آخرین اخبارکد مطلب: 28398
تاریخ انتشار : د, 1399/06/03 - 21:23
فرماندار اصلاندوز از افتتاح ۱۳ طرح و پروژه عمرانی و اقتصادی در شهرستان اصلاندوز خبر داد و گفت: این پروژه‌ها با اعتباری بالغ بر ۵۰ میلیارد تومان در طول هفته دولت افتتاح و به بهره‌برداری خواهند رسید.

به گزارش خبرنگار ارس تبار،سید عباس مینایی بعد از ظهر امروز در نشست خبری با اصحاب رسانه،صمن گرامیداشت یاد و خاطره شهیدان رجایی و باهنر و هفته دولت از افتتاح ۱۳ طرح و پروژه عمرانی و اقتصادی در شهرستان اصلاندوز خبر داد و اظهار کرد: این پروژه‌ها با تلاش‌های انجام شده با اعتباری بالغ بر ۵۰ میلیارد تومان در طول هفته دولت افتتاح و به بهره‌برداری خواهند رسید.

وی به اقدامات انجام شده در راستای عمل به منویات مقام معظم رهبری با هدف توجه به محرومین اشاره کرد وافزود: توجه به محرومین در سرلیست خدمات قرار گرفته و در همین راستا در شهرستان اصلاندوز بیش از ۲۵ واحد مسکونی و ۵۰ مورد اشتغال‌زایی برای مددجویان کمیته امداد و بهزیستی انجام شده است.

فرماندار اصلاندوز بیان داشت: راه‌اندازی صنایع تبدیلی در حوزه کشاورزی، تکمیل زیرساخت‌هایی همچون انتقال آب شرب به ۲۴ روستا و قشلاقات حاشیه دره رود و ایجاد دکل‌های آنتن‌دهی تلفن همراه با اعتباری بالغ بر ۲۴ میلیارد تومان از جمله پروژه‌ها و طرح‌های افتتاحی در هفته دولت خواهد بود.

وی تأکید کرد: ایجاد صنایع تبدیلی کشاورزی و مکانیزاسیون کشاورزی و دامداری در شهرستان اصلاندوز بسیار حائز اهمیت است و موجب رشد اقتصادی این منطقه خواهد شد.

مینایی با اشاره به احداث کلینیک تخصصی پزشکی برای اولین بار در شهرستان اصلاندوز بیان داشت: این کلینیک با حمایت سرمایه‌‌گذار بخش خصوصی در حال اجرا است که با اتمام آن، استقرار آزمایشگاه و سونوگرافی را در آینده نزدیک شاهد خواهیم بود.

۶ هزار هکتار اراضی پایاب سد خداآفرین به زیر کشت می‌رود

فرماندار اصلاندوز با اشاره به بهره‌برداری از بزرگ‌ترین پروژه آبی و خاکی شمال غرب کشور تشریح کرد: با استفاده از کانال‌های پایاب سد خداآفرین و سد عمارت، ۱۰ هزار هکتار از اراضی دیمی به آبیاری و کشاورزی مکانیزاسیون مجهز شدند که ۴ هزار هکتار به مردم و عشایر غیور واگذار شده و ۲ هزار هکتار آن نیز به‌زودی واگذار می‌شود.

وی در خصوص طرح بازنگری تفضیلی شهر اصلاندوز اظهار داشت: توسعه و آبادانی یک شهر نیاز به بازنگری دارد که این طرح توسط پیمانکاران در حال تهیه است.

مینایی از ساماندهی خیابان جمهوری‌ اسلامی‌ و آسفالت‌ریزی محله قره قباق توسط شهرداری خبر داد و تأکید کرد: با اجرای طرح ممیزی در داخل شهر برای شهرداری درآمد پایدار ایجاد شده و مشکل کارگران حل خواهد شد.

اتمام گازرسانی به قشلاقات اصلاندوز

فرماندار اصلاندوز از اتمام گازرسانی به تمامی قشلاقات شهرستان اصلاندوز و زیرسازی راه‌های روستایی خبر داد و اضافه کرد: استقرار ادارات جهاد کشاورزی و مرکز بهداشت و درمان، دو مطالبه اصلی مردم منطقه بود که به‌زودی محقق خواهد شد.

وی طرح توجیهی ارتقاء مرکز بخش بران به شهر تهیه و به استانداری ارسال شده و در حال پیگیری است.

وضعیت اصلاندوز از نظر شیوع کرونا سفید است

مینایی در رابطه با شیوع ویروس کرونا و وضعیت پیش آمده در شهرستان اظهار کرد: وضعیت این شهرستان در حال حاضر سفید است که نشان از همت بالای مردم در رعایت اصول بهداشتی دارد.

فرماندار اصلاندوز با قدردانی از مردم حسینی شهرستان در رعایت دستورالعمل های بهداشتی در مراسمات عزاداری ماه محرم، گفت: به مناسبت ماه محرم و ایام سوگواری حضرت ابا عبدالله الحسین(ع) فضاسازی‌، نصب بنر پیام‌های بهداشتی و سیاه‌پوش کردن سطح شهر و روستاها توسط دهیاران، شوراها و پایگاه‌های بسیج انجام شده است.

ارسال نظر