آخرین اخبارپربازدیدترین اخبار


کد مطلب: 27513
تاریخ انتشار: پ, 1397/08/10 - 17:39
بمناسبت هفته بسیج دانش آموزی برنامه های مختلفی به همت حوزه بسیج دانش آموزی اصلاندوز برگزار شد.

به گزارش خبرنگار ارس تبار،بمناسبت گرامیداشت هفته بسیج دانش آموزی و یاد و خاطره شهدای دانش آموز منطقه اصلاندوز صبح امروز مراسم غبارروبی و عطرافشانی مزار شهدا با حضور امام جمعه،رییس آموزش و پرورش،فرمانده و مسئول دفتر نمایندگی ولی فقیه در سپاه ناحیه عشایری،فرمانده حوزه بسیج دانش آموزی،فرهنگیان و جمعی از دانش آموزان بسیجی برگزار شد.

در این مراسم معنوی،شرکت کنندگان با نثار فاتحه و شاخه های گل با آرمان‌های امام خمینی (ره) و شهدای گرانقدر انقلاب اسلامی تجدید پیمان کردند.

همچنین به مناسبت سالروز شهادت شهید محمد حسین فهمیده و هفته بسیج دانش آموزی، ضمن برگزاری آئین صبحگاه سراسری، زنگ ایثار و شهادت به صورت نمادین در دبیرستان شهید باهنر اصلاندوز نواخته شد.

قدرت مهرآوران رئیس اداره آموزش و پرورش منطقه اصلاندوز ضمن گرامیداشت هفته بسیج دانش آموزی و یاد و خاطره 36 هزار شهدای دانش آموزی و 4 هزار شهدای فرهنگی، دانش آموزان را برای الگوگیری از سیره شهدای 8 سال دفاع مقدس مخصوصا شهید محمد حسین فهمیده دعوت کرد و خواستار حضور حماسی تمامی فرهنگیان و دانش آموزان در راهپیمایی یوم الله 13 آبان شد.

سرهنگ حسین حسین زاده فرمانده سپاه ناحیه عشایری اصلاندوز نیز با گرامیداشت یاد و خاطره شهدای دانش آموزی و هفته بسیج دانش آموزی گفت:عمل نوجوان بسیجی، شهید محمد حسین فهمیده برای رضای خدا و دفاع از این مرز بوم اسلامی بود که در تاریخ ماندگار شد.

وی با بیان اینکه بسیج، مدرسه عشق و کلاس درس است گفت: همه ما زندگی مان را مدیون خون شهیدان هستیم و امیدواریم بتوانیم به نحو شایسته ای پاسخ جان فشانی های شهدای عزیزمان را بدهیم.

حسین زاده ضمن قرائت پیام باارزش و کلیدی مقام معظم رهبری( مدظله العالی)، دانش آموزان را برای عمل به وصیتنامه و پیام شهدا توصیه کرد و از دانش آموزان خواست سیره و روش زندگانی شهدای گرانقدر 8 سال دفاع مقدس را نمونه و الگوی سرمشق خود قرار دهند.

فرمانده سپاه ناحیه عشایری اصلاندوز در پایان با اشاره به اینکه دفاع مقدس برای ما درس فداکاری و ایثار است افزود:هدف از برگزاری چنین مراسمی ترویج فرهنگ ایثار و شهادت در جامعه بخصوص نسل جدید انقلاب اسلامی است.

 

 

 

 

ارسال نظر