آخرین اخبارکد مطلب: 27879
تاریخ انتشار: پ, 1398/04/13 - 22:33
امام جمعه اردبیل گفت:امیدواریم با تلاش مسئولان و تامین اعتبار مناسب بستر توسعه همه جانبه شهرستان اصلاندوز فراهم شود.

به گزارش خبرنگار ارس تبار،آیت الله سیدحسن عاملی امروز در مراسم شهرستان شدن اصلاندوز ضمن تبریک به مناسبت روز ولادت حضرت معصومه(س) و نیز شهرستان شدن اصلاندوز گفت: مصادف بودن این دو روز با هم روز مبارک و خوش یمنی است.

وی با قدردانی از تلاش هیئت دولت، شخص رئیس جمهور، وزیر کشور و مسئولان استانی و منطقه‌ای در پیگیری ارتقای این منطقه به شهرستان افزود:با شهرستان شدن اصلاندوز امیدواریم فضا و فرصت توسعه بیشتر همراه با ایجاد فرصت‌های اشتغال برای جوانان فراهم آید.

نماینده ولی فقیه در استان اردبیل افزود:خوشحال هستیم که آرزوی قدیمی و دیرینه مردم این خطه در تبدیل شهر اصلاندوز به شهرستان محقق شده که در این ارتباط از اهتمام دولت و تلاش مدیران و مسئولان وزارت کشور قدردانی می‌کنیم.

امام جمعه اردبیل ظرفیت شهرستان اصلاندوز را در همه حوزه‌ها یادآور شد و گفت: بخش عظیمی از عشایر استان اردبیل در این منطقه سکونت دارند و انتظار آنها ارتقای خدمات‌رسانی به این جامعه شریف است که قطعا با توجه به توانمندی این منطقه و ارتقای آن به شهرستان با تلاش مدیران کشوری، استانی و شهرستانی بخش عظیمی از امکانات و زیرساخت‌ها در این منطقه فراهم خواهد شد.

آیت الله عاملی با بیان اینکه وظیفه حکومت اسلامی تکریم رعیت است افزود: قطعا در احقاق حق و حقوق مردم این منطقه همه مسئولان تلاش خواهند کرد تا با تامین اعتبار مناسب بستر توسعه همه جانبه شهرستان اصلاندوز فراهم آید.
عاملی به تاریخ و هویت مردم عشایرنشین این منطقه اشاره کرد و گفت: مردم این منطقه به ویژه عشایر غیرتمند با روحیه حماسی و رشادت خود در استقلال کشور تلاشی مجاهدانه داشتند به طوری که ما استقلال میهن اسلامی‌مان را رهین حاکمیت صفویه و صفویه را رهین تلاش قزلباش‌ها به عنوان جامعه عشایری عصر صفوی می‌دانیم.
وی ضرورت حفظ یکپارچگی کشور را در مقاطع مختلف یادآور شد و افزود: تاریخ قزل‌باش‌ها که همان عشایر این منطقه است پر از روحیه حماسی و دلاوری‌هاست که قطعا در تهیه فیلم شاه اسماعیل صفوی نقش جامعه عشایری به ویژه قزلباش‌ها به تصویر کشیده شده و روشن خواهد شد.
وی از لزوم توجه و حساسیت ویژه برای تهیه سریال شاه اسماعیل صفوی خبر داد و بیان کرد: اهمیت در تهیه و تولید این برنامه‌های مفاخر و ارزشمند در حقیقت احیای تمدن بومی و اسلامی و نیز احیای تاریخ استان ما است که در این زمینه از متولیان مربوطه و اساتید دانشگاهها انتظار داریم در این زمینه تلاش کنند.
امام جمعه اردبیل از ساخت فیلم شاه اسماعیل صفوی با تامین 5 میلیارد تومان اعتبار از سوی سازمان برنامه و بودجه و با همراهی متخصصان و کارشناسان این حوزه خبر داد و تصریح کرد: امیدواریم به سرعت شاهد تهیه و تولید این فیلم باشیم تا مردم ایران با تماشای آن در جریان جایگاه باعظمت مردمان خطه آذربایجان به ویژه اردبیل قرار گیرند.
عاملی گفت: به مردم جعفرآباد و هشجین نیز این بشارت را می‌دهیم که با پیگیری مسئولان شهرستانی و استانی و همراهی مسئولان کشور ارتقای این مناطق به شهرستن در دستور کار است که امیدواریم در تحقق آن موفق عمل کنیم.
وی افزود: در کنار این مناطق شهرستان شدن رضی و انگوت را نیز با همراهی مسئولان استانی با توجه به قابلیت‌هایی که در این مناطق وجود دارد پیگیر هستیم تا همچون منطقه غیور اصلاندوز زمینه ارتقای این مناطق فراهم آید.
امام جمعه اردبیل در پایان اظهار کرد: در سایه ولایت و رهبری مقام معظم رهبری، شکوه تاریخی و هویت عاشورایی و غدیری مردم سرافراز ایران با تصمیمات تاریخی و سرنوشت‌ساز این ملت به آینده‌ای روشن و درخشان امیدوار است.
 

انتهای پیام/

 

ارسال نظر