آخرین اخبارکد مطلب: 26049
تاریخ انتشار: س, 1396/06/21 - 18:03
خبر کوچ خدابخش از اردبیل برای تکیه زدن بر صندلی استانداری آذربایجان شرقی در حالی در فضای مجازی دست به دست می شود که هنوز هیچ تغییری به طور رسمی مشخص نشده است.

به گزارش ارس تبار به نقل از سبلان‌ما، 15 مردادماه سال 1392 بود که محمدباقر نوبخت سخنگوی دولت یازدهم اعلام کرد که هیات دولت ˈمجید خدابخش ˈ را به عنوان استاندار اردبیل منصوب کرد؛ چهره‌ای که همراه خود ادبیات جدیدی را نیز وارد سیستم اداری استان کرد؛ و اتفاقا با همین ادبیات تواست بسیاری از  اهالی رسانه را با خود همراه کند.

اما حالا بعد از نزدیک به 4 سال زمزمه‌های‌جابجایی این استاندار شنیده می شود.

زمزمه رفتن خدابخش از استانداری اردبیل در دولت دوازدهم از آنجایی آغاز شد که برخی از نمایندگان استان طی نامه ای به رئیس جمهور، این  این چهره را به عنوان گزینه پیشنهادی وزارت نیرو معرفی کردند.

 در این نامه به داشتن توانمندی،کارآمدی، تجارب و سوابق ارزنده خدابخش اشاره شده بود.

همین موضوع کافی بود تا شایعات در خصوص جایگزین‌های خدابخش، شدت بیشتری بگیرد؛ البته این در حالی بود که مجمع نمایندگان استان، اعلام کرد که جابجایی در راس استانداری اردبیل زمانی اتفاق خواهد افتاد که پیشنهاد حضور خدابخش در وزارت، از سوی ریاست جمهوری مورد موافقت قرار گیرد که همین مسئله باعث فروکش شدن حواشی شد.

در همین خصوص صدیف بدری نیز با بیان اینکه در حال حاضر بحث تغییر استاندار به هیچ وجه جدی نیست و برخی از افراد در فضاهای مجازی و کانال‌ها به این امر دامن می‌زنند آب پاکی را روی دست حاشیه نگاران ریخت.

بعد از این اظهارات، جو نسبتا آرام در استانداری اردبیل چند روزی حاکم شد تا اینکه روز گذشته خبری مبنی بر اینکه "رحمانی فضلی با صدور حکمی، اسماعیل جبارزاده استاندار آذربایجان شرقی را به عنوان معاون سیاسی وزارت کشور انتخاب کرده است" در خروجی سایت‌ها و خبرگزاری ‌ها رفت.

همین مساله باعث شد که بازهم در فضای مجازی بحث کوچ خدابخش از استانداری اردبیل این بار به آذربایجان شرقی و نشتن بر صندلی استانداری این استان مطرح شود.

التبه در این میان رضا کریمی نماینده مردم اردبیل، نیر، نمین و سرعین در مجلس شورای اسلامی در گفتگو با مهر در خصوص انتقال مجید خدابخش به استانداری آذربایجان شرقی ابراز بی‌اطلاعی کرد و گفت: نمایندگان استان بیشتر به دنبال تغییری هستند که مدیران فعلی استان به بخش‌های بالاتری ارتقا یابند و از ظرفیت آن ها استفاده شود.

وی در خصوص گزینه های احتمالی استانداری بعد از خدابخش نیز افزود: بی‌شک هر فرد دیگری نیز به عنوان استاندار جدید اردبیل مشغول به کار می‌شود می‌بایست کارآمدتر و توانمند تر از استاندار قبلی فعالیت کند.

در این میان سایتهای محلی تبریز نیز در خصوص گزینه های احتمالی استانداری آذربایجان شرقی واکنش‌ نشان دادند.

پایگاه اطلاع رسانی آناج با اشاره به حکم رحمانی فضلی مبنی بر انتخاب اسماعیل جبارزاده استاندار آذربایجان شرقی به عنوان معاون سیاسی وزارت کشور، از نجفی، رضا رحمانی، حمید چیت‌‌چیان و پوری‌‌حسینی به عنوان جدی‌ترین گزینه های یاد کرده است.

البته این سایت خبری انتخاب استاندار از خارج از  4 گزینه مورد نظر را نیز محتمل عنوان کرده است.

حال با توجه به اینکه مجید خدابخش سابقه حضور در استانداری آذربایجان شرقی بویژه سرپرستی این نهاد را نیز در کارنامه خود دارد گزینه بودن او برای استانداری این استان نیز محتمل است هر چند خود خدابخش هنوز به اخبار منتشر شده در این خصوص هیچ واکنشی نشان نداده است.

در هر حال این شایعات در حالی در فضای مجازی دست به دست می شود که هنوز هیچ تغییری به طور رسمی مشخص نشده است و باید منتظر ماند و دید که آیا این شایعات به واقعیت تبدیل می شود؟

انتهای پیام/

انتشار مطالب دیگر رسانه ها در ارس تبار لزوما به معنای صحت و تایید محتوای آنها نیست و صرفا جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه‌ای بازنشر می‌شود.

 

 

ارسال نظر