آخرین اخبارکد مطلب: 28475
تاریخ انتشار : ي, 1399/08/18 - 22:57
جانشین قرارگاه پدافند هوایی خاتم الانبیا(ص)کشور گفت:در برقراری امنیت آسمان ایران با هیچ کس تعارف نداریم.

به گزارش خبرنگار ارس تبار،امیر قادر رحیم زاده عصر امروز در بازدید از یگانهای مستقر در نوار مرزی شهرستان اصلاندوز هدف از حضور یگانهای پدافند هوایی در منطقه را اهمیت قائل شدن به امنیت و آسمان کشور دانست و تصریح کرد:همه تحرکات که در منطقه درگيری وجود دارد بدقت زیر دید تیزبین نیروهای پدافند هوایی کشور  قرار دارد.

وی افزود:به طرفین مناقشه قره باغ توصیه می کنیم حواسشان جمع باشد و به هیچ عنوان وارد حریم هوایی جمهوری اسلامی ایران نشوند.چرا که با برخورد جدی نیروهای پدافند هوایی مواجه خواهند شد.

جانشین قرارگاه پدافند هوایی خاتم الانبیا(ص) از آمادگی کامل نیروهای مسلح به ویژه پدافند هوایی ارتش خبر داد و افزود: در برقراری امنیت آسمان کشور با هیچ کس تعارف و مصامحه نداریم و آسمان کشور را ۲۴ ساعته رصد و با شجاعت و قاطعیت با هر متجاوزی به شدت برخورد می کنیم.

رحیم زاده امنیت مرزهای شمالی کشور را در منطقه مورد مناقشه قره باغ مطلوب و آمادگی یگان های مستقر در این مرز را مناسب ارزیابی کرد.

وی با بیان اینکه هیچ نیروی خارجی در منطقه مورد مناقشه قابل تحمل نیست افزود:به مردم مرزنشین قول می دهیم هیچ گونه مشکل خاصی وجود ندارد،نیروهای پدافند هوایی صرفا برای آمادگی بیشتر و تامین امنیت در منطقه مستقر شدند.

جانشین قرارگاه پدافند هوایی خاتم الانبیا(ص) با بیان اینکه نیروهای پدافند هوایی بشدت آسمان کشور را رصد میکنند افزود:در راستای هماهنگی های بیشتر در منطقه جلسات متعددی را با مسئولین منطقه تشکیل دادیم که از این بابت از استاندار اردبیل، معاونین، فرمانداران پارس آباد و اصلاندوز و فرماندهان سپاه پارس آباد و اصلاندوز و همه نیروهایی که در انجام ماموریت‌ نیروهای پدافند هوایی در منطقه مساعدت و همکاری خوبی می کنند قدردانی می کنیم.

وی در پایان به کشورهای درگیر در منطقه مورد مناقشه توصیه کرد که ما دوستدار جنگ نیستیم و مایل هستیم دو کشور همسایه جمهوری آذربایجان و ارمنستان با تمکین به قوانین بین المللی بتوانند به این جنگ فیصله دهند، چرا که این جنگ به نفع منطقه نیست.

انتهای پیام/

 

 

 

ارسال نظر