آخرین اخبارپربازدیدترین اخبار


کد مطلب: 27933
تاریخ انتشار: پ, 1398/05/31 - 11:36
استاندار اردبیل گفت: با تکمیل پروژه های بخش خصوصی در حوزه های کشاورزی و صنعتی حدود۷۰۰شغل پایدار در شهرستان اصلاندوز ایجاد می شود.

به گزارش خبرنگار ارس تبار،اکبر بهنام جو به مناسبت هفته دولت صبح امروز پنجشنبه در اولین جلسه اقتصاد مقاومتی و  دومین کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید در شهرستان اصلاندوز اظهار کرد: شهرستان نوپای اصلاندوز نیاز به تلاش جدی مدیران دستگاه های اجرایی دارد تا در سفر رییس جمهور به استان اردبیل اعتبار مناسبی برای زیرساخت های این شهرستان در نظر گرفته شود.

این مسوول با تاکید بر اینکه ساختمان فرمانداری باید تجهیز و راه اندازی شود گفت؛ با تامین اعتبار یک ساختمان مناسب برای فرمانداری این شهرستان احداث و مورد بهره برداری قرار می گیرد.

وی با بیان اینکه ایجاد ناحیه صنعتی شهرستان اصلاندوز در دستور کار است گفت: مراحل اولیه طرح ایجاد شهرک و نواحی صنعتی این شهرستان طی شده، و همزمان با سفر رییس جمهور کشورمان در آینده نزدیک شاهد حضور سرمایه گذاران در بخش صنعت و صنایع تبدیلی کشاورزی خواهیم شد.

استاندار اردبیل اظهار کرد:بحث آب شرب و آبرسانی به روستاها از اولویت دولت در منطقه است که خوشبختانه ۵۰۰میلیارد ریال برای آبرسانی به روستاها اختصاص پیدا کرده و ۲۵۰میلیارد ریال در سال جاری صرف این پروژه ها می شود.

رییس شورای اداری استان اردبیل افزود: بخش اعظم شهرک های گلخانه ای در منطقه اصلاندوز واقع شده است و تغییر الگوی کشت می تواند از میزان مصرف بی رویه آب کاسته و به افزایش راندمان تولید محصولات کشاورزی کمک کند.

بهنام جو با بیان اینکه برای ساماندهی تپه نادر 20 میلیارد ریال در اختیار میراث فرهنگی قرار گرفته است افزود: چشم انداز این تپه گردشگری است و میراث فرهنگی استان اردبیل باید با مدیریت جهادی و جدیت بیشتر طرح جامع گردشگری شهرستان را برای حضور گردشگران آغاز کند.

استاندار اردبیل گفت:راه اندازی کمپ های گردشگری و ورزشی در منطقه می تواند به میزان شور و نشاط در منطقه و اشتغال زایی کمک کند.

وی فرماندار را مسوول اصلی پیگیری مشکلات در شهرستان اعلام کرد و گفت: با توجه به اینکه اصلاندوز یک شهرستان مرزی است باید در زمینه فرهنگی نیز با محوریت امام جمعه توجه ویژه شود.

استاندار اردبیل با بیان اینکه دهیاری ها و شوراها در حل مشکلات به کار گرفته شوند گفت: دهیاری ها در مصرف بهینه آب و تغییر الگوی کشت و اصلاح نژاد دامی می توانند کمک کار فرمانداری ها در مراکز شهرستان ها باشند.

وی با تاکید بر اینکه مردم باید نتیجه فعالیت دستگاه های اجرایی را لمس کنند گفت: اکثر مدیران پای کار هستند اما باید با جدیت بیشتر این مساله قابل لمس بوده و ایجاد امید و نشاط بین مردم از وظایف اصلی مدیران در شرایط حاکم جامعه است.

در این جلسه حجت الاسلام اسدزاده به مسایل و مشکلات شهرستان در حوزه های مختلف از جمله آب شرب روستاهای شرق و غرب دره رود،مشکل بیمه کشاورزان،نبود شهردار،هجوم سگهای ولگرد به سطح شهر و ایجاد بیماری و درخواست رهاسازی آب از سد سبلان در رودخانه دره رود ارائه و از خدمات شایسته سپاه ناحیه عشایری به جهت اجرای برنامه های فرهنگی شهرستان قدردانی کرد.

سید عباس مینایی فرماندار شهرستان اصلاندوز نیز گزارشی از اقدامات و عملکرد دولت در حوزه های مختلف ارائه داد.

گفتنی است،استاندار اردبیل و جمعی از مسوولان در اولین سفر خود به مناسبت فرا رسیدن هفته دولت به شهرستان اصلاندوز ضمن حضور در مزار شهدای هشت سال جنگ تحمیلی با آرمان های شهدا تجدید میثاق کردند.
همچنین استاندار اردبیل با همراهی معاون هماهنگی امور اقتصادی و تنی چند از مدیران دستگاه های استان در سفر به شهرستان اصلاندوز با تعدادی از اهالی و سرمایه گذاران  این شهرستان دیدار و برای رفع مشکلات و درخواست های ایشان دستور لازم را صادر کرد.

انتهای پیام/

 

 

ارسال نظر