آخرین اخبارپربازدیدترین اخبار


کد مطلب: 27839
تاریخ انتشار: ي, 1398/03/19 - 16:10
نماینده ولی فقیه در استان اردبیل گفت: مقام معظم رهبری از عشایر به عنوان مرزداران و حافظان ناموس این کشور یاد کرده‌اند و ایجاد این یادمان‌ها در مناطق مختلف استان می‌تواند به یک مدرسه حماسی تبدیل شود.

به گزارش ارس تبار به نقل از فارس،آیت الله سید حسن عاملی در جلسه شورای فرهنگ عمومی استان با اعلام اینکه عشایر در دفاع از مرزها، نقش موثری داشته‌اند گفت: مقام معظم رهبری از عشایر به عنوان مرزداران و حافظان ناموس این کشور یاد کرده‌اند و ایجاد این یادمان‌ها در مناطق مختلف استان می‌تواند به یک مدرسه حماسی تبدیل شود.

وی افزود: سپاه حضرت عباس(ع) و بنیاد حفظ و نشر ارزش‌های دفاع مقدس استان، کارهای ارزشمندی برای شهدای عشایر انجام داده‌اند و تشکیل کارگروه ویژه برای اجرای طرح یادمان شهدای عشایر در مناطق مختلف استان ضروری است.

امام جمعه اردبیل با اشاره به ضرورت استفاده مردم از دوچرخه به جای خودرو، گفت: نگاه به دوچرخه و استفاده از آن نباید نگاه تفریحی و تفننی باشد و ایجاد ایستگاه‌های کارتی کرایه دوچرخه بسیار مهم و ضروری است.

وی بیان کرد: هزینه‌هایی که برای درمان بیماری‌ها صرف می‌شود زیاد است و برای پیشگیری از بیماری‌ها لازم است اتمام سالن‌های ورزشی نیمه تمام و ناقص در اولویت برنامه‌ها باشند.

عاملی با اشاره به ضرورت صیانت از محیط زیست، تصریح کرد: استفاده از توان مردمی و بخش خصوصی در اجرای طرح‌های ویژه برای حفاظت از محیط زیست بسیار مطلوب بوده و برای حفاظت از محیط زیست، فرهنگ‌سازی لازم است.

وی گفت: تولید زیاد زباله و از بین بردن طبیعت برای مردم و فرهنگ ما، تاسف‌آور است و همه وظیفه داریم تا از طبیعت و محیط زیست به نحو شایسته صیانت کنیم.

رئیس شورای فرهنگ عمومی استان با اشاره به تاریخ، فرهنگ و پیشینه اردبیل و نقش این دیار در اتحاد و یکپارچگی اقوام، گفت: معماری باشکوه «گنبد الله الله» یکی از ویژگی‌ها و مختصات اصلی شهر اردبیل است و باید این نماد ارزشمند در جای جای شهر اردبیل مورد استفاده طراحان و معماران قرار گیرد.

وی با اشاره به اینکه در بعضی از میادین و معابر از المان‌هایی استفاده شده است که تداعی مفهوم خاصی است که صرفا طراح این المان‌ها از مفهوم آن آگاه است،گفت: نماد الله الله تداعی فرهنگ و تاریخ پرگهر اردبیل است.

امام جمعه اردبیل گفت: تشکیل بنیاد خانواده در استان و اقدامات این بنیاد برای صیانت از خانواده‌ها و کاهش طلاق قابل قدردانی است و مصلی اردبیل می‌تواند در ایام هفته به غیر از روز جمعه برای برگزاری نشست‌ها، جلسات تخصصی و همایش‌های تحکیم بنیان خانواده در اختیار این بنیاد باشد.

وی از مسؤولان استان خواست مانع ساخت‌وساز در باغ بزرگ میدان بسیج اردبیل شده و این مجموعه را به پارک ملی تبدیل نمایند.

با تاکید رئیس شورای فرهنگ عمومی استان؛ سرود اردبیل با اجرای خواننده نوجوان اردبیلی تولید می‌شود

به گزارش خبرگزاری فارس از اردبیل، آیت‌الله عاملی، در آیین قدردانی و تجلیل از مومنه کریم‌پور، نوجوان حافظ کل قرآن و پارسا خائف، هنرمند نوجوان اردبیلی اظهار کرد: استان اردبیل استانی سرشار از استعدادهای قرآنی، فرهنگی، ورزشی، علمی و هنری است.

وی با اشاره به حضور تاثیرگذار قاریان، حافظان، هنرمندان و ورزشکاران این استان در مجامع و محافل جهانی و بین‌المللی افزود: جایگاه استان اردبیل از نظر تربیت و پرورش حافظان قرآن در جایگاه ممتاز قرار دارد و با اقداماتی که برای تربیت و پرورش حافظان و قاریان و اجرای برنامه‌های قرآنی داشته است، بین استان‌های اول تا سوم قرار گرفته است.

امام جمعه اردبیل از حضور 280 حافظ کل قرآن در استان خبر داد و بیان کرد: در سایه همراهی‌های دستگاه‌های اجرایی و هیات‌های قرآنی و مذهبی، کارهای ارزشمندی برای توسعه فرهنگ قرآنی در استان صورت گرفته است.

وی با اشاره به درخشش پارسا خائف در برنامه‌های هنری، تصریح کرد: کار هنری کاری سخت و دشوار است و تسلط این نوجوان به موسیقی سنتی ایرانی و آذری نشان می‌دهد که هم استعداد خوبی برای آموزش داشته‌ و هم اینکه برای عرضه این هنر، تلاش بسیاری کرده است.

رئیس شورای فرهنگ عمومی استان با اشاره به هجمه‌های وارده به موسیقی گفت: کار پارسا خائف در اجرای موسیقی فاخر مورد تحسین است و پیشنهاد می‌کنیم سرود «اردبیل» با صدای این خواننده نوجوان اردبیلی تولید شود.

به گزارش خبرگزاری فارس از اردبیل، در این مراسم با اهدای لوح سپاس و هدیه از تلاش‌های مومنه کریم‌پور در حفظ کل قرآن و پارسا خائف در اجرای برنامه‌های هنری قدردانی شد.

انتهای پیام/

 

ارسال نظر