آخرین اخبارپربازدیدترین اخبار


کد مطلب: 27945
تاریخ انتشار: ج, 1398/06/15 - 19:55
امام جمعه اصلاندوز با اشاره به گام سوم کاهش تعهدات برجامی گفت:دستگاه دیپلماسی کشور در مقابل فریبکاری اروپایی ها قاطعانه تر عمل کند.

به گزارش خبرنگار ارس تبار حجت الاسلام والمسلمین عظیم اسدزاده در خطبه های این هفته نماز جمعه اصلاندوز ضمن تسلیت ایام سوگواری سرور و سالار شهیدان حضرت ابا عبدالله الحسین و یاران با وفایش به ویژگی های زندگانی و اخلاقی امام حسین(ع) از زبان ائمه اطهار(ع) اشاره کرد و گفت: تمام آزادیخواهان عالم ،مسلمانان بخصوص تشییع از کود ک تا بزرگ همه عزادار  امام حسین(ع)  هستند.  
وی با بیان اینکه طبق فرموده پیامبر (ص)امام حسین(ع)چراغ هدایت و کشتی نجات است افزود:حسین انسان را از تاریکی نجات می دهد یعنی هرکس می خواهد در دنیای پرتلاطم نجات یابد باید به کشتی ابا عبدالله الحسین سوار شود.

امام جمعه اصلاندوز با بیان اینکه مداحان از تعابیر و سبک نامناسب استفاده نکنند گفت:شور برای امام حسین فراوان است اما شعور هم باید داشته بلاشیم که متاسفانه دسته جات و مداحی تا پاسی از شب ادامه دارد که باعث رنجش مردم و مزاحمت ایجاد می شود.  
حجت الاسلام اسدزاده با بیان اینکه یکی از زیبایی های عزاداری مراعات حق الناس است، به عزاداران توصیه کرد در عزاداری و دسته جات مراعات حال مردم را داشته باشند .  
وی افزود: پرهیز از مدح ها و تمجید های بی معنا و تعریف بیجا در شان مداحی نیست بایداسلوب شرعی را مراعات کنیم و به معرفت امام حسین نگاه کنیم و زندگی امام حسین را نمونه الگو و سرمشق خود قرار دهیم.
امام جمعه اصلاندوز در ادامه خطبه ها در مورد گام سوم کاهش تعهدات برجامی اشاره کرد و گفت: اروپایی ها تاکنون ما را فریب داده اند مسئولان باید مواظب باشند امروز دستگاه دیپلماسی نباید با لبخند مذاکره کنند با تمام قاطعیت جدی تصمیم گیری کرده و قدم بردارند .اگر مذاکره شود باید در روی کاغذ مذاکره شود تلفنی نمی شود.  
حجت الاسلام اسدزاده با بیان اینکه  مداحان و روحانیون در ماه محرم پیام عاشورا را به مردم می رسانند افزود: با عشق به پروردگار، عمل به سیره و روش ائمه اطهار و امر به معروف و نهی از منکر می توانیم زندگانی امام حسین را نمونه و الگوی خود قرار دهیم.  
وی با اشاره به فرارسیدن روز تاسوعا و عاشورای حسینی گفت:مثل سالهای گذشته تجمع بزرگ تاسوعای حسینی در شهرستان اصلاندوز برگزار می شود و انتظار داریم هیاتهای عزاداری و دسته جات سینه زنی و زنجیر زنی از تمام نقاط روستاها و شهر بصورت پرشکوه در این تجمع حضور داشته باشند.  
وی بر اقامه نماز ظهر عاشورا در روز عاشورای حسینی تاکید کرد و از عزاداران روستاها و شهر اصلاندوز به جهت حضور پرشکوه در مساجد و از پادگان مرکز اموزش شهید مدنی در دسته سینه زنی در سطح شهر اصلاندوز قدردانی کرد.
وی همچنین از صدا وسیمای مرکز اردبیل به جهت پوشش و ضبط مراسم عزاداری مسجد جامع اصلاندوز تقدیرو تشکر کرد .
 
انتهای پیام/

 

ارسال نظر