آخرین اخبار



پربازدیدترین اخبار


کد مطلب: 27929
تاریخ انتشار: د, 1398/05/28 - 10:14
رئیس اداره مخابرات پارس‌آباد از متصل شدن ۴۲ روستای شهرستان‌های پارس‌آباد و اصلاندوز مغان به شبکه اینترنت پرسرعت خبر داد.

به گزارش ارس تبار جعفر سروی پیرایواتلو روز یکشنبه در مصاحبه با خبرنگار ایرنا افزود: توسعه خدمات اینترنت پرسرعت در روستاهای شهرستان‌های پارس‌آباد و اصلاندوز در دستور کار قرار گرفته و بر این اساس پنهای باند اینترنت در شهرستان تازه تاسیس اصلاندوز از ۱۰۰ مگابایت در ثانیه به هزار مگابایت در ثانیه افزایش یافته است.

وی گفت: پهنای باند روستاهای ایران‌آباد، اولتان و محمودآباد طالقانی از توابع شهرستان پارس‌آباد نیز افزایش یافته تا خدمات ارتباط اینترنتی در این روستاها مطابق با نیاز و سرعت مورد نیاز متقاضیان باشد.

سروی از نصب و راه‌اندازی تجهیزات فنی ارتباطی و اینترنتی با ظرفیت ۹۰۰ شماره همراه با کابل‌کشی مشترکان به طول حدود سه کیلومتر در روستای اجیرلو از توابع شهرستان پارس‌آباد خبر داد و بیان کرد: این روستای پرجمعیت پیش از این فاقد امکانات زیرساختی و اینترنتی بود که با نصب و راه‌اندازی تجهیزات ارتباطی و اینترنتی و کابل‌کشی فیبر نوری این روستا نیز به شبکه ارتباطی مجهز متصل شد.

رئیس اداره مخابرات شهرستان پارس‌آباد همچنین با اشاره به کابل‌کشی ۳.۵ کیلومتری به روستاهای اوزون تپه علیا و اوزون تپه سفلی از توابع این شهرستان گفت: ارتباط این روستاها نیز از حدود ۲ سال پیش قطع بود و که تجهیزات ارتباطی لازم برای برقراری خط اینترنت پرسرعت نصب و راه‌اندازی شد.

وی از اجرا، ترمیم و تکمیل بیش از ۵۰ طرح مخابراتی در شهرستان‌های پارس‌آباد و اصلاندوز خبر داد و اضافه کرد: تعویض، نصب و راه‌اندازی دستگاه مرکز مخابرات روستاهای هزارکندی و تجهیز آن به اینترنت و نیز نصب و راه‌اندازی تجهیزات فنی در روستای "ایمان قویی مشهدی علی" با ارتباط رادیویی مجهز به اینترنت را از جمله اقدامات اداره مخابرات برای تامین نیازهای ارتباطی منطقه است.

سروی همچنین نصب و راه‌اندازی دستگاه‌های فنی در قشلاق حاج قدیر و روستای قاری‌شقا تپه‌سی وسطی و تجهیز آن به اینترنت به همراه چهار کیلومتر کابل کشی فیبر نوری برای برقراری ارتباط سه روستای کولار قاری‌شقا تپه‌سی علیا، قاری‌شقا تپه‌سی وسطی و اسدکندی از توابع شهرستان اصلاندوز را نیز از دیگر خدمات دولت برای برقراری شبکه ارتباطی موثر در منطقه مغان ذکر کرد.

وی تاکید کرد: در سال جاری از طریق ایجاد، توسعه و به روزرسانی زیرساخت‌های مخابراتی، مشکل قطعی ارتباط ۲ ساله بسیاری از روستاهای تابعه شهرستان پارس‌آباد و اصلاندوز حل شده است.

رئیس اداره مخابرات شهرستان‌های پارس‌آباد و اصلاندوز همچنین اظهار کرد: اجرای عملیات نصب و راه‌اندازی ارتباط انبار گمرک بیله‌سوار واقع در محدوده شرکت کشت و صنعت و دامپروری مغان با چهار کیلومتر کابل‌کشی فیبر نوری و نیز اجرای طرح اختصاصی فیبر نوری برای بانک صادرات، اداره برق، بانک مهر اقتصاد و بازداشتگاه پارس‌آباد از دیگر فعالیت‌های اداره مخابرات این شهرستان در سال جاری می‌باشد.

وی مجموع مشترکان اینترنت پرسرعت شهری و روستایی در شهرستان‌های پارس‌آباد و اصلاندوز را بیش از ۱۲ هزار مشترک اعلام کرد.

انتهای پیام/

 

ارسال نظر