آخرین اخبارپربازدیدترین اخبار


کد مطلب: 27377
تاریخ انتشار: ج, 1397/06/02 - 20:48
بخشدار اصلاندوز گفت:برای آبرسانی به ۴۳ روستا و قشلاق شرق و غرب دره رود مبلغ چهار میلیارد و 600 میلیون تومان اعتبار اختصاص یافت.

به گزارش خبرنگار ارس تبار،سید عباس مینایی پیش از خطبه های نماز جمعه اصلاندوز با گرامیداشت یاد و خاطره شهدای دولت و بخصوص شهیدان رجایی و باهنر گفت:شهادت چنین شخصیت هایی دلیل بر جایگاه و اهمیت بالای نظام مقدس جمهوری اسلامی و رکن اصلی نظام یعنی دولت است.

وی افزود:دولتمردان و کارکنان دولت نیز هم اکنون با تاسی از آن بزرگوران در عرصه خدمت به دستاوردهای قابل توجهی رسیده اند و بدخواهان بدانند که دولت با الگوگیری از آن بزرگوران به راحتی از تنگناهای مختلف و به سلامت عبور خواهد کرد.

بخشدار اصلاندوز ارایه تسهیلات اشتغالزایی و جذب سرمایه گذار بخش خصوص و پروژه های عمرانی را از دستاوردهای دولت در بخش عنوان کرد و از ارایه تسهیلات دولتی کم بهره بیش از سه و نیم میلیارد تومانی برای اشتغالزایی در بخش اصلاندوز خبر داد.

مینایی اظهار امیدواری کرد تا پایان سال این رقم به دو برابر افزایش یابد که بصورت مستقیم حداقل ۵۰۰ نفر اشتغالزایی در این بخش به وجود خواهد آمد.

وی جذب سرمایه گذاری بخش خصوصی را در سه پروژه بزرگ از جمله سیلوی بزرگ هزار و دویست تنی بران و کارخانه پنبه و مرکز خدماتی و رفاهی بالغ بر پنجاه میلیارد تومان دانست و از سرمایه گذاران جهت سرمایه گذاری در بخش اصلاندوز به لحاظ شرایط و پتانسیل ویژه دعوت کرد.

بخشدار اصلاندوز با اشاره به پروژه اجرای عملیات آبیاری مدرن و تحت فشار در اراضی ۴۲۰۰ هکتاری شرق و غرب دره رود با بیان اینکه این پروژه با اعتباری بالغ بر ۱۲۰ میلیارد تومان در حال انجام است از اتمام عملیات ابیاری تحت فشار ۱۳۰۰ هکتار اراضی روستاهای گدایلو و روستاهای اطراف که از سهم آذربایجان شرقی به انجام رسیده است خبر داد.

رییس ستاد گرامیداشت هفته دولت در اصلاندوز میزان عملیات عمرانی انجام یافته در روستاهای بخش توسط دهیاری ها را در طی یکسال بیش از یک میلیارد و دویست میلیون تومان برآورد کرد و گفت:در پنج روستای بخش، اجرای سنگ فرش انجام شده و در پنج روستا هم به زودی آسفالت معابر با کمک بنیاد مسکن و دهیاری ها انجام خواهد یافت و علاوه بر آن عملیات بازگشایی و اجرای جدول و زیرسازی اولیه در ۱۸ روستا و بیش از ده کیلومتر در طی یکسال انجام شده است.

مینایی در ادامه گازرسانی به روستاهای بخش اصلاندوز را یکی از با ارزش ترین اقدامات دولت در اصلاندوز عنوان کرد و گفت:امیدواریم تا پایان امسال گازرسانی به قشلاقات بخش هم به اتمام برسد.

وی از افتتاح گاز در آخرین روستای بخش در هفته دولت خبر داد و گفت:عملیات گازرسانی علی رغم داشتن هزینه فراوان،تاکنون به خوبی پیش رفته و میلیاردها تومان اعتبار در این خصوص توسط دولت تدبیر و امید هزینه شده است.

بخشدار اصلاندوز با اشاره به پیگیری استاندار و فرماندار شهرستان و دستگاه اجرایی مربوطه از انتخاب پیمانکار جهت تکمیل پروژه آبرسانی امام علی جدید برای آبرسانی به ۴۳ روستا و قشلاق شرق و غرب دره رود با اعتبار چهار میلیارد و 600 میلیون تومان خبر داد و گفت:این پروژه بیشترین بار اجتماعی را از دوش دولت در جمعیت روستایی برخواهد داشت.

مینایی مشکل آب شرب را وابستگی منابع آبی به رودخانه دره رود دانست و عدم مدیریت مناسب درتوزیع آب سدهای بالادست توسط آب منطقه ای استان و عدم رعایت مصوبه های شورای آب و خاک در الگوی کشت محصولات  در بستر رودخانه دره رود در بالادست عنوان کرد.

وی ابراز امیدواری کرد که با پیگیری های بیشتر از تکرار این موضوع در سال های آینده جلوگیری شود.

انتهای پیام/

 

ارسال نظر