آخرین اخبارکد مطلب: 23568
تاریخ انتشار: ش, 1395/08/22 - 20:42
براساس گزارش نشریه صهیونیستی هایوم، جمهوری آذربایجان برای خرید سسیتم موشکی”گنبد آهنین” از رژیم صهیونیستی به توافق رسیده است که این قرارداد در تاریخ ۱۰ نوامبر میان دو طرف منعقد شده است.

به گزارش ارس تبار برای نخستین بار نشریه اصهیونیستی هایوم در مورد سامانه فروش سیستم موشکی گنبد آهنین به آذربایجان خبر داده و در ادامه نیز یودا ابراموف نماینده یهودی مجلس ملی جمهوری آذربایجان در مصاحبه با مطبوعات به واقعی بودن این موضوع اشاره کرده است.

براساس گزارش نشریه هایوم این قرارداد در تاریخ ۱۰ نوامبر میان دو طرف منعقد شده و براساس اظهارنظرهای مختلف رسانه های رژیم صهیونیستی، یکی از اهداف سفر بنیامین نتانیاهو به جمهوری آذربایجان که قرار است در آینده نزدیک صورت گیرد مذاکره بر سر فروش سامانه موشکی گنبد آهنین به جمهوری آذربایجان خواهد بود.
 ویرتولاز نوشته است: تاکنون هیچ یک از مقامات دولتی رژیم صهیونیستی وجمهوری آذربایجان در مورد صحت وسقم این خبر هیچ واکنشی را از خود نشان نداده اند.
گنبد آهنی نوعی سامانه موشکی سطح ‌به‌هوای متحرک است که در اسرائیل طراحی و تولید شده‌است. این سامانه که به صورت شبانه‌روزی و در هر شرایط آب‌وهوایی فعالیت می‌کند قادر است تا راکت‌ها و گلوله‌های خمپاره و توپ را در فاصله ۴ تا ۷۰ کیلومتر هدف قرار دهد.

انتهای پیام/

 

 

ارسال نظر