش حجم پرونده در دادگستری‌ها دارند.

کاهش ۵۰ درصدی پرونده‌ها طی سال گذشته

رییس حوزه قضایی اصلاندوز با اشاره به عملکرد حوزه قضایی شهرستان اصلاندوز از کاهش ۵۰ درصدی موجودی پرونده‌ها طی یک سال گذشته خبر داد و اضافه کرد: زمان رسیدگی به پرونده‌ها به ۱۱ روز کاهش یافته که این نشان از تلاش مضاعف مجموعه حوزه قضایی شهرستان‌ است.

وی از افتتاح شعبه دوم دادگاه و شعبه واحد مصالحه شورای حل اختلاف بخش بران خبر داد و تشریح کرد: در راستای کاهش مراجعین به دادگاه و حجم پرونده ها شورای حل اختلاف مصالحه روستای نادر کندی و گدایلو نیز به زودی افتتاح می‌شوند.

رفع تصرف ۱۰۰ هکتار از اراضی ملی

وی بیان داشت: با رسیدگی به ۶۰ پرونده بیش از ۱۰۰ هکتار از اراضی ملی رفع تصرف شد و بیشترین پرونده‌های موجود در دادگاه را اختلافات ملکی و ضرب و جرح است و پرونده‌های طلاق نیز نسبت به‌ سال گذشته کاهش یافته است.

اسکندری همچنین از کشف حدود ۲۰۰ لیتر مشروبات الکلی خبر داد و اظهار داشت: بعضی از بزهکاران مشهور شهرستان نیز دستگیر شده و در حال تحمل مجازات حبس هستند.

وی از عموم شهروندان و روستاییان خواست در راستای ایجاد نظم و انضباط و عمل به قوانین حداکثر همکاری لازم را با نیروی انتظامی داشته باشند و جهت جلوگیری از هرگونه اختلاف، معاملات خود را در دفاتر اسناد رسمی انجام دهند.

رئیس حوزه قضایی شهرستان اصلاندوز اضافه کرد: در راستای جلوگیری از افزایش حجم پرونده در دادگستری و بهینه‌سازی میزان خدمات به مراجعین، حتما ریش‌سفیدان و سران طوایف منطقه از طریق ایجاد زمینه صلح و سازش نسبت به اتمام اختلافات به وجود آمده اقدام کنند.

اجرای برنامه‌های هفته قوه قضاییه با رعایت پروتکل‌های بهداشتی

اسکندری تشریح کرد: با توجه به شیوع ویروس کرونا امسال برنامه‌های گرامیداشت هفته قوه قضاییه با در نظر گرفتن شرایط و رعایت تمامی پروتکل‌های بهداشتی و فاصله اجتماعی برگزار می‌شود.

وی افزود: دیدار قضات و کارکنان حوزه قضایی با امام جمعه شهرستان اصلاندوز، دیدار با زندانیان، تشکیل جلسه با وکلای دادگستری، دیدار با خانوادههای معظم شهداء، برگزاری میز خدمت قضایی در کمیته امداد امام خمینی(ره) و بهزیستی شهرستان اصلاندوز و ارائه خدمات به مددجویان، زیارت مزار شهداء، شرکت در نماز جمعه و ایراد سخنرانی و بازدید از مراکز تولیدی شهرستان اصلاندوز از برنامه‌های هفته قوه قضاییه است.

رییس حوزه قضایی شهرستان اصلاندوز در پایان از خبرنگاران شهرستان به جهت پوشش برنامه‌های این شهرستان و حوزه قضایی قدردانی کرد.

دیدگاه‌ها

رییس دادگستری اصلاندوز واقعا دستت درد نکنه
ارسال نظر