آخرین اخبارکد مطلب: 27494
تاریخ انتشار: ي, 1397/07/29 - 17:18
فرماندار پارس آباد در جلسه شورای آموزش و پرورش اصلاندوز:
احداث شهرک فرهنگیان و ایجاد اردوگاه دانش آموزی اصلاندوز در اولویت است
فرماندار شهرستان پارس آباد گفت:احداث شهرک فرهنگیان و ایجاد اردوگاه دانش آموزی در منطقه اصلاندوز در الویت اصلی قرار دارد.

به گزارش خبرنگار ارس تبار،علی علایی در جلسه شورای آموزش و پرورش اصلاندوز ضمن قدردانی از زحمات بی شائبه فرهنگیان منطقه در موفقیت دانش آموزان طی کنکور سراسری در دو سال متوالی با بیان اینکه هزینه کردن در بعد آموزشی یک سرمایه گذاری محسوب می شود گفت:باید دغدغه های فرهنگیان را فراهم کرده و تسهیلات و امکانات لازم را برای آنان فراهم کنیم.

وی به توزیع و تقسیم عادلانه اعتبارات بین تمامی بخش های شهرستان و ادارات اشاره کرد و افزود:بحث احداث شهرک فرهنگیان و ایجاد اردوگاه دانش آموزی در منطقه اصلاندوز در الویت اصلی قرار دارد.

فرماندار شهرستان پارس آباد با بیان اینکه باید به صورت جهادی و با وحدت و همدلی در حل مشکلات عمل کنیم اظهار کرد: این پست و مقام امانت الهی در دست مسئولین است که باید در جهت حفظ و صیانت از این امانت تلاش کنیم و در سایه تعامل و همکاری کارها را به جلو ببریم.

علایی همچنین از فرمانداران سابق شهرستان ، امام جمعه، تمامی مسئولین و نهادهای دولتی در خصوص همکاری با آموزش و پرورش و ارج نهادن به مسئله آموزشی و پرورشی تقدیر و تشکر کرد.

در این جلسه سید عباس مینایی بخشدار و رئیس شورای آموزش و پرورش اصلاندوز ضمن تقدیر و تشکر از زحمات شبانه روزی رئیس و پرسنل اداره آموزش و پرورش و تأکید بر توجه به مسائل و امورات آموزشی، خواستار  همسویی و هماهنگی دربین نهادهای اداری منطقه جهت حل و فصل مشکلات آموزشی و تربیتی شد.

وی افزود:با برنامه ریزی های انجام شده توسط بخشداری و آموزش و پرورش منطقه، با مشارکت های خیرین،شوراهای اسلامی روستاها، دهیاران و انجمن اولیا و مربیان ،اکثر مدارس روستاهای تابعه، رنگ آمیزی و حصار کشی شده و یا در حال اجراست که علاوه بر فضای آموزشی فضای بهداشتی هم فراهم شده است.

قدرت مهرآوران رئیس اداره آموزش و پرورش منطقه اصلاندوز در آغاز این جلسه ضمن عرض تسلیت به مناسبت فرارسیدن اربعین حسینی و خیرمقدم گویی به مدعوین جلسه،حضور و همکاری مستمر و موثر اعضای محترم شورای آموزش و پرورش در جلسات شورا را زمینه اجرای مطلوب طرح و برنامه ها آموزشی و پرورشی عنوان کرد.

وی با ارائه گزارشی از عملکرد مصوبات جلسات قبلی، دستورات جلسه را تشریح و اظهار امیدواری کرد که با رهنمودهای ارزنده اعضای شورا تنگناهای موجود در آموزش و پرورش منطقه برطرف شود.

رئیس آموزش و پرورش اصلاندوز خواستار اختصاص زمین مزروعی از پایاب سد خداآفرین به آموزش و پرورش منطقه اصلاندوز جهت ایجاد مزرعه آموزشی برای هنرجویان هنرستانهای کشاورزی منطقه شد.

مهرآوران همچنین افزود: باتوجه با اینکه حدود 37درصد مدارس منطقه به صورت کانکس و حدود 23درصد بصورت بافت قدیم و حدود31 درصد بصورت بافت جدید است ،لازم است با توجه به تراکم جمعیت دانش آموزی و دوشیفت بودن تمامی مدارس در داخل شهر، مدرسه 12 کلاسه در مرکز شهر اصلاندوز احداث شود.

گفتنی است برنامه ریزی و پیگیریهای لازم جهت احداث شهرک فرهنگیان،ایجاد اردوگاه دانش آموزی در کمپ توریستی ولایت، تکمیل سالن ورزشی فرهنگیان،کمبود فضای آموزشی در داخل شهر،تامین مزرعه آموزشی برای  هنرجوبان هنرستان های کشاورزی منطقه از جمله موارد مورد بحث در جلسه شورای آموزش و پرورش بود که با حضور فرماندار شهرستان پارس آباد،امام جمعه،بخشدار،شهردار و جمعی از مسئولین شهرستانی و بخش در اداره آموزش و پرورش اصلاندوز برگزار شد.

 در پایان این جلسه فرماندار پارس آباد،بخشدار و رییس آموزش و پرورش اصلاندوز و هیات همراه از سالن ورزشی در حال اتمام اداره آموزش و پرورش بازدید کردند.

در این بازدید رئیس اداره آموزش و پرورش منطقه اصلاندوز از عنایات ویژه فرماندار شهرستان پارس آبادمغان جهت تخصیص اعتبار برای تکمیل سالن ورزشی قره قباق قدردانی کرد.

انتهای پیام/

 

ارسال نظر