آخرین اخبار



کد مطلب: 27886
تاریخ انتشار: ج, 1398/04/21 - 18:39
امام جمعه اصلاندوز با اشاره به توقیف نفتکش ایرانی توسط انگلیس گفت:جمهوری اسلامی ایران در زمان خود و به هنگام بدون شک سیلی محکمی به انگلیس مکار خواهد زد.

به گزارش خبرنگار ارس تبار،حجت الاسلام والمسلمین "عظیم اسدزاده" در خطبه های این هفته نماز جمعه اصلاندوز ضمن گرامیداشت هفته حجاب و عفاف و با اشاره به سالروز قیام خونین مسجد گوهرشاد مشهد علیه کشف حجاب در سال ۱۳۱۴ هجری شمسی گفت:رضاخان بعد از سفر به ترکیه گفت که باید ما هم غربی شویم و زمانی که دستور کشف حجاب را صادر کرد، مؤمنان در مسجد گوهرشاد تجمع کردند و مزدوران مردم زیادی را به خاک و خون کشیدند.
وی با بیان اینکه حجاب بر بنیان خانواده استحکام می‌بخشد و عفاف و حجاب همواره آرامشی وصف ناپذیر به جامعه و به ویژه خانواده اهدا می‌کند افزود: قرآن کریم و ائمه اطهار(ع) تاکید بسیاری به عفاف و حجاب کرده‌اند چراکه حجاب از ترویج کارهای ناپسند بسیاری جلوگیری به‌عمل می‌آورد.
امام جمعه اصلاندوز یکی از مهم‌ترین علل بدحجابی در جامعه را بی‌توجهی خانواده‌ها دانست و تصریح کرد: امروزه یکی از مهم‌ترین و اساسی‌ترین علتهای بی‌عفتی و بدحجابی در جامعه بی‌توجی خانواده‌ها به نوع زندگی خود و فرزندان خود است.
حجت الاسلام اسدزاده با تاکید بر رعایت حجاب اسلامی گفت: امیدواریم بانوان در هر کجا که باشند حجاب و عفاف اسلامی را رعایت کنند..
وی در ادامه با بیان اینکه شیخ زکراکی نماد مقاومت در جهان است اظهار کرد: اقدامات شیخ زکزاکی در راستای دعوت انسان‌ها به دین اسلام بی نظیر می‌باشد، این عالم فداکار همواره در راه دین اسلام تلاش کرده است به طوری دشمنان چندین نفر از پسران شیخ زکزاکی را به شهادت رسانده‌اند.

حجت الاسلام اسدزاده ضمن طلب شفای عاجل برای شیخ زکزاکی از خداوند متعال،از سازمان کنفرانس اسلامی و مجامع بین الملی خواست در قبال آزادی این عالم وارسته وظیفه خود را بخوبی ایفا کنند.

خطیب جمعه اصلاندوز در ادامه ضمن محکومیت توقیف نفتکش ایرانی توسط دزدان دریایی انگلیس گفت:آنهاییکه به انگلیس اعتماد می کنند باید در افکار و ایده هایشان شک کنند.پرونده انگلیس از اول تاکنون مثل روباه پیر حقه بازی و حیله گری است.

وی افزود:انگلیس برای اینکه موفقیت شکار پهباد آمریکایی توسط نیروی دریایی سپاه را در سطح جهان کمرنگ کند اقدام به توقیف نفتکش ایرانی کرد که یقینا این روباه مکار در زمان خودش سیلی و ضربه محکم و شکننده را از نظام مقدس جمهوری اسلامی خواهد خورد.

حجت الاسلام اسدزاده انگلیس را طلایه دار استعمار عنوان کرد و گفت:انگلیس برای اینکه در خاورمیانه موفق شود در هندوستان قادیانی،در ایران بهاییت و در عربستان وهابیت را تشکیل داد،که این سه مولود از دستان ناخلف انگلیس است که باعث ضربه زدن به کشورهای اسلامی،مسلمان و گرفتاری ها و فتنه های فراوان شده است.

امام جمعه اصلاندوز گفت:دزدی دریایی و توقیف نفت کش ایرانی عرصه دیگری از شکست و پشیمانی آنها خواهد بود و ما از سازمان ملل خواستار آزادی این کشتی هستیم.

وی همچنین با تبریک فرارسیدن سالروز ولادت حضرت امام رضا(ع) و دهه کرامت به گوشه ای از فضایل اخلاقی و زندگانی آن امام همام اشاره و بر الگوگیری از سیره و روش زندگانی ائمه اطهار(ع) تاکید کرد.

حجت الاسلام اسدزاده با اشاره به سالروز  تأسیس شورای نگهبان به فرمان امام خمینی (ره) برای صیانت از انقلاب اسلامی،این نهاد را یکی از ارکان اصلی قانون اساسی  نظام جمهوری اسلامی  دانست و تصریح کرد:هجمه فراوان دشمنان متوجه شورای نگهبان است، اما این نهاد صلابت و استواری خود را حفظ کرده است.

امام جمعه اصلاندوز ضمن تقدیر و تشکر از عملکرد گروه جهادی بسیج سازندگی سپاه ناحیه عشایری شهرستان اصلاندوز در بخش معمولان استان لرستان گفت:تعداد 11 نفر از گروه جهادی شهرستان در بخش معمولان استان لرستان حضور یافتند و خدمات چشمگیری در عرصه  های مختلف  برای کمک به سیل زدگان این بخش کردند.

وی در پایان با اشاره به جشنواره خیرین مدرسه ساز شهرستان اصلاندوز و قدردانی از خیرین و مردم نوعدوست و اداره آموزش و پرورش شهرستان گفت:تعداد 7 مدرسه تاکنون توسط کمکهای خیرین احداث شده که امیدواریم در مراسم فردا خیرین با حضور خود گامی در جهت توسعه و آبادانی شهرستان بردارند.

گفتنی است، در نماز جمعه اصلاندوز از گروه جهادی بسیج سازندگی ناحیه عشایری که بمدت ۲هفته در بخش سیل زده معمولان استان لرستان اقدام به محرومیت زدایی و فعالیتهای جهادی از قبیل ساخت خانه سیل زدگان کرده بودند به جهت عملکرد و خدمات چشمگیرشان در کمک به سیل زدگان با اهدای لوح سپاس و هدایایی تجلیل بعمل آمد.

انتهای پیام/

ارسال نظر