آخرین اخبارکد مطلب: 26968
تاریخ انتشار: ي, 1396/12/06 - 19:23
در آیین تقدیر از فعالان رسانه‌ای استان اردبیل
ارس تبار به عنوان رسانه فعال در حوزه اقتصاد مقاومتی تجلیل شد+عکس
براساس ارزیابی‌های صورت در رابطه با آثار حوزه اقتصاد مقاومتی در سال‌های ۹۵ و ۹۶، ارس تبار به عنوان رسانه برتر این حوزه انتخاب و تجلیل شد.

به گزارش ارس تبار،آیین تجلیل از فعالان رسانه‌ای استان اردبیل در حوزه اقتصاد مقاومتی صبح امروز در سالن شهید آقاخانی سازمان برنامه و بودجه استان اردبیل برگزار شد که رئیس سازمان برنامه و بودجه استان اردبیل،‌ مدیرکل ارشاد اسلامی استان و فرماندار اردبیل سخنرانان این مراسم بودند.

طی ارزیابی‌های صورت گرفته پایگاه خبری ارس تبار در سال‌های 95 و 96 در حوزه اقتصاد مقاومتی به عنوان رسانه برتر در این مراسم انتخاب و از سید سجاد میرزایی مدیر ارس تبار تجلیل شد.

رئیس سازمان برنامه و بودجه استان اردبیل در این مراسم اظهار داشت: دبیرخانه اقتصاد مقاومتی در استانهای کشور سازمان برنامه و بودجه بوده و در راستای تحقق سیاست‌های ابلاغی مقام معظم رهبری در رابطه با اقتصاد مقاومتی، این دبیرخانه از سال 94 تشکیل و امسال بیش از 25 جلسه در مرکز استان برگزار شده است.

داوود شایقی با اشاره به اینکه در شهرستان‌های استان اردبیل نیز جلسات اقتصاد مقاومتی برگزار شده است، گفت: امسال تعهد استان اردبیل برای اقتصاد مقاومتی 98 پروژه ملی بوده که پایان امسال گزارش عملکرد استان اردبیل در رابطه با این فعالیت‌ها اطلاع‌رسانی می‌شود.

وی افزود: راه‌اندازی واحدهای تولیدی راکد و نیمه فعال نیز یکی از اهداف اقتصاد مقاومتی است که سال گذشته با ارائه تسهیلات رونق تولید برای 3 هزار و 400 نفر در سطح استان اردبیل تثبیت اشتغال انجام شد ولی با این وجود نیز نیاز داریم برای بیش از 65 هزار نفر بیکار در استان اردبیل اشتغال ایجاد کنیم.

رئیس سازمان برنامه و بودجه استان اردبیل تصریح کرد: بیش از 40 درصد افراد بیکار در استان اردبیل را فارغ‌التحصیلان دانشگاهی تشکیل می‌دهند که ضرورت دارد برای ایجاد اشتغال به این افراد،‌ از سرمایه‌گذاری بخش خصوصی برای احاث واحدهای تولیدی و صنعتی حمایت کنیم.

شایقی با اشاره به نقش اصحاب رسانه در تحقق اقتصاد مقاومتی، بیان کرد: نقش فرهنگ و رسانه در گفتمان‌سازی و فرهنگ سازی اقتصاد مقاومتی بسیار حائز اهمیت بوده و تمامی کشورهای پیشرفته دنیا،‌ برنامه اقتصادی خود را را پشتوانه فرهنگی اجرا کردند که بدون فرهنگ قطعا این موضوع با شکست روبه‌رو می‌شود.

وی گفت: تمامی نهادها و دستگاه‌های اجرایی استان اردبیل نیز باید سیاست‌های اقتصاد مقاومتی را مدنظر قرار داده و برای تحقق این اهداف که خودکفایی و شکوفایی اقتصادی را به دنبال دارد،‌ تلاش کنند.

فرماندار شهرستان اردبیل نیز در ادامه این مراسم با اشاره به اهمیت نقش رسانه‌ها در توسعه کشورهای پیشرفته،‌ اظهار داشت: اقتصاد مقاومتی به عنوان یکی از راهکارهای حل مشکلات کشور توسط مقام معظم رهبری مطرح شد که تمامی مسئولان باید برای تحقق این امر تلاش کنند که نقد منصفانه و علمی رسانه‌ها نیز می‌تواند نقاط ضعف را به مسئولان گوش‌ زد کند.

جواد زنجانی گفت: نقش رسانه‌ها در فرهنگ‌سازی اقتصاد مقاومتی بسیار حائز اهمیت بوده چرا که اگر اقتصاد مقاومتی در جامعه ایران به یک فرهنگ تبدیل شود،‌ مسئولان و مردم برای تحقق این امر تلاش می‌کنند و قطعا این فرهنگ باعث شکوفایی اقتصادی و پیشرفت می‌شود.

وی تصریح کرد: نقد رسانه‌ها باید متفاوت از نقد مردم و سایر اقشار جامعه باشد چرا که اصحاب رسانه می‌توانند با پیگیری ضعف‌ها و مشکلات پیش روی حوره اقتصاد مقاومتی، برای اجرای هرچه بهتر سیاست‌های اقتصاد مقاومتی اقدام کنند.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اردبیل نیز در این مراسم تصریح کرد: تحقق اقتصاد مقاومتی نیاز به فرهنگ سازی دارد و اگر برای اجرای برنامه‌ای زیرساخت فرهنگی نداشته باشیم قطعا موفقیتی حاصل نمی‌شود.

سیدناصر اسحاقی گفت: خبرنگاران و اصحاب رسانه پیشتازان عرصه فرهنگ هستند که امیدواریم در حوزه اقتصاد مقاومتی نیز بتوانیم با بهره‌گیری از اصحاب قلم و رسانه فرهنگ‌سازی اقتصاد مقاومتی را در جامعه شاهد باشیم.

اسامی برگزیدگان جشنواره "رسانه و اقتصاد مقاومتی" استان اردبیل که امروز مورد تجلیل قرار گرفتند به شرح زیر است:

فریدون حسینی نشریه آذریورد، محمد آذروش نشریه شور، فیروز یعقوبی روزنامه ابتکار، بهنام دانشی نشریه سلام ساوالان، فرهاد خائف نشریه اردبیل فردا، سجاد ناصر آزاد نشریه پیام اردبیل، مهران محمدی نشریه محراب ما، غفار پارسا پایگاه خبری ساوالان خبر، سید سجاد میرزایی پایگاه خبری ارس تبار، حبیب احمدی نشریه امید اردبیل، پروین حسینی نشریه تایمز.

علی نور علیپور خبرگزاری تسنیم، نادر فلاحی خبرگزاری فارس، علیرضا حسین نژاد روزنامه جوان، یعقوب شاددل بخش خبری ایرنا، علی عبدی بخش مقاله و کبری سعادتی بخش یادداشت.

 

انتهای پیام/

 

ارسال نظر