آخرین اخبارکد مطلب: 27144
تاریخ انتشار: س, 1397/02/04 - 10:48
دادگاه نظامی باکو، روز دوشنبه در جریان رسیدگی به پرونده مقامات ارشد وزارت امنیت ملی – منحل شده – جمهوری آذربایجان، ۹ نفر را به حبس طولانی مدت محکوم کرد.

به گزارش ارس تبار به نقل از خبرگزاری آپا، در پی برکناری الدار محمود اف وزیر امنیت ملی جمهوری آذربایجان در ماه اکتبر سال ۲۰۱۵ میلادی و انحلال وزارت امنیت ملی این کشور بیش از ۲۰ تن از مقامات ارشد این وزارتخانه به اتهام سوء استفاده از اختیارات ، تقلب ، اختلاس و اخاذی ، بازداشت و روانه زندان شدند.

دادگاه نظامی باکو امروز پس از رسیدگی به پرونده این افراد ، «ژنرال سباهیر قربان اف » و «سرهنگ فضولی علی اف » را به ۱۴ سال زندان محکوم کرد.

این دادگاه همچنین، «ژنرال تیمور قلی اف» را به ۱۲ سال و افسران ارشد امنیتی « زائور محمداف» و «ناطق علی اف» را به ۱۰٫۵ سال زندان محکوم کرد.

بر اساس حکم دادگاه ، «ژنرال ناتوان مروت اوا » به ۵ سال و «الشاد عزیز اف » ، «اشکین علی اف» و «آنار شیرعلی اف» هر کدام به سه سال حبس تعذیری محکوم شدند.

محاکمه سایرمقامات ارشد وزار ت امنیت ملی منحل شده جمهوری آذربایجان همچنان ادامه دارد.

الهام علی اف، رئیس جمهوری آذربایجان در ماه اکتبر سال ۲۰۱۵ میلادی فرمان انحلال وزارت امنیت ملی و تاسیس سرویس امنیت دولتی را صادر کرد.

انتهای پیام/

 

ارسال نظر