آخرین اخبارکد مطلب: 27872
تاریخ انتشار: چ, 1398/04/12 - 09:20
فرمانده سپاه ناحیه عشایری از اجرای 20 عنوان برنامه گرامیداشت هفته حجاب و عفاف در اصلاندوز خبر داد.

به گزارش خبرنگار ارس تبار،سید عباس مینایی فرماندار شهرستان اصلاندوز امروز در جلسه شورای اداری ضمن گرامیداشت هفته حجاب و عفاف با بیان اینکه ترویج فرهنگ عفاف و حجاب در جامعه تأثیربسزایی در تحکیم بنیان خانواده و سلامت جامعه دارد افزود:حجاب باعث حفظ بنیان خانواده هاست.

وی گفت:حضور زنان با حفظ حجاب آنان در جامعه مغایرت ندارد و همواره شاهد حضور زنان موفق و محجبه در عرصه‌های مختلف بخصوص در ادارات می‌باشیم.

فرماندار اصلاندوز از اعلام آمادگی ادارات و دستگاههای اجرایی شهرستان برای همکاری با بسیج جامعه زنان سپاه ناحیه عشایری در برگزاری برنامه های مهم اعلام کرد و از بسیجیان خواهران خواست در جشن شهرستان شدن اصلاندوز که روز پنجشنبه 13 تیرماه با حضور معاون وزیر کشور و مقامات استان و شهرستان برگزار می شود حضوری گسترده داشته باشند.

سرهنگ حسین حسین زاده فرمانده سپاه ناحیه عشایری در سخنانی ضمن گرامیداشت شهدای قیام مسجد گوهرشاد و با اشاره به سالروز واقعه مسجد گوهرشاد در 21 تیرماه سال 1314 در مشهد این قیام را برای دفاع از عفاف و حجاب عنوان کرد.

وی یکی از راههای اساسی دشمن جهت ضربه زدن به اسلام و نظام جمهوری اسلامی را ترویج و حمایت از بی بندوباری و مقابله با حجاب و عفاف از طریق فضای مجازی و شبکه های اجتماعی دانست و گفت:در این راستا همه ما و مسئولان دستگاههای اجرایی وظیفه داریم نسبت به اشاعه و تبیین عقلانی و منطقی بحث عفاف و حجاب در جامعه تلاش کنیم.

فرمانده سپاه ناحیه عشایری به تشریح برنامه های هفته حجاب و عفاف پرداخت و گفت:تجمع بزرگ مدافعان حریم خانواده روز پنجشنبه 20 تیرماه توسط بسیج جامعه زنان این ناحیه  در سالن ورزشی حوزه خواهران اصلاندوز برگزار می شود.

حسین زاده با بیان اینکه هفته حجاب و عفاف فرصت مناسبی است که می‌توان در راستای ترویج فرهنگ عفاف و حجاب و استحکام بنیان خانواده اقداماتی را انجام داد افزود:در هفته حجاب و عفاف بیش از 20 عنوان برنامه تدارک دیده شده که توسط پایگاههای مقاومت بسیج خواهران از 15 تیر الی 21 تیر برگزار می شود.

وی بزرگداشت میلاد حضرت فاطمه معصومه(س)،اجرای جشن تکلیف با اهدای چادر نماز و جانماز،برگزاری نشست سرگروهها و مربیان با خانواده متربیان،برگزاری نشست تحکیم بنیان خانواده،اقدامات ترویجی و تبلیغی در فضای مجازی،تشکیل حلقه های صالحین ،برگزاری مسابقه تفنگ بادی،نشست تربیتی اخلاقی معرفتی،برگزاری نمایشگاه  و بازخوانی وصیت نامه شهدا در نماز جمعه و پیاده روی خانوادگی را از برنامه های هفته حجاب و عفاف در شهرستان اصلاندوز عنوان کرد.

فرمانده بسیج عشایری استان در پایان با اشاره به مرزی بودن شهرستان و تردد اتباع کشورهای مختلف از جمله جمهوری آذربایجان و لزوم مقابله با معضل بدحجابی و بی حجابی،به اهمیت اجرای امر به معروف و نهی از منکر در جامعه تاکید کرد و گفت:همه ما وظیفه داریم در راستای جلوگیری از ناهنجاری های اجتماعی در سطح شهرستان بسیار تلاش کنیم.

در ادامه هریک از مسئولان ادارات نظرات و پیشنهادات خود را برای باشکوهتر شدن برنامه های هفته حجاب و عفاف ارائه دادند.

 

انتهای پیام/

 

ارسال نظر