آخرین اخبارکد مطلب: 27905
تاریخ انتشار: ج, 1398/05/11 - 16:37
امام جمعه اصلاندوز تحریم وزیر امور خارجه ایران توسط دولتمردان آمریکا را خلاف مقررات بین‌المللی دانست.

به گزارش خبرنگار ارس تبار،حجت الاسلام والمسلمین عظیم اسدزاده در خطبه های این هفته نماز جمعه اصلاندوز ضمن تسلیت سالروز شهادت حضرت امام جواد (ع) به شمه ای از زندگانی و اخلاقی آنحضرت اشاره کرد و همگان را به الگوگیری از سیره و روش زندگانی ائمه اطهار دعوت کرد.

وی با اشاره به موضوع شهوت و هوای نفس از دیدگاه امام جواد(ع) گفت:هر کس می خواهد در دنیا گرفتار و به مشکلات دچار نشود باید از شهوت دوری کند.

امام جمعه اصلاندوز همچنین با تسلیت درگذشت حاج محمد باقر منصوری مداح خوش الحان و حسینی استان اردبیل گفت: این مداح توانمند آذری زبان و با نشاط و مشهور اردبیلی از دوران نوجوانی با لحن خوش و دلنشین همواره در مراسمات و عزاداری های ائمه اطهار و ماه محرم به نوحه سرایی می پرداخت،که دیروز برای مداحی در مراسم عزاداری امام جواد (ع) به ارومیه رفته بود که متاسفانه بعلت بدحال شدن در بیمارستان سیدالشهدا (ع) ارومیه، دار فانی را وداع گفت.

حجت الاسلام اسدزاده در ادامه با محکومیت تحریم وزیر خارجه کشورمان توسط استکبار و رییس جمهور احمق آمریکا گفت:این حرکت آمریکا را هیچ مصداق و پروتکل و برنامه سازمان بین الملل قبول نمی کند.

وی تحریم وزیر امور خارجه ایران توسط دولتمردان آمریکا را خلاف مقررات بین‌المللی دانست افزود:آقای ظریف چون در مجامع بین الملل و رسانه ها زبان گویای مردم ایران بود،آمریکا توان شنیدن واقعیت ها و حرفهای وزیر خارجه را تاب نیاورد و وزیر امورخارجه را تحریم کرد.

امام جمعه اصلاندوز به شدت این حرکت آمریکا را محکوم کرد و گفت:با کدام منطق وزیر امور خارجه ما را تحریم میکنند در حالیکه دم از مذاکره می زنند.

حجت الاسلام اسدزاده افزود:ملت ایران 40 سال است در مقابل آمریکا ایستادگی و مقاومت کرده اند و دشمنان هیچ غلطی نمی توانند بکنند.

وی به مساله تغییر راهبرد کشورهای عربی در منطقه اشاره کرد و گفت:وقتی ایران مدرن ترین پهیاد آمریکایی را ساقط و نفتکش انگلیس را توقیف کرد به کشورهای عربی شوک وارد شد،بطوریکه عربستان با زبان بی زبانی و امارات می خواهند از یمن خارج شوند که این از دستاوردهای موفقیت و مقاومت برای نظام جمهوری اسلامی ایران است.

خطیب جمعه اصلاندوز همچنین به سالروز ازدواج حضرت علی علیه السلام و حضرت زهرا(س) اشاره کرد و گفت: باید از این ازدواج آسمانی الگو گرفته و ازدواج ها را در جامعه آسان و ساده بگیریم.

وی در پایان سالروز شهادت شیخ فضل الله نوری و خلبان شهید عباس بابایی را تسلیت گفت.

انتهای پیام/

 

ارسال نظر