آخرین اخبارکد مطلب: 27138
تاریخ انتشار: ش, 1397/02/01 - 16:07
پارلمان جمهوري آذربايجان نوروز محمداف را به عنوان نخست وزير جديد اين کشور منصوب کرد.

به گزارش ارس تبار ،بدنبال معرفی نوروز محمداف بعنوان نخست وزیر توسط الهام علی اف (رئیس جمهور) به پارلمان جمهوری آذربایجان ، اعضای پارلمان در جلسه علنی امروز مجلس به نخست وزیری نوروز محمداف رای اعتماد دادند.

نوروز محمداف پیش از این بعنوان دستیار ارشد رئیس جمهور در امور بین الملل و مسئول امور اجتماعی نهاد ریاست جمهوری و از اعضای ارشد حزب یئنی آذربایجان میباشد . طبق قانون اساسی جمهوری آذربایجان رئیس جمهور فرد مورد نظر خود را جهت کسب رای اعتماد برای نخست وزیری به مجلس معرفی میکند .

در جلسه علنی امروز مجلس ملی اوکتای اسداف رییس مجلس نامه الهام علی اف را که در آن نوروز محمداف را جهت تصدی سمت نخست وزیری به مجلس ملی معرفی کرده بود را قرائت کرد.

نوروز محمداف متولد 1947 شهر بابک آذربایجان میباشد وی دانش آموخته رشته زبان فرانسه میباشد و سالها بعنوان مترجم ارشد در سفارت شوروی در الجزایر فعالیت داشته است وی در سال 1997 طی حکمی از سوی حیدر علی اف رئیس جمهور فقید آذربایجان بعنوان مسئول امور بین الملل نهاد ریاست جمهوری منصوب شد سپس در سال 2017 طی حکمی از سوی الهام علی اف بعنوان دستیار ارشد رئیس جمهور در امور بین الملل تعیین شد.

انتخاب وی بعنوان نخست وزیر موجی از انتقادات را در آذربایجان در پی داشته است و علی کریملی رهبر حزب جبهه خلق با انتشار بیانیه این انتخاب را به باد انتقاد گرفته و گفته است کسانی که امیدوارند الهام علی اف در کشور اصلاحات ایجاد میکند ساده لوح هستند انتخاب دستیارش و کسی که از اقتصاد هیچ چیز نمیداند و تاکنون هیچ کارنامه قابل قبولی از خود نشان نداده این را نشان میدهد که برای الهام علی اف توسعه اقتصادی و پیشرفت کشور هیچ اهمیتی ندارد و حفظ امنیت کرسی ریاست جمهوری برای وی در اولویت قرار دارد الهام علی اف به این دلیل افراد ناتوان و ضعیف را دور خود جمع میکند که اولا در آینده از این افراد برای حکومت وی خطری ایجاد نشود و دوما در کنار آنان خود را خیلی قوی احساس میکند.

گفتنی است،پیش از نوروز محمداف،آرتور راسی زاده نخست وزیر جمهوری آذربایجان بود.

ارسال،تهیه و تنظیم:یاور ندرتی خبرنگار سحر

انتهای پیام/

 

ارسال نظر