آخرین اخبارکد مطلب: 27831
تاریخ انتشار: ي, 1398/03/12 - 23:00
فرمانده بسیج عشایری استان اردبیل از برگزاری کنگره 10 هزار شهید جامعه عشایری کشور خبر داد.

سرهنگ "حسین حسین زاده" امروز در گفتگو با خبرنگار ارس تبار ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهدای نظام مقدس جمهوری اسلامی،از برگزاری کنگره 10 هزار شهید جامعه عشایری کشور خبر داد و گفت:در این راستا بسیج عشایری استان اردبیل تعداد 185 شهید والامقام تقدیم نظام کرده است و در این زمینه بنام هر شهید طرح محرومیت زدایی در مناطق محروم روستایی و قشلاقات شهرستان اصلاندوز اجرا خواهد شد.

وی اجرای پروژه آبرسانی به امیرخانلو توسط بسیج سازندگی و مرمت و بهسازی مسکن محرومین را از جمله طرحهای محرومیت زدایی در قالب این کنگره ملی عنوان کرد و افزود:خدمت رسانی به مردم و حل مشکلات آنها با توجه به اقتضائات مناطق عشایری سطح استان باید در صدر برنامه ریزی برای یادواره ها و کنگره های شهدا قرار گیرند.

فرمانده بسیج عشایری استان اردبیل هدف از این یادواره را ترویج و تثبیت فرهنگ جهاد و شهادت،تبیین اندیشه والای شهیدان و گسترش فرهنگ دینی و احیا روحیه  جهادی و انقلابی در جامعه عشایری کشور عنوان کرد و گفت:یادواره های شهدای عشایر باید با بیان موفقیت ها و دستاوردهای انقلاب اسلامی،به مرکز تولید امید در جامعه عشایری تبدیل شود.

حسین زاده رویکرد کنگره شهدای عشایری کشور را فرهنگی،محرومیت زدایی،خدمت رسانی و تقویت وحدت اقوام و مذاهب اعلام کرد و گفت:به منظور هم افزایی اقشار بسیج از تمام ظرفیت ها و بسترهای اقشار بسیج استفاده خواهیم کرد.

وی با بیان اینکه طبق فرمایش رهبر معظم انقلاب شهداءمایه رونق حیات معنوی در کشور هستند افزود:با عنایت به تاکیدات مقام معظم رهبری در جذب و بکارگیری جوانان،باید زمینه حضور پرشور و حداکثری جوانان عشایر و ایفای نقش و بکارگیری آنان در امورات مربوط به محافل شهداء ایجاد گردد.

انتهای پیام/

 

ارسال نظر