آخرین اخبار


کد مطلب: 27914
تاریخ انتشار: ج, 1398/05/18 - 18:02
امام جمعه اصلاندوز با تمجبد از عملکرد قرارگاه خاتم الانبیا(ص) گفت:صادرات بنزین،اهمیت کار سپاه در شرایط کنونی و توانمندی قدرت درونی را نشان می دهد.

به گزارش خبرنگار ارس تبار،حجت الاسلام والمسلمین عظیم اسدزاده در خطبه های این هفته نماز جمعه اصلاندوز با تسلیت سالروز شهادت حضرت امام محمد باقر (ع) به شمه ای از زندگانی و اخلاقی آن امام اشاره کرد و از همه مردم خواست زندگانی ائمه اطهار(ع) را نمونه الگو و سرمشق خود قرار دهند.

وی با اشاره به احادیثی در مورد تربیت فرزند از زبان حضرت امام محمد باقر(ع) به نقش تربیتی والدین بر فرزندان اشاره کرد و گفت:از زمان انعقاد نطفه باید به تربیت فرزند دقت شود.

امام جمعه اصلاندوز تکریم شخصیتی و احترام به کودک،جلب توجه و دقت در کودک،گفتگوی صمیمانه و سلام کردن به کودکان را از نمونه های تربیت شایسته فرزندان دانست و مسئولیت ایمانی و اعتقادی و شناخت خداوند کودکان را از وظایف پدر و مادر عنوان کرد.

حجت الاسلام اسدزاده با بیان اینکه اخلاق پدر و مادر بر کودکان تاثیرگذار است و گزینش نام کودک باید اسم اهل بیت باشد افزود:متاسفانه گاها دیده می شود در بازار نامگذاری بر روی کودکان ایرانی، اسامی برخلاف اسم اسلامی است.

وی گفت:اگر می خواهید به کودک احترام بگذارید باید اسم خوب انتخاب کنید که بهترین و زیباترین اسامی نامهای ائمه اطهار است.

خطیب جمعه اصلاندوز به دیدار مدال آوران المپیادهای علمی و تیم ملی والیبال جوانان کشورمان با رهبر معظم انقلاب اسلامی اشاره کرد و گفت:طبق فرمایش رهبری،راه نخبگی راه بی انتهاست.

حجت الاسلام اسدزاده افزود:در این مسیر باید هروز پیشرفت باشد نگذاریم این استعدادها از بین بروند و مسئولان باید نخبگان را تقویت کنند.

وی با بیان اینکه نخبگان بدون وقفه مسیر پیشرفت را طی کنند گفت:جوانان و نخبگان و ورزشکاران امروزه در نظام جمهوری اسلامی توانسته اند در دنیا حرف اول را بزنند.

امام جمعه اصلاندوز با اشاره به کسب موفقیت دانش اموزان شهرستان اصلاندوز در کنکور امسال،برای آنان در ادامه راه آرزوی موفقیت کرد و گفت:طبق فرمایش رهبری امروز باید عقب ماندگی سالهای گذشته را جبران کنیم.

حجت الاسلام اسدزاده به تحریم ظریف وزیر امور خارجه کشور توسط آمریکا اشاره کرد و این حرکت استکبار را خلاف مقررات بین المللی و سازمان ملل دانست.

وی با بیان اینکه این تحریم برای مسئولان درس هست و نشان می دهد باید به استکبار جهانی امیدواریم نباشیم گفت:وزیر امور خارجه بسیار قوی و هم سخنور است و بخاطر اینکه حرف ما را به گوش جهانیان می رساند، استکبار بدین جهت او را تحریم کرد و این حرکت امروز نشان از شکست دشمن و از هم پاشیدن انسجام دشمن است.

امام جمعه اصلاندوز در ادامه صادرات موفقیت آمیز بنزین توسط جوانان کشور و قرارگاه خاتم الانبیا(ص) به کشورهای خارجی را مدیون شاهکار مهندسی و صنعتی بدست مهندسان ایران بدون دخالت خارجی دانست و گفت: این اهمیت کار سپاه در شرایط کنونی و توانمندی قدرت درونی را نشان می دهد.

حجت الاسلام اسدزاده آمریکا را سرزمین جرم و جنایت دانست و گفت:دولتمردان آمریکا با وجود جرم و جنایت شبانه روی،قتل و غارت و ناامنی،بزن و بکش در داخل خیابانها و کوچه های آمریکا،حرف از آسایش و امنیت در کشورشان می زنند.

وی با اشاره به سالروز فرارسیدن حرکت امام حسین(ع) به طرف کربلا و تسلیت سالروز شهادت حضرت مسلم بن عقیل گفت:حادثه عاشورا از آغاز تا انتها جلوه گری قیام امام حسین(ع) در زمان حکومت اموی و یزید بود.

خطیب نماز جمعه اصلاندوز ضمن گرامیداشت روز عرفه و نیایش و بندگی به برگزاری دعای عرفه در شهرستان اصلاندوز اشاره کرد و از نمازگزاران و مردم خواست ساعت 16 بعد از ظهر روز یکشنبه 21 مرداد برای شرکت در مراسم دعای عرفه حضور پرشکوه داشته باشند.

حجت الاسلام اسدزاده همچنین با تبریک فرارسیدن عید سعید قربان به برپایی نماز عبد قربان در صبح روز دوشنبه اشاره کرد و گفت: عید قربان٬عید بندگی است و کمک به فقرا و مستمندان از وظایف مسلمانان در عید سعید قربان بوده چرا که دستگیری از فقرا یکی از اعمال نیکو و حسنه‌ است.

وی در پایان با تبریک کسب رتبه برتر سپاه ناحیه عشایری در جشنواره مالک اشتر سپاه حضرت عباس(ع) استان اردبیل از فرماندهی و پایوران سپاه ناحیه عشایری اصلاندوز تقدیر و تشکر کرد.

گفتنی است بمناسبت روز خبرنگار در نماز جمعه این هفته اصلاندوز از خبرنگاران ارس تبار و صدا و سیما با اهدای لوح سپاس و هدایایی تجلیل بعمل امد.

انتهای پیام/

 

ارسال نظر