آخرین اخبارپربازدیدترین اخبار


کد مطلب: 27187
تاریخ انتشار: س, 1397/02/25 - 11:31
جشن تکلیف و شکر گزاری دانش آموزان دختر سوم ابتدایی مدارس عادی و عشایری در مسجد جامع اصلاندوز برگزار شد.

به گزارش خبرنگار ارس تبار،قدرت مهرآوران رییس اداره آموزش و پرورش منطقه اصلاندوز امروز در این مراسم ضمن عرض خیر مقدم گویی رسیدن به سن تکلیف را برای دانش آموزان تبریک گفت و هدف از برگزاری مراسمات جشن تکلیف و جشن شکرگزاری را اشاعه ترویج فرهنگ دینی، قرآنی، توسعه عفاف و حجاب در مدارس و جامعه دانست.

وی با اشاره به اینکه نماز ارتباط مستقیم انسان با خداوند است از دانش آموزانی که تازه به سن تکلیف رسیده اند خواست تا ضمن انجام این فریضه واجب الهی در خصوص  عمل نمودن به احکام و احساس تکلیف در مورد انجام واجبات و ترک محرمات اقدام کنند.

حجت الاسلام والمسلمین احمدزاده امام جماعت مدارس نیز در سخنانی این روز مبارک را به تمامی دانش آموزان تبریک گفت و قدم گذاشتن در راه بندگی خداوند و اجرای فرامین الهی را بزرگترین نعمت خداوند برای بشریت دانست.

وی هدف از نماز را عبادت و بندگی در برابر خداوند یگانه برشمرد و توجه ویژه به نماز را که برجسته ترین اثر آن رسیدن به آرامش روحی و روانی است ضروری دانست و از معلمان و اولیای دانش آموزان خواست تا زمینه لازم را جهت عمل به تکالیف دینی را برای دانش آموزان فراهم کنند.

در این مراسم دانش آموزان دختر 9 ساله که با چادرهای سفید و زیبا حاضر شده بودند برنامه های متنوعی برگزار کردند و به خواندن شعر و دکلمه های گروهی پرداختند و در پایان ضمن اقامه 2 رکعت نماز جماعت به صورت نمادین به امامت حجت الاسلام والمسلیمن احمد زاده هدایایی از طرف آموزش و پرورش و اولیاء محترم به دانش آموزانی که به سن تکلیف رسیده بودن اهداء شد.

گفتنی است،سرهنگ عبدی معاون هماهنگ کننده سپاه حضرت عباس(ع) استان اردبیل،هیات همراه و فرمانده سپاه ناحیه عشایری نیز در این مراسم حضور داشتند.

انتهای پیام/

 

ارسال نظر