آخرین اخبارکد مطلب: 23588
تاریخ انتشار: د, 1395/08/24 - 12:11
وزارت دفاع جمهوری آذربایجان در اطلاعیه ای اعلام کرد که نیروهای مسلح این کشور اجرای یک مانور نظامی در مقیاس وسیع را که طرح آن پیش از این به تایید الهام علی اف، رئیس جمهور این کشور رسیده را آغاز کرده است.

به گزارش ارس تبار به نقل از رسانه آذری اوخو.آذ،در این مانور ۶۰ هزار پرسنل نظامی، بیش از ۵۰ فروند هواپیمای جنگی و هلیکوپتر، بیش از ۱۵۰ دستگاه تانک و نزدیک به ۷۰۰ سیستم موشک انداز و توپخانه شرکت دارند.

الهام علی اف رییس جمهوری آذربایجان و فرمانده کل قوای این کشور در روز آغاز رزمایش ارتش این کشور به برخی شهرستان ها در نزدیکی منطقه مورد مناقشه قره باغ سفر کرده و با شرایط عملیاتی در خط مقدم جبهه در اراضی شهرستان فصولی آشنا شد .
رییس جمهوری آذربایجان طی سخنانی در دیدار با جمعی از نظامیان با اشاره به اقدامات دولت برای تقویت قدرت رزمی ارتش گفت: ما در سالهای اخیر مدرن ترین تجهیزات نظامی به بهای میلیاردها دلار دریافت کردیم .
الهام علی اف با اشاره به این که جمهوری آذربایجان چشم طمع به سرزمین های کسی ندارد گفت: با این حال ما هرگز به ایجاد دومین دولت ارمنی در سرزمین خود اجازه نخواهیم داد .

این مانور تا ۱۸ نوامبر ادامه خواهد داشت و در آن سیستم های دفاعی و ضد حمله (پاتک) مورد آزمایش قرار خواهد گرفت.

مانور نظامی نیروهای مسلح جمهوری آذربایجان جهت آموزش و به روز رسانی سربازان این کشور در مناطق از پیش تعیین شده با حضور نیروهای هوایی، دریایی و زمینی این کشور در حال انجام است.

انتهای پیام/

 

 

ارسال نظر