آخرین اخبارکد مطلب: 27953
تاریخ انتشار: د, 1398/06/25 - 08:45
استاندار اردبیل گفت: به منظور پیشگیری از کنسل شدن پروازها و برگشت آن‌ها به تهران در شرایط نامساعد جوی، فرودگاه پارس آباد مغان جایگزین فرودگاه اردبیل خواهد شد.

به گزارش ارس تبار به نقل از پایگاه اطلاع رسانی استانداری اردبیل، اکبر بهنام جو بعد از دیدار با سیاوش امیرمکری مدیرعامل جدید شرکت فرودگاه‌ها و ناوبری هوایی ایران اظهار کرد: با هماهنگی و همکاری شرکت فرودگاه‌ها و استانداری اردبیل، فرودگاه پارس آباد به طور کامل تجهیز خواهد شد و پروازهای مستقیم از این فرودگاه به تهران نیز انجام برقرار می‌شود.

وی با بیان اینکه گاهی اوقات به دلیل نامساعد بودن شرایط جوی پروازهای تهران - اردبیل کنسل می‌شود، گفت: به جهت مه‌گیر بودن محل فرودگاه و موقعیت جغرافیایی آن گاهی اوقات هواپیماها قادر به فرود نبوده و مجبور به برگشت می‌شدند که با این تفاهم نامه این مشکل حل می‌شود.

استاندار اردبیل افزود: در این شرایط ساعت پروازهای اردبیل و پارس آباد هماهنگ شده و قبلاً به اطلاع شهروندان خواهد رسید؛ البته با تجهیز فرودگاه پارس آباد مغان سوخت‌گیری نیز در این فرودگاه انجام می‌گیرد تا در آینده نزدیک شاهد افزایش مستقیم پروازها باشیم.

وی همچنین با بیان اینکه باند اصلی فرودگاه اردبیل تا مهرماه آماده بهره برداری خواهد شد، گفت: در جلسه‌ای با پیمانکار این باند مقرر شد در صورت مساعد بودن شرایط جوی عملیات زیرسازی به اتمام رسد و عملیات روکش و آسفالت ریزی در فصل پاییز انجام شود.

استاندار اردبیل با بیان اینکه استانداری پیگیر مشکلات پروازهای استان است، بیان داشت: مساله فرودگاه‌ها و انجام به موقع پروازها یک مساله استراتژیک و مهم است و تاثیر مستقیم در دیدگاه سرمایه‌گذاران بخش خصوصی و دولتی دارد.

رفع مشکل سوخت‌رسانی فرودگاه پارس آباد

اکبر بهنام جو در حاشیه نشست با مدیرعامل شرکت فرودگاه‌های کشور گفت: پروازهای فرودگاه پارس آباد به دلیل مشکل سوخت رسانی تعطیل می‌شد که با احداث سیلو و ساختمان و تجهیزات مشکل سوخت هواپیماها رفع می‌شود.

وی بیان کرد: کلیات طرح عملیات اجرایی ساختمان به تصویب رسیده و به‌زودی اجرای آن آغاز می‌شود.

استاندار اردبیل افزود: با توجه به وجود پتانسیل تولیدات کشاورزی و گلخانه‌ای در شهرستان‌های شمال استان کلیات اجرای ترمینال باری هوایی این فرودگاه نیز به تصویب رسیده است.

بهنام جو بیان کرد: مقرر شد این ترمینال با مشارکت شرکت فرودگاه‌های کشور، استانداری و سرمایه‌گذاران بخش خصوصی اجرایی شود.

انتهای پیام/

 

ارسال نظر