آخرین اخبارپربازدیدترین اخبار


کد مطلب: 27818
تاریخ انتشار: ج, 1398/03/03 - 19:19
امام جمعه اصلاندوز خرمشهر را نماد ایستادگی و محور مقاومت دانست و گفت:در خرمشهر گفتمان مقاومت و ایستادگی به ثمر و نتیجه رسید.

به گزارش خبرنگار ارس تبار،حجت الاسلام والمسلمین عظیم اسدزاده در خطبه های نماز جمعه اصلاندوز ضمن گرامیداشت سالروز آزاد سازی خرمشهر گفت:آزادی خرمشهر پس از ۵۷۸ روز اسارت در جریان عملیات بیت المقدس در سال ۱۳۶۱ هجری شمسی روز مقاومت و پیروزی به وقوع پیوست.

وی خرمشهر را نماد ایستادگی و محور مقاومت دانست و تصریح کرد:سوم خرداد یادآور حماسه جاودانه آزادی خرمشهر و بیرون کردن متجاوزان رژیم بعثی عراق از این شهر حماسه آفرین است.

امام جمعه اصلاندوز با بیان اینکه در خرمشهر گفتمان مقاومت و ایستادگی به ثمر و نتیجه رسید افزود: بعد از فتح خرمشهر معادله جنگ عوض و وارد مرحله نوینی شد و لشکر اسلام مرحله به مرحله به پیروزی‌های پیروزیهای رسیدند.

حجت الاسلام اسدزاده ادامه داد:این فقط باعث شد که آمریکا و سایر قدرت‌های استعماری حساب کار خود را بکنند و از مواضع تهاجم و حمله به موضوع دفاع بیفتند آنها فکر می‌کردند عراق خواهد توانست پس از پیروزی بر ایران جایگزین رژیم دست نشانده ای سالم و ژاندارم اصلی منطقه باشد،اما غیرت و عزت ملت ایران به خصوص جوانان با ایستادگی در مقابل دشمنان و رژیم بعثی عراق نگذاشتن ذره ای از خاک خرمشهر در اختیار آنان قرار گیرد.

وی در ادامه توجه و تبعیت از منطق عقلانی نظام،ایستادگی در برابر استکبار،عدم اعتماد به دشمن،نفی مذاکره با دشمن ،اتخاذ راهبرد مقاومت به عنوان پر سود ترین و کم هزینه ترین راهبرد، توکل بر خدا و اعتماد به وعده الهی،اعتماد به نفس،باور به حقانیت و درستی مسیر انقلاب،منطق ظلم ناپذیری در مقابل دشمن و نگاه به داخل و تقویت مولفه های اقتدار ملی را از  مبانی و شاخص های منطق رهبری در رویارویی با نقشه‌های دشمن عنوان کرد.

خطیب جمعه اصلاندوز به دیدار جمعی از شعرا با رهبری اشاره کرد و گفت:رهبر معظم انقلاب حرکت و پیشرفت جریان شعر انقلاب را امیدوارکننده دانستند و در خصوص زبان فارسی اظهار نگرانی کردند و گفتند: من راجع به زبان فارسی حقیقتا نگرانم و از صدا و سیما گله مندم ،به جای ترویج زبان صحیح و معیار،زبان صیقل خورده و درست و گاهی زبان بی‌هویت و تعابیر غلط و بدتر از همه تعابیر خارجی ترویج می‌کند.

وی همچنین به دیدار هزاران نفر از دانشجویان با رهبر انقلاب اشاره کرد و گفت:در این دیدار نمایندگان علمی،فرهنگی،اجتماعی،سیاسی و صنفی حدود 3 ساعت به بیان دغدغه ها و دیدگاه خود را درباره مسائل مختلف روز پرداختند.

حجت الاسلام اسدزاده با اشاره به بیانیه گام دوم انقلاب گفت:طبق فرمایش رهبری این بیانیه یک ترسیم کلی از گذشته،حال و آینده انقلاب اسلامی است که عظمت وقوع و  ماندگاری انقلاب اسلامی،عظمت کارکرد انقلاب اسلامی تا به امروز،عظمت چشم اندازی که انقلاب اسلامی باید به آن برسد و عظمت نقش نیروی جوان متعهد در مسیر پیش رو چهار نقطه اصلی و کلیدی این بیانیه است.

امام جمعه اصلاندوز در ادامه با تسلیت سالروز ضربت خوردن حضرت علی (ع) و فرارسیدن شبهای قدر گفت:شبهای قدر فرصتی مناسب برای مرور اعمال و برای زدودن گناهان و ناپاکی ها است.

وی با بیان اینکه باید از فرصتی که خداوند در این ماه و بخصوص شبهای قدر در اختیار انسان قرار داده بیشترین استفاده را برد افزود:در این آیین مردم به خواندن قرآن، نماز شبهای قدر، دعای جوشن کبیر و بک یا الله می پردازند.

حجت الاسلام اسدزاده در خطبه اول نماز جمعه اصلاندوز به بیان شخصیت و فضائل حضرت علی علیه السلام اشاره کرد و گفت:یکی از فضایل و زیبایی امیرالمومنین تولد او در خانه خدا است.
وی افزود:حضرت علی (ع) اولین اسلام آورنده و اولین مسلمان،بهترین ازدواج و بهترین همسر برای امیر المومنین ،بهترین خانواده برای امیر المومنین،استوارترین پیمان برای امیر المومنین،ارزشمندترین مدال برای امیرالمومنین می باشد چرا که در تمامی جنگ ها کنار رسول اکرم (ص) بود و خصوصیات و فضایل عبادی، سیاسی و کرداری 124هزار پیامبر در حضرت علی (ع) جمع شده است.

انتهای پیام/

 

ارسال نظر