آخرین اخبار


کد مطلب: 28482
تاریخ انتشار : پ, 1399/09/06 - 21:19
فرماندار اصلاندوز از قطعی شدن وجود آنفلوانزای فوق حاد پرندگان در شهرستان اصلاندوز خبر داد.

سید عباس مینایی امروز در گفتگو با خبرنگار ارس تبار گفت:پیرو تلف شدن چند قطعه از پرندگان وحشی طی هفته های گذشته در تالاب سد میل و مغان و مشاهده موضوع توسط محیط بانان و اعلام گزارش به فرمانداری،در جلسه مدیریت بحران هماهنگی های لازم با محیط زیست، دامپزشکی و آب منطقه ای جهت انتقال نمونه هایی از اجساد مشکوک پرندگان به اداره دامپزشکی استان و آزمایشگاه های مربوطه انجام شد.

وی از قطعی شدن وجود آنفلوانزای فوق حاد پرندگان در تالاب سدمیل و مغان شهرستان اصلاندوز خبر داد و گفت: کشاورزان و دامداران و مردم شهرستان باید از نزدیکی به محل تجمع و زیستگاه پرندگان در حاشیه رود ارس، دره رود و سد میل و مغان خودداری  و از شکار طیور و پرندگان و استفاده از گوشت آن پرهیز کنند.

فرماندار شهرستان اصلاندوز با بیان اینکه تا اطلاع ثانوی هر گونه شکار در محدوده شهرستان  ممنوع است افزود: مردم شهرستان مخصوصا روستائیان از تماس و ارتباط طیور اهلی با پرندگان وحشی جلوگیری کرده و تا حد امکان از نگهداری طیور در منزل و حیاط خانه ها خودداری کنند و توصیه های اداره دامپزشکی و اداره محیط زیست را جدی بگیرند.

مینایی خاطر نشان کرد:با توجه به شرایط کرونا باید طوری عمل کنیم تا شاهد بروز و شیوع بیماری جدید نباشیم .

وی از تیزبینی و دقت و تلاش رئیس اداره دامپزشکی شهرستان اصلاندوز و محیط بانان اداره محیط بانی اصلاندوز تشکر کرد.

به گزارش ارس تبار،همزمان با آغاز فصل سرما همه ساله بیش از 10هزار قطعه پرنده مهاجر از نیمکره شمالی به ویژه سیبری وارد تالاب‌ سدمیل مغان در اصلاندوز می شوند.

انتهای پیام/

 

 

 

ارسال نظر