آخرین اخبارکد مطلب: 27878
تاریخ انتشار: پ, 1398/04/13 - 20:04
استاندار اردبیل از راه اندازی هفت اداره جدید در شهرستان اصلاندوز خبر داد.

به گزارش خبرنگار ارس تبار ،اکبر بهنامجو امروز در مراسم جشن شهرستان شدن اصلاندوز در مسجد جامع این شهر ضمن تبریک ارتقای بخش اصلاندوز به شهرستان و قدردانی از پیگیری و تلاشهای مسئولان،امام جمعه،نماینده مردم در مجلس و بویژه مردم منطقه در تصویب فرمانداری این شهرستان اظهار کرد:همه نقاط استان اردبیل برای ما فرق نمی کند چرا که به دنبال توسعه همه جانبه استان هستیم.

وی با اشاره به راه آهن اردبیل،مغان افزود:علیرغم اینکه راه آهن اردبیل به شمال استان دو سال پیش مطرح شده بود توجیه اقتصادی نداشت،مجدد مطالعه آن را شروع کردیم و خوشبختانه به توجبه بسیار خوبی رسیده است.

استاندار اردبیل با اشاره به فعالیت های موثر اقتصادی در شمال استان گفت:فرودگاه پارس آباد به عنوان یک فرودگاه بین المللی که می تواند حمل بار و محصولات کشاورزی بسیار خوب منطقه مغان را به کشورهای اروپایی و کشورهای حاشیه خلیج فارس انتقال دهد در حال مطالعه است که انشاالله مطالعات امسال به اتمام می‌رسد و سال آینده عملیات اجرایی توسعه فرودگاه آغاز می‌شود.

بهنامجو افزود:کشت و صنعت رونق بسیار خوبی گرفته و عملیات اجرایی پایاب سد خداآفرین در قسمت شمال استان نیز که به عنوان بزرگترین پروژه در استان بعد از انقلاب آغاز شده در حال اتمام است و این نشان می‌دهد دولت همیشه توجه ویژه به همه نقاط داشته است.

وی با بیان اینکه با شهرستان شدن اصلاندوز شاهد توسعه و رونق بسیار خوبی خواهیم بود افزود:انتخاب آقای مینایی برای سرپرستی فرمانداری این شهرستان بسیار خوب و مورد توافق همه بود و بعد از مشاهده اشتیاق و رضایتمندی مردم از ایشان،مجدداً با نماینده مردم و وزارت کشور تماس گرفته شد تا حکم قطعی زده بشود.

استاندار اردبیل همچنین با تاکبد بر تقویت ادارات قبلی،از راه اندازی هفت اداره جدید در شهرستان اصلاندوز خبر داد و گفت: پس از ارتقای اصلاندوز به شهرستان هفت اداره جدید برای سهولت کار و دسترسی و شادابی مردم راه اندازی شد که قطعا برای توسعه شهرستان نقش بسزایی خواهند داشت.

بهنامجو با اشاره به تخصیص بودجه اختصاصی برای شهرستان اصلاندوز،از ایجاد شهرک صنعتی پس از تامین زمین مناسب خبر داد و گفت: در بحث گردشگری شهرستان کارهایی صورت گرفته که در این راستا اداره میراث فرهنگی مطالعه تپه نادری شهرستان را به صورت جدی شروع کرده است.

وی با بیان اینکه در بحث آموزشی اعتبار خوبی در نظر گرفته شده است، مشارکت خیرین و سرمایه گذاران بخش خصوصی برای توسعه شهرستان را ضروری عنوان کرد و گفت: سرمایه گذارانی که در نقاط کشور ساکن هستند اینها فراخوانی بشوند و یک همایشی برای آنها در نظر گرفته شود تا الگویی موفق شهرستان شدن را داشته باشید.

انتهای پیام/

 

ارسال نظر