آخرین اخبارپربازدیدترین اخبار


کد مطلب: 27836
تاریخ انتشار: ج, 1398/03/17 - 18:29
سال‌هاست مردم شمال استان جاده "پارس آباد ــ اردبيل" را به نام "قتلگاه" می‌شناسند، جاده‌ای که از خطرناک‌ترین و مرگبارترین جاده‌های استان و کشور به‌شمار می‌رود.

به گزارش ارس تبار به نقل از آران مغان، جاده پارس آباد مغان که مرگبارترین محور استان اردبيل است در میان وعده‌های تکراری و خسته‌کننده مسئولان در سال‌های اخیر، همچنان جان مسافران را می‌گیرد.

چندین سال است رخ دادن حادثه و تصادفات خونین در "جاده مرگ" برای مردم پارس آباد مغان به موضوعی عادی تبدیل شده، جاده‌ای که تاکنون بسیاری از مردم این منطقه را به کام مرگ کشانده است.

سال‌هاست مردم شمال استان جاده "پارس آباد ــ اردبيل" را به نام "قتلگاه" می‌شناسند، جاده‌ای که از خطرناک‌ترین و مرگبارترین جاده‌های استان و کشور به‌شمار می‌رود و بیشتر ایام سال تصادف‌های وحشتناکی در این محور رخ می‌دهد.

وجود مرگ و میر زیاد ناشی از تصادفات در این جاده سبب شده که کارنامه سیاهی برای این محور ثبت شود به طوری‌که طبق گفته فرماندار شهرستان پارس آباد، 70 درصد تصادفات اردبیل در شمال این استان رخ می‌دهد؛ جايي كه شهرستان پارس آباد مغان نيز در آن قرار دارد.

به هر حال، با اينكه مسئولان بارها وعده از چهار بانده كردن جاده مغان داده اند، اما خبري از اين وعده ها نيست؛ هر چند 20 کیلومتر از مسیر پارس‌آباد تا پلیس راه سربند در حال انجام است اما حركت لاك پشتي اين پروژه خود معضلی جدی برای ترددکنندگان در این مسیر ایجاد کرده است بطوري كه در سالهاي اخير خانواده هاي زيادي در غم از دست دادن عزيزانشان داغدار شده اند كه آخرين آن مربوط به 24 ساعته گذشته است كه منجر به كشته شدن 6 و مصدوميت چهار نفر انجاميد.

///

در سانحه رانندگی كه در جاده پارس آباد - سربند، مابین سه راهی پیریواتلو و شهرک صنعتی این شهرستان و در برخورد یک دستگاه سواری سمند و کامیون رخ داد، یک مرد، یک زن و ۲ کودک که گفته می شود اعضای یک خانواده اند، جان باخته و یک نفر نیز مصدوم شده است.

در حادثه خونين ديگري نيز كه بين دو سواری پراید و وانت نيسان در جاده مواصلاتي پارس آباد - جعفر آباد، سه راهی ایران آباد رخ داد ۲ نفر در دم کشته و ۳ نفر نيز مصدوم شدند كه مصدومین این حادثه به بیمارستانهای امام خمینی (ره) و شهدای پارس آباد منتقل شدند.

///

اوایل هفته جاری نیز برخورد ۲ دستگاه خودرو سواری پراید و پژو ۴۰۵ در جاده مشگین شهر - پارس آباد مغان چهار کشته برجای گذاشت.

سرهنگ طریقی رییس پلیس راه اردبیل - مغان از اینکه به هشدارهای پلیس راه در زمینه ایمن سازی این جاده توجه نمی‌شود انتقاد کرده و گفته که بروز سوانح بیشمار در این مسیر این جاده را به جاده مرگ مشهور کرده است.

در حالی اکثر محورهای استان در سال های اخیر تعریض و بازسازی شده است اما جاده شهرستان پارس آباد مغان همچنان مورد کم لطفی مسوولان قرار گرفته است.

جا دارد مقامات استان از جمله استاندار، فرماندار، نمایندگان مجلس و راه و شهرسازی به مردم پاسخ بدهند تا کی قرار است این جاده قتلگاه مردم بی گناه باشد.

آیا واقعا این جاده متناسب با ظرفیت های منطقه در بخش کشاورزی و گردشگری استان است؟

چه کسی باید به داد مردم برسد؟

انتهای پیام/

 

ارسال نظر