آخرین اخبارکد مطلب: 27920
تاریخ انتشار: چ, 1398/05/23 - 10:57
فرماندار اصلاندوز از اجرای آبرسانی به 19 قشلاق و روستاهای شرق و غرب دره رود خبر داد.

به گزارش خبرنگار ارس تبار ،سید عباس مینایی امروز در بازدید از پروژه های آبرسانی به روستاها و قشلاقات شهرستان اصلاندوز گفت:به میمنت شهرستان اصلاندوز یکی از وعده ها و برنامه اصلی استاندار که درجشن بزرگ‌شهرستان شدن اصلاندوز با حضور معاون سیاسی وزیر کشور آقای دکتر عرف و استاندار اردبیل کلنگ زنی شد، آبرسانی به ۱۹ قشلاق از توابع شهرستان اصلاندوز و تکمیل مجتمع امام علی علیه السلام جهت آبرسانی روستاهای شرق و غرب دره رود بود.

وی افزود: در سه قسمت آبرسانی به ۹ قشلاق مسیر احمدلو با اعتبار سه میلیارد و ششصد میلیون تومان که در حال اجرا می باشد،تکمیل و ارتقاء تصفیه خانه عمران آباد و احداث مخزن هزار متر مکعبی بایندور با اعتبار ۹ و نیم میلیارد تومان به سرعت در حال انجام می باشد.

فرماندار اصلاندوز گفت:پروژه آبرسانی به قشلاقات مسیر حسین حاجیلو و قشلاقات مسیر قنبرلو با اعتباری بالغ بر ده میلیارد تومان در مرحله پیمان می باشد که با اتمام این پروژه ها بیش از 90درصد مشکلات آب شرب در روستاها و قشلاقات اصلاندوز حل و فصل می شود.

مینایی در ادامه خاطرنشان کرد:با توجه به جایگاه جامعه عشایری در تولید و همچنین جایگاه والای فرهنگی و اجتماعی آنان بعنوان گنجینه فرهنگی می طلبد که با حساسیت ویژه ای مطالبات این قشر با ارزش از جامعه مورد توجه قرار بگیرد.

وی افزود: بر این اساس در بحث زیر ساخت ها برخورداری صد در صد از نعمت گاز و آبرسانی به اکثریت قشلاقات و همچنین اجرای طرح هادی و خانه های بهداشت برنامه ریزی و هدف گذاری گردیده است که قشلاق احمدلو نمونه بارز این موضوع می باشد.

فرماندار اصلاندوز گفت: در این قشلاق با ۲۰۰ خانوار جمعیت زحمتکش از کانون های بزرگ پرورش دام عشایری و تولید لبنیات نیز محسوب میشود که عملیات گاز رسانی، آب رسانی، اجرای طرح هادی و احداث خانه بهداشت هم زمان در حال اجراست.

انتهای پیام/

 

ارسال نظر