آخرین اخبارکد مطلب: 27950
تاریخ انتشار: ج, 1398/06/22 - 18:47
امام جمعه اصلاندوز گفت:با وجود تحریم‌های آمریکا علیه ایران،اقتصاد ایران نه تنها مقاوم بوده است بلکه فرایند رشد را هم دنبال می‌کند.

به گزارش خبرنگار ارس تبار،حجت الاسلام والمسلمین عظیم اسدزاده در خطبه های این هفته نماز جمعه اصلاندوز ضمن قدردانی از حضور پرشکوه ملت ایران در عزاداری های دهه اول ماه محرم و عاشورا و تاسوعای حسینی و بخصوص اقشار مختلف مردم و عشایر حسینی شهرستان اصلاندوز در مراسمات و دسته جات عزاداری و دست اندرکاران برگزاری تجمع عصر تاسوعا گفت:فراگیری و گستردگی مراسم عاشورای حسینی در کشورهای مختلف که سالهای اخیر به اوج خود رسیده، بُعد جهانی و گستردگی نهضت حسینی را آشکار کرده است.

وی افزود:این حضور که امسال ارتباط معناداری با تبلور جبهه فراگیر مقاومت یافته است نماینده پویایی و زایندگی این نهضت و واجد این پیام است که عاشورا می تواند همه آزادی خواهان و عدالت طلبان دنیا را به هم پیوند دهد و شبکه بین‌المللی مقاومت را ایجاد کند.

امام جمعه اصلاندوز درس ایثار ،فداکاری،دین داری،اخلاص ،بصیرت،شجاعت،صبر و استقامت و آزادی را از درس‌ها و عبرت‌های عاشورا عنوان کرد و گفت:این درسها کارآمدی خود را بیش از پیش نشان می دهد.

حجت الاسلام اسدزاده در ادامه به شکست تروریسم اقتصادی آمریکا علیه ایران اشاره کرد و گفت: نزدیک به ۱۵ ماه از خروج آمریکا از برجام و همچنین تلاش های مکرر این کشور برای اعمال حداکثری تحریم های جدید ایران می گذرد.

وی با بیان اینکه این کشور از تمام گزینه های خود برای اعمال فشار بر ایران و تغییر رفتار آن استفاده کرده است گفت: با وجود تحریم‌ها علیه ایران،اقتصاد ایران نه تنها مقاوم بوده است بلکه فرایند رشد را هم دنبال می‌کند این نشان از فرمایشی شدن جنگ اقتصادی آمریکا علیه ایران و بی اثر شدن تحریم‌های ضد ایرانی است.

خطیب جمعه اصلاندوز افزود:اصل اهداف و سیاست آمریکا نشان می دهد به دلایل زیر کشورها را مورد تحریم قرار می‌دهد،تغییر سیاست‌ها و بازدارندگی کشور هدف و بر حذر داشتن کشور تحریم شده از تعقیب برخی سیاست ها در آینده و نیز نشان دادن تصمیم و اراده جهت اقدام.

حجت الاسلام اسدزاده اقتصاد مقاومتی را جواب و مقابله با این گونه تحریم ها دانست و گفت:اقتصاد مقاومتی الگوی مناسبی در تمامی شرایط و زمان هاست که می توان جلوی آسیب‌های اینطوری را گرفت.

وی در ادامه با اشاره به گام سوم کاهش تعهدات برجامی ایران و فرصت دوباره به غرب افزود:ایران با اقداماتی که در قالب گام سوم انجام می دهد هر آنچه در برجام در مورد تحقیق و توسعه ماشین های سانتریفیوژ نسل جدید تعهد کرده کنار می گذارد و بر توانمندی خود در این حوزه می افزاید.

امام جمعه اصلاندوز افزود:با برداشته شدن گام سوم هسته‌ای ایران این اولتیماتوم را به غرب و نهادهای بین المللی داد که این گام تا ابد نمی‌تواند استمرار داشته باشد و چه بسا گام چهارم گام نهایی کاهش تعهدات برجامی می باشد.

حجت الاسلام اسدزاده گفت:نمایندگان آژانس بین المللی و مدیر موقت این آژانس در سفر خود به ایران نباید تنها به ارائه یک گزارش در مورد جزئیات گام سوم اکتفا کند،بلکه اگر به دنبال حفظ توافق هستند باید بر حقانیت ایران تاکید کنند.

وی در پایان با اشاره به استقرار موکب خدمت رسانی اربعین شهرستان پارس آباد در کربلا از مردم خواست بمنظور پذیرایی این موکب از زائران حسینی کمکهای خود را به محل های جمع آوری برسانند.

انتهای پیام/

ارسال نظر