آخرین اخبارپربازدیدترین اخبار


کد مطلب: 21319
تاریخ انتشار: چ, 1395/01/04 - 12:12
جوانشیر آخوندوف سفیر جمهوری آذربایجان در ایران از محل ستاد اجرایی خدمات سفر نوروز 95 و مجموعه جهانی شیخ صفی الدین اردبیلی بازدید کرد.

به گزارش ارس تبار به نقل از روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان اردبیل، سفیر جمهوری آذربایجان در ایران روز سه شنبه از ستاد اجرایی خدمات سفر ویژه نوروز 95 واقع در نگارخانه خطایی، مجموعه جهانی شیخ صفی الدین اردبیلی و موزهای باستان شناسی و مردم شناسی به همراه دبیر ستاد اجرایی خدمات سفر، معاون گردشگری استان و ودود موذن زاده هنرمند پیکرتراش اردبیلی بازدید کرد.

 

جوانشیر آخوندوف در بازدید از مجموعه جهانی شیخ صفی الدین، اردبیل را مهد مذهب شیعه و در اصل آغازگر مذهب شیعه معرفی کرد و گفت: مجموعه جهانی شیخ صفی الدین اردبیلی نمایانگر تاریخ مشترک ایران و آذربایجان است، بنابراین از هر تلاش و کوششی برای حفاظت و نگهداری شایسته از این اثر جهانی دریغ نخواهیم کرد.

وی نگاه تاریخی و مدنیت به اردبیل و بازدید از مجموعه جهانی شیخ صفی الدین اردبیلی را هدف از سفر خود به این استان بیان کرد و افزود: سفر بیشتر گردشگران آذربایجانی به ایران نیز بیشتر با نگاه تاریخی و مدنیت است که در ابتدا زیارت از مجموعه جهانی شیخ صفی الدین اردبیلی را به عنوان مقصد نخست خود قرار می دهند و سپس به دیگر استان ها از جمله خراسان، اصفهان و قم سفر می کنند.

آخوندوف با اشاره به بازدید خود از بقعه شیخ صفی الدین اردبیلی 25 سال قبل، پیش از ثبت جهانی این اثر ارزشمند، ساماندهی مجوطه پیرامون مجموعه جهانی شیخ صفی الدین اردبیلی از جمله راه اندازی بازارچه صنایع دستی و ساخت تندیس شیخ صفی االدین اردبیلی توسط ودود موذن زاده هنرمند پیکرتراش اردبیلی در این محوطه را بسیار قابل توجه و درخور توصیف کرد.

وی سفر رئیس‌جمهور آذربایجان به ایران و امضای ۱۲ سند همکاری مشترک، ساخت راه آهن و در کل فراهم کردن زیرساخت های گردشگری با نگاه اقتصادی را عوامل تأثیرگذار در توسعه گردشگری و توسعه روابط هردو کشور بیان کرد.

 

معاون گردشگری استان نیز اظهار داشت: در دیدار با سفیر جمهوری آذربایجان در ایران، هماهنگی های لازم جهت دیدار آژانس های مسافرتی جمهوری آذربایجان با مدیران عامل آژانس های مسافرتی ایران جهت تبادل و توسعه گردشگری به ویژه گردشگری سلامت صورت گرفت.

انتهای پیام/

 

« خبرنگار افتخاری ما باشید»

 

ارسال نظر