آخرین اخبارکد مطلب: 27876
تاریخ انتشار: پ, 1398/04/13 - 18:13
معاون سیاسی وزیر کشور گفت:ارتقا اصلاندوز به شهرستان در راستای توسعه مناسبات و افزایش تعاملات با جمهوری آذربایجان انجام یافته است.

به گزارش خبرنگار ارس تبار،جمال عرف امروز پنجشنبه در سفر به شهرستان اصلاندوز در جمع خبرنگاران با اشاره به افزایش تعاملات اقتصادی و همکاری‌های ایران با کشور‌های همسایه تصریح کرد: افزایش تعاملات اقتصادی با کشور‌های همسایه جزو برنامه‌های جمهوری اسلامی ایران بوده و از این رو افزایش روابط حسنه با جمهوری آذربایجان نیز جزو برنامه‌های ما بوده و از این رو ارتقا اصلاندوز به شهرستان نیز در راستای توسعه مناسبات و افزایش تعاملات با این کشور انجام یافته است.

وی با بیان اینکه ارتقا بخش ها به شهرستان جزو برنامه های دولت در راستای توسعه کشور است افزود:با توجه به شور و شوقی که مردم اصلاندوز داشتند،قابل مقایسه با جاهای دیگر نبود به شهرستان ارتقا یافت و  لذا جاهایی که زمینه تاریخی و ظرفیت خوبی دارند برای ارتقا در دستور کار قرار می دهیم و حمایت می کنیم.

معاون وزیر کشور در خصوص بازگشایی گمرک اصلاندوز نیز گفت:در این زمینه با استاندار اردبیل صحبت کردیم و برنامه هایی را دارند منتها برخی اقدامات زمانبر است باید بر اساس برنامه ریزی منظمی صورت گیرد قطعا در دستور کار استاندار قرار دارد و در زمان مشخص اعلام خواهند کرد.

عرف در ادامه گفت:مطالبی که در خصوص ایجاد و تشکیل استان جدید در کشور و تغییرات در تقسیمات کشوری مطرح می‌شود کذب بوده و شایعه‌ای بیش نیست.

وی افزود: در ایام نزدیکی به انتخابات مجلس شورای اسلامی چنین مواردی در خصوص تقسیمات کشوری در فضای مجازی و برخی سایت‌های خبری مطرح می‌شود که این مطالب صحت ندارد و این موضوع یعنی تقسیمات کشوری و ارتقا و انتطاع مناطق با یک پروسه کارشناسی در وزارت کشور انجام می‌گیرد.

معاون سیاسی وزیر کشور با اشاره به زمان برگزاری انتخابات مجلس شورای اسلامی گفت: روز دوم و نهم اسفند ماه سال جاری به عنوان روز‌های پیشنهادی توسط وزارت کشور برای برگزاری انتخابات دور یازدهم مجلس شورای اسلامی پیشنهاد شده بود که شورای نگهبان پس از بررسی‌های لازم با برگزار‌ی انتخابات در روز دوم اسفندماه موافقت کرد.

عرف ادامه داد:در راستای برگزاری هرچه بهتر انتخابات دور یازدهم مجلس شورای اسلامی تقویم این دوره از انتخابات در وزارت کشور آغاز شده و اقدامات اولیه انجام شده و ستاد انتخابات در وزارتخانه‌ها و استان‌ها تشکیل یافته است.

وی با اشاره به استعفای ۵۰ نفر از مسؤولان وزارت کشور برای شرکت در انتخابات مجلس بیان کرد: تا آخرین روز مهلت استعفای مسؤولان جهت شرکت در انتخابات دور یازدهم مجلس شورای اسلامی ۵۰ نفر از مسؤولان و مدیران وزارت کشور برای شرکت در این انتخابات استعفا داده‌اند.

انتهای پیام/

 

ارسال نظر