آخرین اخبارپربازدیدترین اخبار


کد مطلب: 27648
تاریخ انتشار: ج, 1397/12/10 - 19:06
امام جمعه اصلاندوز از زحمات هیات دولت،امام جمعه اردبیل و سایر مسئولان نسبت به تصویب تبدیل بخش اصلاندوز به شهرستان و روستای بران به بخش قدردانی کرد.

به گزارش خبرنگار ارس تبار،حجت الاسلام والمسلمین عظیم اسدزاده در خطبه های نماز جمعه این هفته اصلاندوز به آثار صدقه اشاره کرد و گفت:صدقه دادن دارای آثار گرانبهایی است که در دنیا و آخرت نصیب انسان می شود و از آن بهره می‌برد،صدقه دادن به کمک مالی خلاصه نمی‌شود بلکه دامنه‌ای آن وسعت دارد و شامل شامل تمام کارهای خیر و معروف می گردد.صدقه دادن مایه آرامش انسان است از خطرهایی که انسان در بعضی اوقات احتمال وقوع آن را میدهد بر طرف میشود.

وی به تبیین و تحلیل شاخصه های بیانیه گام دوم انقلاب توسط رهبر معظم انقلاب اسلامی در هفت محور اشاره کرد و گفت:بدون تردید بیانیه رهبر انقلاب منشور راهبردی و نقشه راهی کاملاً عملیاتی است که باید از سوی مدیران و مسئولان اجرایی کشور پیاده شود.

امام جمعه اصلاندوز به پیام های منطقه ای و بین المللی سفر بشار اسد به تهران و دیدار با رهبر معظم انقلاب و رئیس جمهور اشاره کرد و گفت:ایستادگی بشار اسد در طول هشت سال گذشته در مقابل تمام دنیای غرب و عرب و تروریست‌های خارجی دلیل لقب گرفتن بشار اسد به عنوان قهرمان عرب توسط رهبر معظم انقلاب است.

حجت الاسلام اسدزاده،تثبیت سیاسی و نظامی دولت سوریه و آغاز سفرهای خارجی،تجلیل از خدمات ایران در کمک به مبارزه با تروریسم در سوریه،پاسخی به حامیان غربی عربی تروریست‌ها و آغازی به پایان پروژه انزوای دولت سوریه را از مهمترین پیام سفر بشار اسد به کشورمان عنوان کرد.

حجت الاسلام اسدزاده،جایگاه و اهمیت توجه به شعر و مدیحه سرایی در راستای ترویج معارف اهل بیت(ع)،عدم ترس از تبلیغات طوفانی دشمنان و مبتلا شدن به اشتباه محاسباتی،توجه به جایگاه خانواده و اهمیت حفظ آن و ترویج سنت حسنه الهی ازدواج تحقق اهداف انقلاب را از جمله فرمایشات مقام معظم رهبری در دیدار مداحان اهل بیت به مناسبت میلاد حضرت زهرا علیه السلام دانست.

وی با اشاره به تحقق آرزوی دیرینه مردم منطقه اصلاندوز مبنی بر تصویب ارتقاء بخش اصلاندوز به شهرستان و روستای بران به بخش، ضمن قدردانی از تلاش ها و زحمات هیات دولت،وزارت کشور،نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه اردبیل،استاندار،نماینده مجلس،فرماندار،بخشدار،فرمانده سپاه استان،فرمانده سپاه ناحیه عشایری،نیروهای اطلاعاتی و انتظامی گفت:امیدواریم ادارات و الزامات جمیع جهات در سریعترین زمان در شهرستان مستقر شود.

خطیب جمعه اصلاندوز با اشاره به روز درختکاری و آغاز هفته منابع طبیعی گفت:شایسته است مسلمان نسبت به کاشتن و حفظ درخت کوتاهی نکنند زیرا درختان در سالم سازی و پاکیزگی هوا تأثیر ویژه دارند.

وی به اهتمام اسلام به امر درختکاری تاکید کرد و گفت:رسول خدا(ص)،درختکاری را در کنار تعلیم دانش،ساختن مسجد ،به ارث گذاشتن قرآن و کتاب علمی قرار داده است.
وی با بیان اینکه از ۸ تا ۱۵ اسفند هفته تربیت اسلامی و امور تربیتی نامگذاری شده است افزود:اسلام به تربیت خیلی اهمیت می‌دهد و تربیت است که انسان های بزرگ و قوی و اثرگذار را تحویل جامعه می دهد.

حجت الاسلام اسدزاده با قدردانی از زحمتکشان عرصه تعلیم و تربیت در آموزش و پرورش گفت:این رسالت در عهده آموزش و پرورش،حوزه های علمیه،دانشگاه و مجامع علمی و تربیتی است.

امام جمعه اصلاندوز با گرامیداشت تاسیس کمیته امداد امام خمینی(ره) به دستور حضرت امام در سال ۱۳۵۷ و هفته احسان و نیکوکاری گفت:تاسیس کمیته امداد توسط معمار کبیر انقلاب منشاءخیر و برکت بوده و یکی از نهادهای تاسیس شده بعد از انقلاب اسلامی که برکات فراوان داشته است.

وی افزود:کمیته امداد امام خمینی(ره) شهرستان اصلاندوز یکسال است که مستقل شده و در طول یکسال کارهای خوبی و اثرگذاری انجام گرفته است که جا دارد از رئیس کمیته امداد شهرستان تشکر کنم.

حجت الاسلام اسدزاده به حمایت از کمپین نوروز ساده و بی تکلف که توسط نماینده محترم ولی فقیه در استان و امام جمعه اردبیل راه اندازی شده است اشاره کرد.

انتهای پیام/

 

ارسال نظر