آخرین اخبارپربازدیدترین اخبار


کد مطلب: 27373
تاریخ انتشار: س, 1397/05/30 - 23:31
معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری اردبیل گفت: از محل اعتبارات ملی اعتبار مناسبی برای چهار بانده کردن جاده‌های پرخطر شمال استان اردبیل که باعث نگرانی مردم و وقوع حوادث خونین شده اختصاص یافته است.

به گزارش ارس تبار،بهروز ندایی، امروز در گفت‌وگو با فارس اظهار کرد: برای پیشرفت منطقه مغان گام‌های اساسی برداشته شده است و امیدواریم در آینده‌ای نه چندان دور شاهد تحقق این برنامه‌ها باشیم.

وی در خصوص راه‌های مواصلاتی نه چندان مناسب شمال استان که منجر به حوادث متعدد می‌شود؛ گفت: اخیرا تصادفات در شمال استان افزایش پیدا کرده و باعث نگرانی مردم  شده است، به همین دلیل اعتبار مناسبی برای چهار بانده کردن راه‌های پارس آباد به اصلاندوز، پارس آباد به اردبیل، پارس‌آباد به بیله‌سوار، بیله سوار به گرمی و گرمی به اردبیل از محل اعتبارات ملی درنظر گرفته شده است.

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری اردبیل تاکید کرد: اگر راه‌هایمان چهار بانده باشد حتما تصادفات و خصوصا تصادفاتی که منجر به فوت می‌شود کاهش پیدا خواهد کرد، چون اکثر تصادفات انحراف به چپ بوده و امیدواریم که  قسمت اعظم این پروژه در سال جاری محقق شود.

ندایی بیان کرد: تجهیز و تکمیل فرودگاه شهرستان پارس آباد که با تلاش‌های استاندار محترم و طبق قرار داد با وزارت نفت در حال انجام بوده و امیدواریم مشکل سوخت فرودگاه شهرستان پارس آباد با تخصیص اعتبار 8 میلیارد تومانی حل شود؛ چرا که با اجرای این پروژه می‌توان پروازهای باری برقرار شود تا بتوان محصولات تولیدی شهرستان‌های پارس‌آباد و بیله سوار را به داخل و خارج کشور حمل کرد.

وی در خصوص وضعیت آب شرب شهرستان پارس‌آباد نیز گفت: در توجه به آب شرب روستاها و قشلاقات شهرستان پارس‌آباد تصمیم خوبی اتخاذ شده و طبق تفاهم نامه با وزارت نیرو که اعتبار  50 درصدی برای استان و 50 درصد برای وزارت نیرو در نظر گرفته شده مجتمع‌هایی برای آبرسانی شهرستان‌های شمال استان تکمیل می‌شود و امیدواریم با تکمیل این مجتمع‌ها مشکل آب شرب روستاها و قشلاقات  برای همیشه حل شود.

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری اردبیل ادامه داد: چنانچه خانه‌های روستایی و قشلاقات جهت نوسازی یا بازسازی اقدام کنند در حدود 400 میلیون ریال تسهیلات در نظر گرفته شده و در این زمینه از فرمانداران درخواست شده تا فرهنگ سازی و اطلاع رسانی لازم را انجام دهند.

انتهای پیام/

 

ارسال نظر