آخرین اخبارپربازدیدترین اخبار


کد مطلب: 27472
تاریخ انتشار: ج, 1397/07/20 - 18:57
برای نخستین بار در اصلاندوز اعضای بدن یک بیمار مرگ مغزی شده،به تعدادی از بیماران نیازمند زندگی دوباره بخشید.

به گزارش خبرنگار ارس تبار،"خان احمد وظیفه" بزرگ مردی از روستای قلنج کندی اصلاندوز که به دنبال افزایش فشار خون دچار خون ریزی مغزی شده و در بیمارستان علوی اردبیل بستری شده بود با تایید مرگ مغزی توسط واحد فراهم آوری دانشگاه علوم پزشکی اردبیل و رضایت خانواده ایثارگرشان جهت اهداء عضو به تهران اعزام گردید تا با این کار جان تعدادی از هموطنان عزیز را نجات بخشد.

مراسم تشییع و تدفین پیکر این مرحوم امروز در بین مردم غیور اصلاندوز و نمایندگان دانشگاه علوم پزشکی اردبیل و مدیریت شبکه بهداشت و درمان شهرستان پارس آباد و مسئولین برگزار شد.

با اهدای عضو مرحوم خان احمد وظیفه دوازدهمین اهدای عضو بیمار مرگ مغزی در سال ۱۳۹۷ در اردبیل به ثبت رسید و این فرهنگ علاوه بر بعد معنوی و نجات تعدادی از هموطنان از مرگ حتمی موجب خوشحالی خانواده‌های آنان نیز می‌شود.

به گزارش ارس تبار،اهدای عضو امری نیک و بسیار مهم در جامعه و فرهنگ سازی در امر پیوند اعضا نقش مهم و اساسی دارد و بهره گیری از ظرفیت های موجود در هر منطقه ای می تواند در ترغیب بیشتر عموم مردم و در تحقق این کار خداپسندانه مفید و موثر واقع شود که خوشبختانه برای نخستین بار در یکی از روستاهای اصلاندوز این امر پسندیده صورت گرفت.

انتهای پیام/

ارسال نظر