آخرین اخبارکد مطلب: 21540
تاریخ انتشار: د, 1395/01/23 - 23:17
در راستای اجرای"طرح 50 کتاب سال"4 کتاب ویژه فروردین 95 به عنوان منابع برتر اعلام شد.

به گزارش خبرنگار ارس تبار در این طرح ابتدا برای هر ماه 4 عنوان کتاب با ملاحظاتی که در ادامه ذکر می‌شود برای اقشار مختلف و در موضوعات و مناسبت‌های مختلف انتخاب می‌شود و به منظور ترویج فرهنگ مطالعه و تحقق اهدافی که در بخش بعدی عنوان شده است با محوریت آن 4 کتاب فعالیت‌های کتاب‌ محور متنوعی که در ادامه بیان می‌شود انجام‌ می‌گیرد.

 

تمرکز بر این 4 کتاب با توجه به دقّت عملی که برای گزینش آن‌ها انجام شده است و تلاش برای خوانش آنها با برگزاری طرح‌های متنوع کتاب‌ محور برای سلایق مختلف و اقشار گوناگون باعث می‌شود تا ضمن ارتقای میزان نرخ مطالعه مفید، برخی معضلات فرهنگ و اجتماعی نیز در سایه‌ آگاهی رسانی کتاب‌ها مرتفع شود.

 

رباب عزیزخانی مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان اردبیل با بیان اینکه نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور اقدام به اجرای طرح«50 کتاب سال» کرده است، اظهار داشت: در قالب این طرح، ماهانه تعدادی کتب از حوزه‌های مختلف توسط کارشناسان و صاحب‌نظران انتخاب شده و برای معرفی و اجرای ویژه برنامه‌های فرهنگی به کتابخانه‌ها ابلاغ می‌شوند.

 

وی افزود: در نخستین ماه از اجرای این طرح، 4 کتاب در حوزه‌های دین و اخلاق، ازدواج و خانواده، دفاع مقدس و رمان توسط نهاد انتخاب شده است.

 

عزیزخانی تصریح کرد: در همین راستا، اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان اقدام به تهیه و تدوین ویژه‌نامه الکترونیکی معرفی کتب منتخب فروردین‌ماه کرده و آن را از طریق شبکه دولت در اختیار ارگان‌های اجرایی استان قرار داده است.

 

مشاور استاندار در امور کتاب و کتابخانه‌ها، برگزاری جلسات معرفی و نقد و بررسی، اطلاع‌رسانی در شبکه‌های مجازی و مطبوعات، برگزاری جلسات همخوانی و تهیه و توزیع الکترونیکی پوستر کتب را از دیگر فعالیت‌های در دست اقدام این اداره کل برشمرد.

 

وی گفت: پیش از این، ویژه‌نامه‌های الکترونیکی معرفی کتب منتخب حوزه دفاع مقدس و انقلاب اسلامی توسط اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان اردبیل تهیه و در هفته دفاع مقدس و دهه مبارک فجر به نهادهای اجرائی استان ارسال شده بود.

 

فایل معرفی 4 کتاب سال بصورت pdf در اختیار مخاطبین قرار می گیرد.  4کتاب فروردین ماه95

انتهای پیام/

 

 

ارسال نظر