آخرین اخبارکد مطلب: 24008
تاریخ انتشار: پ, 1395/10/09 - 20:41
استاندار اردبیل گفت: الهام علی اف رییس جمهور آذربایجان از اتصال خط راه آهن سراسری این کشور به استان اردبییل استقبال و دستور اجرایی شدن آن را به وزیر اقتصاد این کشور داده است.

به گزارش ارس تبار به نقل از روابط عمومی استانداری اردبیل ، مجید خدابخش که در قالب هیات اقتصادی جمهوری اسلامی ایران در باکو بسر می برد، افزود: رییس جمهوری آذربایجان با استقبال خوب از این پیشنهاد به شاهین مصطفی اف وزیر اقتصاد آذربایجان دستور دادند تا این پیشنهاد در متن توافق کمیسیون همکاری های مشترک ۲ کشور درج و اجرای آن پیگیری شود.
خدابخش بیان کرد: بعد از دستور رییس جمهور آذربایجان روسای کمیسیون مشترک این موضوع را به صورت جدی در دستور کار کمیته ریلی کمیسیون قرار دادند.
استاندار اردبیل همچنین افزود: با اجرایی شدن این تصمیم و اتصال خط آهن جمهوری آذربایجان به اردبیل (اصلاندوز مغان) راه اندازی بندر خشک در منطقه خواهیم بود.
خدابخش اضافه کرد: همچنین در راستای تحقق این امر به همراه زمان نوروز اف معاون ریاست راه آهن جمهوری آذربایجان و معاون استاندار ایمشلی یکی از نقاط مرزی مشترک مورد بازدید قرار گرفت.
وی توسعه و گسترش مراودات اقتصادی با جمهوری آذربایجان را یادآور شد و افزود: در سال های اخیر روابط اقتصادی ۲ کشور گسترش یافته و زمینه سرمایه گذاری و همکاری های مشترک دو طرف افزایش یافته است.
استاندار اردیبل اظهار کرد: در سه سال اخیر رییس جمهوری ایران و آذربایجان هفت بار با یکدیگر دیدار کرده اند که در گسترش روابط سیاسی ، اقتصادی و فرهنگی دو کشور تاثیر زیادی داشته است.
وی با اشاره به قابلیت های استان اردبیل در زمینه اقتصادی گفت: این استان یکی از قطب های کشاورزی و گردشگری ایران می باشد و قابلیت گسترش تجارت محصولات کشاورزی و نیز خدمات گردشگری را دارد.
استاندار اردبیل وجود کشت و صنعت مغان و گمرگ بیله سوار و اصلاندوز را از قابلیت های این استان در تسهیل تجارت خارجی دانست و گفت: اردبیل می تواند با همکاری جمهوری آذربایجان در بازار روسیه حضور موفقی داشته باشد.
استاندار اردبیل در قالب هیات ایرانی کمیسیون مشترک اقتصادی ایران و آذربایجان در باکو بسر می برد.
خبرنگار: یعقوب شاددل **ایرنا

انتهای پیام/

 

 

ارسال نظر